Moje zacisze - miaaa

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Bardzo milutkie, zadbane zacisze :D Czekam na odsłonę wiosenną(tegoroczną). Przy okazji napisz coś jeszcze o ogródku.
Pozdrawiam Cię cieplutko,Ewelina
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Coś więcej... :D No więc... Ogródek mamy od niepamiętnych czasów 8) przeszedł kilka transformacji i wygląda dziś jak wyglada :lol: wcześniej był przedzielony na pół, na jednej połówce był sad owocowy, na drugiej rabaty kwiatowe, krzewy, świerki i skalniaczek na samym środku. ale kiedy to było... :roll: "kamienne" :P cześci to zasługa taty (jak również krzewy i świerki) , aspektem kwiatowym zajmuje się ja z reszta żeńskiej części rodziny 8) W naszym ogródku mamy 2 bzy (lilowy i biały), małego migdałowca, rododendrona ( w tym roku mamy zamiar dokupić jeszcze jednego), róże (głównie rabatowe i jedną pnącą), z tyłu domu mam też malutką różę dziką (pomarszczoną :?: ),wierzbę mandżurską (którą piesek kiedyś obgryzł po samej ziemi ale odbiła),magnolię, pigwę, malutkiego jaśminka, forsycję, tuję - kulkę na środku i inne iglaki... na skalniaku na stałe rośnie juka, barwinek, dabrówka rozłogowa (rozprzestrzenia się w szalonym tępie), stokrotki, oraz typowe skalniaczki. Co roku sadzimy tam gazanię, szłwię, żeniszek...no i o czywiście wiosenne kwiatuszki: krokusy ( zeszłej jesieni posadziłam też na trawniku),przebiśniegi, szfirki, hiacynty, żonkile, tulipany i in. w ogródeczki mamy też floksy, "morcinki" :lol: , hortensję. Co roku siejemy aksamitki- śmierdziuszki, astry, nasturcję, nagietka, wilca, groszek pachnacy oraz sadzimy mieczyki, reszta od fantazji zależy :twisted:

Dodaję kilka nowych fotek krokusów i przebiśniegów (tak na odpędzenie zimy)
;:92

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam wiosennie
;:84
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Pięknie utrzymany ogród z ładną roślinnością, no i te świerki s u p e r .Widzę również że wiosna weszła do Twojego ogrodu zdecydowanie,dowodem tego są jej zwiastuny.

_________________________

Pozdrawiam Zenek
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Witam :D

Mój nowy nabytek w ogródku :D wierzba z baziami "w dół" :P
Obrazek

i wrzosiec:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Dorotko to wrzosiec. :P One kwitną właśnie wiosną a wrzosy jesienią.Piękna roślinka.
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dzięki, już poprawiam :oops:
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Dorotko ale dzisiaj się naoglądam różności u Ciebie!!
Magnolia przecudna choć widziałam wiele, bo Szczecin słynie z magnolii.
Zauważyłam też jukę , którą osobiście bardzo lubię ,ma ozdobne, zawsze zielone liście i przecudne kwiaty.Czy Twoja już kwitła?
Pozdrawiam wiosennie (dzięki za krokusy)
Jagoda
Grzegorz B

Post »

Dorota bardzo łady ogródek sobie stworzyłaś, wiele w nim ładnych roślin. Wiosna piękna u Ciebie, a te zeszłoroczne magnolia i migdałek, znakomite no i już nowe nabytki, będzie tylko coraz lepiej :D Zazdroszczę Ci tych wielkich świerków, wiesz może ile mają lat :?: .
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

Witaj Miaaa-Dorociu. :) Nie wiem dlaczego dopiero dziś odkryłam Twój piękny ogródek. Ja również lubuję się w okrąglakach i też na swojej działce powoli coś z nimi kombinuje. Musze jednak jeździć i szukać ich po okoloicznych polach. Ale do rzeczy. Przepiękną masz magnolię-pewnie upajasz się jej zpachem jak zakwitnie. I oczywiście nie można nie wspomnieć o migdałku. Piękny9jejku tylko abym nie zauroczyła0 :D Muszę sobie tez kupić, ale to dopiero jak minie budowa na mojej działce. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Wesołych Świąt ;:12
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
Isia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 27 maja 2007, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

witaj Dorotko zajrzałam dzisiaj do Twojego ogródka w całym przedświątecznym zamieszaniu jest super podoba mi sie bardzo :D zazdroszczę (tak zdrowo) dużych drzew ja niestety wylądowałam na gołej działeczce i wszystko trzeba od początku. Magnolia prześliczna, migdałek, wiosenne kwiatki oczy cieszą. Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam Isia :P
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dzięki za odwiedziny mojego zacisza 8)

Jagódko juka kwitnie co roku tzn co roku wypuszcza nowe roślinki i te roślinki kwitną, tez mi się bardzo podoba :twisted:

Grzegorzu te świerki to już staruszki są 8) ok 18 - 20 lat mają czyli troszkę mniej niż ja :D

Giga magnolia nasza rzeczywiście pięknie pachnie - jak cytrynka :D a co do kamieni - to my je przywozimy z piaskowni.

Pozdrawiam wszystkich zaglądających tu do mnie :twisted:
I Wesołych Świąt życzę 8)
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Slicznie musi być u ciebie latem - nawet teraz , w tak smutnej aurze jest tu przyjemnie . Magnolia jest bajeczna ! . Pozdrawiam - na pewno jeszcze cię odwiedzę . Wesołych świąt ! ;:2
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Również życzę Wam wszystkim
ZDROWYCH, WESOŁYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT!!!
I OCZYWIŚCIE - MOKREGO DYNGUSA !!!!



Obrazek


POZDRAWIAM SERDECZNIE Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”