Różyczka w gaju...

Zablokowany
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Różyczka w gaju...

Post »

No i stało się...postanowiłam zacząć relacjonować przebieg swojej choroby. Choroby zwanej różyczką, rzecz jasna :heja

Tytuł wątku to również wariacja na temat nazwy wsi, w której dwa lata temu kupiliśmy domek z sadem i ogrodem - no cóż, lepiej późno.... i tak po raz pierwszy w życiu mamy własny kawałek ziemi.
Przez rok zajmowaliśmy się głównie remontem i przeróbką domu, bo to było najpilniejsze (cały teren był na szczęście obsadzony różną roślinnością i z grubsza zadbany).
Potem okazało się, że wszystko jest posadzone nie tak, jak chcemy i nie w tym miejscu, więc rozpoczęła się wielka akcja "Przesadzanie", która jeszcze trwa - niedługo juz wszystko, co zielone, zmieni swoje miejsce :D

Aż wreszcie tego lata zobaczyłam....że mam róże.
No - niezupełnie tak. Właściwie nie sposób było ich nie zauważyć - mały klombik został umieszczony przez poprzednich właścicieli w miejscu, które stanowi chyba jakieś skrzyżowanie ogrodowych szlaków komunikacyjnych...w każdym razie zawadza wszystkim i zawsze. Poza tym róże były na nim stłoczone w nieprzyzwoity sposób, które to stłoczenie powiększyłam dodatkowo, dosadzając jeszcze jedną różę - potem okazało się, że to The Fairy.

A oto rzeczony klombik:
Obrazek

Ale wtedy jeszcze chyba nawet nie wiedziałam, że róże mają nazwy...
Chociaż - gdyby tak dobrze się zastanowić - róże były jakoś zawsze obecne w moim życiu. Nigdy nie miałam wątpliwości, że to najpiękniejszy kwiat (moi bliscy od dawna wiedzieli, jakie kwiaty mi kupować), chętnie wybierałam przedmioty z motywem róży...a poza tym...tak miała na imię moja Mama ;:167

I tego lata dopadła mnie prawdziwa...różyczka. Zaczęłam nagle czytać o różach, oglądać róże, śnić o różach (to ostatnie to wcale nie przenośnia). A to forum i Wasze wpisy zdecydowanie pogorszyły mój stan zdrowia :roll:

Cdn...
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Witaj Ewo, :D szybka decyzja, długo nie dałaś się namawiać, na założenie własnego wątku. ;:100
Czekam na dalszy ciąg Twojej opowieści. Rozumiem, że stan zdrowia zdecydowanie zaczyna sie poprawiać :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
Alutka102
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1722
Od: 29 sie 2011, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północno wschodnie okolice Warszawy

Re: Różyczka w gaju...

Post »

:wit Witaj Ewo. Zobaczysz jak Cię to wciągnie :;230 :;230 :;230 To działa jak narkotyk. Ja też na początku miałam kilka róż bez nazwy. Teraz mam ich około 130 i denerwują mnie te bez nazwy, bo piękne a bezimienne sierotki ;:98
Z pozdrowieniami Ala
Zapraszam do moich wątków
Marzenia nigdy nie przechodzą na emeryturę
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Ja również przybiegłam się przywitać :wit Cieszę się,że dołączyła do nas kolejna różomaniaczka :D
Na pewno stworzysz u siebie piękną różankę.Wiadomo tu na forum można naprawdę się rozkochać w różach.Co jedna to piękniejsza ;:108

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Witaj Ewo,
Klombik bardzo ładny.
Będziemy czekać z niecierpliwością na relacje z działki.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Alutka, skorzystam u Ewy i Ciebie pogonię, a Ty kiedy założysz swój wąteczek ... co ? Avatorek piękny, a wątku niet. ;:108
Ewciu, ;:196 przepraszam, że u Ciebie, ale dopaść Alutkę na forum, to graniczy z cudem. Mam nadzieję , że zajrzy do Ciebie.
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Ewuś ;:196 , ale super ;:138 . Jest wąteczek!!! I jak fanie zaczęła się ta Twoja przygoda działkowo-różana :uszy . Miłość do róż to pogoń za pięknem i bardzo się cieszę, że jesteś z nami i będziemy razem celebrować urodę królowej kwiatów ;:59 !
Niech różyczka rozsiewa się dalej :heja !
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Alutka102
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1722
Od: 29 sie 2011, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północno wschodnie okolice Warszawy

Re: Różyczka w gaju...

Post »

:wit Majeczko już wkrótce. ;:65 ;:65 ;:65 Tylko wykopię kilka dołków i przesadzę trochę tych chorowitych w inne miejsce, bo zarażają mi te co powinny być okazem zdrowia. ;:147
Z pozdrowieniami Ala
Zapraszam do moich wątków
Marzenia nigdy nie przechodzą na emeryturę
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Alutko, no to czekamy :D .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Witam wszystkich gości :wit Naprawdę czuję się zaszczycona, że mnie odwiedziłyście.

I rzeczywiście potwierdzam, że różomaniaczki ( i różomaniacy pewnie też) to specjalne osoby - kwiat tego forum! Czytałam różne wątki, ale tutaj tyle ciepła, pomocy i życzliwości ;:167

I jeszcze muszę napisać, że Majka i Rozeta to matki chrzestne mojego wątku ;:136 i chwała Im za to!

Niestety - chociaż w sumie też na szczęście - jestem osobą bardzo czynną zawodowo, więc mam nadzieję, że uda mi się przy tym wszystkim należycie pielęgnować ten wątek...i róże oczywiście też.

A teraz historii mojej choroby ciąg dalszy: otóż jak już sobie tak poczytałam i pooglądałam Wasze różanki ( i pozazdrościłam, a jakże), to po pierwsze chciałam się dowiedzieć, jakie to róże mam u siebie.
Jedną zidentyfikowałam sama - oto mój Chopin:
Obrazek

Obrazek


Pozostałe wstawiłam do wątku identyfikacji i błyskawicznie zostały rozpoznane dwie następne. Oto one:
The Fairy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f6fbb5704626f858.html
Obrazek[/URL]
Obrazek

i Fresia
Obrazek
Obrazek

Pozostałe to wciąż NN - ale o tym w następnym odcinku, bo słońce zaświeciło i lecę sadzić...no oczywiście róże :lol:
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Różyczka w gaju...

Post »

... :oops: ...

Ale, bardzo mi miło :D .
Chopin piękny ;:224 . Ma dość duży, elegancki kwiat.
Ewciu, Twój avatarek bardzo mi się podoba. Taki ...ognisty. Idealny na jesienne i zimowe miesiace :uszy .
No i czekam na dalsze zdjęcia ;:65 . A może zrobisz fotorelację z sadzenia róż? To zawsze jest ekscytujące ;:108 .
:wit
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różyczka w gaju...

Post »

Ewciu i mnie też ba....rdzo miło ;:136
Fajnie się zapowiada, jak znajdziesz chwilkę to pisz dalej my czekamy. ;:65 ;:65
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różyczka w gaju...

Post »

To i ja przychodzę się przywitać Ewo. :wit :wit Na forum jestem od roku, mam już kilka wątków ogrodowych i doniczkowych, ale różami zaraziłam się w tym roku jakoś całkiem niedawno. Nawet mi przez myśl nie przeszło, że tak mnie to wszechogarnie. :roll: Tak jak ty zawsze je podziwiałam, lecz u innych. Teraz biegam po ogrodzie, szukając dla nich coraz to nowych miejsc. Będę z uwagą śledzić, jak poszerzasz swoje zbiory, bo to jest oczywiście nieuniknione. :D
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”