Tak sie wszystko zaczęło...

Awatar użytkownika
kasialb1
200p
200p
Posty: 434
Od: 5 lip 2011, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Dendrobium super kolorek ;:138
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Witaj, Wiktorio ;:108 Miło że wróciłaś do nas po urlopie ;:108 :tan
Śliczne dendrobium - bardzo mi się podoba ;:138
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Viki Dendrobium super i z takich jak moje, moje kwitnie już kolejny raz w tym roku co kwitnienie to więcej pędzików z kwiatami. Bardzo podoba mi się pomysł zabrania ze sobą kwiatuchów na urlop, zawsze to lepiej samemu doglądać zwłaszcza tych wartościowszych okazów ;:108
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
kinga_232
200p
200p
Posty: 352
Od: 11 paź 2010, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Wiktorio :wit
Nadrabiam zaległości i chciałam się przywitać. Gratuluję opieki nad storczykami. ;:138 ;:138
Pozdrawiam Kinga.
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Migotka
500p
500p
Posty: 869
Od: 22 mar 2011, o 00:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

podziwiam Cię za ten urlop ze storczykami :) naprawdę...a kwitnienie dendrobia prześliczne...ostatnio choruje na dendrobia i co otwieram jakiś wątek to widzę piękne kwitnienia dendrobiów właśnie :)
niech ekperymentalne keiki zdrowo przyrasta w korzonki i listki
Mój zielony kącik - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=48108" onclick="window.open(this.href);return false;,
Wymiana/sprzedaż - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=47934" onclick="window.open(this.href);return false;
- Joanna
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Piękne i delikatne ma kwiaty to dendr. phalaenopsis ;)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Mireczek1965
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 sie 2011, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stanisławów

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Piękny pędzik, niech szybciutko rośnie i zakwita. ;:108
Awatar użytkownika
iwka2
500p
500p
Posty: 791
Od: 1 mar 2009, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemstow k.Cieszanowa

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Dendrobium pięknie rozkwita ;:138
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
wingslessangel
200p
200p
Posty: 225
Od: 15 lip 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska/Katowice

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

:wit Witaj ! Jak sie ma Dendrobium to, które ostatnio prezentowałaś? Rozwineło kolejne pączki? Przepraszam, że tak dopytuje ale bardzo mi się spodobało... :oops:
Si vis amari.... ama, ama, ama...... Pozdrawiam Aguś.
Tu są moje storczyki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=45738" onclick="window.open(this.href);return false; Tu jest mój zielony zakątek: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=45755" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Witam wszystkich po kolejnej przerwie. Od tygodnia mamy szczeniaka na podwórku, a to prawie jak małe dziecko, któremu trzeba poświęcić dużo czasu i uwagi, więc za bardzo nie miałam czasu na robienie zdjęć i siedzenie w necie. Poza tym obecnie póki jeszcze pogoda pozwala jeżdżę dużo rowerem, aby jakoś podtrzymać dobrą kondycję :wink: A więc trochę zajęć po pracy mam.
No ale w końcu się zebrałam i opowiem co u mnie się dzieje i wrzucę trochę zdjęć :D
Zacznę od swego kolejnego eksperymentu. Jakis czas temu dzieliłam dorosłą roślinę Brassady Mivady (taką jaką ma Lucynka :wink: ) No i przy dzieleniu odpadły mi 2 maluteńkie psb jeszcze nawet bez listków. Każda z tych psb była wielkości ziarenka zielonego groszku. Początkowo miałam to wyrzucić z innym śmieciami po przesadzaniu, ale postanowiłam dać im szansę i sprawdzić czy coś z tego w ogóle urośnie. Wsadziłam "groszki" w sphagnum do słoiczka. Jak wiadomo, słoiczek nie ma żadnych dziurek od spodu, dlatego też pilnowałam, aby nie przelać mchu, ale też aby był on stale wilgotny. No i powiem tyle, że rezultat mnie zaskoczył. Po jakimś czasie obydwa groszki wypuściły coś po bokach. Spójrzcie sami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu kolejna psb, ale trochę większa, również odpadła i miała chyba ze 2 korzenie. Po posadzeniu do mchu niewiadomo z jakich przyczyn zrobiła się trochę miękka i zbrązowiała :? Ale po jakimś czasie... Wypuściła przyrościk. Oto ona:

Obrazek

Obrazek

Lecimy dalej. Dendrobium phalaenopsis otworzył na razie 5 kwiatków. Zrobiłam mu zdjęcie obok miniaturki, aby można było sobie wyobrazić rozmiar jego kwiatuszków (nie o wiele większe od mini :) )

Obrazek

Obrazek

Pamiętacie "różowa panterę", którą kupiłam z ułamanym pędem? Ułamany pęd się zdaje w końcu ruszył do roboty :tan

Obrazek

Obrazek

a tak mam nadzieję niedługo zakwitnie :roll:

Obrazek

A oto listek, który niedawno wyrósł na moim reanimku. Listek się zdaje być zdrowy oprócz jakiejś dziwnej plamy, która na nim powstała. Wygląda jak jakieś otarcie, jakby była zdarta górna zielona warstwa. ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

Obrazek

Obrazek

Tak urósł przyrościk na mojej jedynej katlejce (ten po lewej) :tan

Obrazek

A tu mamy najmniejszy listek Bellinki. Czy takie pofalowane krawędzie to normalny stan rzeczy, czy czegoś roślince brakuje?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i na dzisiaj to by było na tyle nowości :)
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Piękny ekesperyment z groszkami:) cieszę się bardzo, że się udało ;:138 ;:138 ;:138
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Piękne kwiatki i jeszcze zdolności masz do takich eksperymentów !! Gratuluję i podziwiam
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Viki groszeczki pięknie sobie radzą .Super że ich nie wyrzuciłaś ;:63
Ten listek na reanimku to może wina nasłonecznienia ?
Przyrosty super, niech ładnie rosną :D
Wiesz Twoje belinka ma taki listek jaki powinien mieć mój kingidium .Właśnie takie pomarszczone a ma proste ,co zrobić .Myślę że wszystko jest ok. po prostu tak mu się zrobiło .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”