Papryczka chili-jak pielęgnować

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Czyściliśmy papryczki Cayenne i kroiliśmy bo robiona miała być pasta na zimę.Po jakiejś godzinie zaczęły piec palce u rąk, przez 1 dzień trzeba było chłodzić ręce pod zimą wodą.
Kasencja

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Ja to miałam wczoraj, obrałam tylko 10 a piekło jak... smarowałam fenistilem w żelu, przynosił ulgę :lol:
Awatar użytkownika
Maja100
200p
200p
Posty: 233
Od: 31 mar 2011, o 00:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Co myślicie o tym żeby teraz wysiać na próbę papryczkę chili ? Ile papryczek wysiać do 15 cm doniczki (średnicy) ? Ile mniej więcej papryczek jest z krzaczka ?
szyszmen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 30 wrz 2011, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Otóż tak dziś z okazji dnia chłopaka dostałem krzaczek papryczki (przypuszczam że chili bo bardzo ostra) i nie wiem jak go pielęgnować (podobno był kupiony na giełdzie kwiatowej w Tychach) oto jego foto http://imageshack.us/photo/my-images/65 ... 0260y.jpg/
Proszę o info na temat odmiany i jak pielęgnować.
;:108 ;:108 :) :D :) :D
Alembik

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

To nic trudnego, po prostu co jakiś czas podlewaj, byle nie za mocno i postaw od południowej strony domu na oknie. Kiedy zrobi się mroźnie unikaj otwierania okna, bo zimne powietrze może zaszkodzić owocom. Co jakiś czas trzeba zebrać owoce a pozbawione owoców badylki skrócić nożyczkami. W zimę owoce mogą nie urosnąć z braku owadów, które mogły by zapylić kwiaty. Można próbować zapylać pędzelkiem, albo po prostu pogodzić się z brakiem owoców do wiosny i dopiero wiosną wystawić na parapet na zewnątrz.
Jeśli roślina przypadnie Ci do gustu to nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem nasion. Widziałem w kilku większych sklepach ogrodniczych.
szyszmen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 30 wrz 2011, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Wielki dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie na zdjęciu widać owoce i do tego pytanie czy mogę już je zebrać??
Alembik

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

jasne, jak czerwone to jadalne ;)
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

A czy to nie jest papryczka ozdobna?
Niedaleko mnie, w kwiaciarni kilka takich jest i właśnie jako ozdobne sprzedawane są.
Pozdrawiam Kaśka
Alembik

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Są ozdobne, ale także jadalne.
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Alembik oo to nie wiedziałam. Dziękuję bardzo za informację. W takim razie chyba sobie jakąś kupie, bo w tym roku tylko sadziłam słodką papryczkę :tan
Pozdrawiam Kaśka
szyszmen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 30 wrz 2011, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Mam zamiar również hodować papryczkę chili: DE ARBOL i CRIOLA SELLA.
Proszę o opinie na temat tej papryczki.
I kiedy mam ją zasiać i info na temat kiełkowania.
Alembik

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

ja wam się przyznam, że swoje chili z gruntu przekopałem do takiej wielkiej donicy i postawiłem na pełnym słońcu na strychu. Dojrzewa ładnie i jest bardzo ostre a nawet o dziwo przetrwało przesadzanie. Może przed mrozami warto :)
Kasencja

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Moje chyba nie przetrwało przesadzenia. Krzak wygląda jakoś oklapło :wink: . Na razie jeszcze trzymam, ale marne szanse daję.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”