Storczyki dewuka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Dziewczyny!!
Co do zakupów , to wczoraj w LIDL były przecudne żółte tygryski.
Normalnej wysokości , ale były też takie 15cm (wielkość kwiatka taka jak w tych 45 cm)
wyglądały super.Wszystkie w cenie 25 zł.Niestety obiecałam mężowi ,że w tym m-c
sama sobie już nie kupię. ;:78 ;:78
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Coś jest w tym uśmiechaniu się, przestawiłam nowe nabytki na okno w kuchni w ramch kwarantanny. Co przechodzę to do nich się uśmiecham. :P
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Ale Wy macie szczęście z tymi przecenami, u mnie za 15 zł można jedynie kupić przekwitniętego storczyka, z obciętymi łodygami.Co prawda kupiłam sobie jednego, bo miał korzonki w doskonałym stanie i teraz chyba chce sie odwdzięczyć bo coś wypuszcza :D
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

To świetnie, że rośnie. Ostatnio naszły mnie wątpliwości co do sensowności kupowania przecenionych. Może lepiej cieszyć oczy pełnowartościowym nabytkiem a z drugiej strony taki samodzielnie doprowadzony do kwitnienia to zawsze większa radocha. :lol:
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

I tu masz racje :D zwłaszcza że nie wiem jakiego jest koloru, więc będzie niespodzianka.Ale jednak nad takimi "sierotkami" trzeba się dobrze zastanowić. Ostatnio kupiłam takie 2 za 5 zł ale mimo wielkich chęci nie wiem czy coś z tego będzie, ja zrobiłam wszystko co mogłam :(
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

No wiesz - sierotki sierotkami ale jak stan jest ciężki to nie oczekujmy cudu i nadludzkich możliwości z naszej strony. :(
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

super storczyki, zwłaszcza ten łaciaty.
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Piękne wszystkie, ale ja ma słabość do białych kwiatów więc dla mnie biały najpiękniejszy :D Ja u siebie nie spotkałam nigdzie storczyków, :( (oprócz kwiaciarni oczywiście, ale tam wiadomo jakie ceny) nie mówiąc już o przecenach. W Lidlu bywam dość często ale storczyków nie widziałam. Pozostałych super marketów i ogrodniczych sklepów o których czytam na forum w moim zasięgu niestety nie ma.

Pozdrawiam serdecznie

Anu-La
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Anu-lu dzisiaj w kwiaciarni w pobliskim miasteczku widziałam białego fanelopsisa z 20 pąkami :shock: .
A co do sklepów - duże miasto, większe możliwości. :lol:
Awatar użytkownika
kruk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 9 lut 2008, o 14:22
Lokalizacja: Poznań

Post »

dewuka pisze:Obrazek Obrazek

Byłam dzisiaj u Tomaszewskiego na Strzeszyńskiej w Poznaniu. Kupiłam 2 falenopsisy z przeceny po 15 zł. Ten różowy nie ma już pączków do rozwinięcia ale za to rozeta liści i korzenie (wg mnie przynajmniej) w dobrym stanie.
Drugi - kolor nieznany - też nie wygląda najgorzej. Ma 6 pączków do rozkwitnięcia i mam nadzieję, że wszystkie rozkwitną. ;:177
Obrazek

Napiszę jeszcze parę słów o samym sklepie. Szczerze mówiąc mnie nie powalił. W sumie nieduży - była dostępna jedna tylko część. Wybór roślin mniej niż przeciętny. Do tego pani przy kasie po skasowaniu za kwiaty nie wykazała żadnej chęci do zapakowania ich ;:218 Jak włożyć storczyka jedną ręką do folii? :roll:
Na regale z przecenionymi roślinami wełnowce w pełnej krasie. ;:164 ;:120
W związku z tym - moje nowe nabytki stoją w osobnym miejscu. Provado też zakupiłam ale w innym sklepie, bo tam nie było. :roll:
Wybór storczyków w normalnej cenie był też bardzo przeciętny - trochę falenopsisów białych i różowych, kilka cambrii i sabotków.
Na regale z przecenionymi storczykami - wszystkie w cenie 15 zł - sporo dendrobium, falenopsisw i cymbidum. Były też catleje po 9 zł.
I to by było na tyle. ;:101
a powiedz mi prosze czego się spodziewać po firmie, która nie specjalizuje się w tylko i wyłącznie storczykach, w której tu, w Poznaniu pracują 3 osoby, mając pod opieką parę tysięcy roślin, od groma klientów detalicznych jak i hurtowych??? wełnowiec na przecenie - dobrze, że na głównych halach nie ma:), opryski co dwa tygodnie, w godzinach po pracy.a czasem niestety taki towar przychodzi z kraju na H. kiedyś, przed i po wystawie storczykowej było tu od groma katlei, ludwisi:), dendrobió, miltonopsisów itd, i co????? dwie trzecie tego towarzycha wylądowało na przecenie bo zainteresowanie tzw. ludu to głównie fiołki i kalansze (jak tu mówią na cyklameny i kalanchoe, brrrr).
to tyle odnośnie tego sklepu. też mam rośliny od nich i nie narzekam, chyba, że na swe braki w doświadczeniu w ich pielęgnacji.
zrodziliśmy się we krwi, we krwi żyjemy, we krwi umrzemy, przez krew powrócimy
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Opisałam swoje wrażenia Skoro są wełnowce na przecenie to są tak inteligentne, że są tylko tam? A i tak najbardziej zezłościła mnie kobieta, która nie pomogła mi zapakować zakupionych roślin. :?
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Uważam, że jak się jakaś firma zabiera za cokolwiek to niech to robi z profesjonalizmem, a nie na odczepnego ;:155 specjalizują się w roślinach to niech o nie dbają, a jak brakuje rąk do pracy to albo mniej roślin albo zatrudnić więcej ludzi
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Też jestem tego zdania, wiele roślin umiera bo zajmują się nimi nieodpowiednie osoby ;:124
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”