Tak sie wszystko zaczęło...

Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie... Najpierw miałam trochę spraw związanych z wycieczką firmową, później wyjazd na urlop...A teraz jestem w sumie już od tygodnia w Polsce, ale strasznie trudno mi sie pozbierać po tylu dniach leniuchowania i dniach pełnych wrażeń.
Dzisiaj pokażę wam jaka niespodziankę zastałam po powrocie z urlopu, właściwie niespodzianką jest tylko kolorek, bo jak wyjeżdżałam, moje reanimowane dendrobium phalaenopsis było już zapędzikowane. Oto przedstawiam Państwu dwa kwiatuszki (na razie 2 :D )
Obrazek
No cóż podobają mi się jego kwiatuszki, są malutkie i takie słodkie, nie wiele większe od miniaturki phalaenopsis :) Ale w dalszym ciągu marzy mi się takie same jagodowe dendrobium :roll: Kto chętny się podzielić ręka do góry!? :wink:
Obrazek

No i pokażę wam jeszcze jak urósł eksperyment z Dendr. Nobile ( sucha psb wsadzona do wazonu z wodą na głębokość około 3cm)

Obrazek

Keiki zostało odcięte w piątek i w takim stanie pojechało dzisiaj do nowego domku:

Obrazek
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Wiktorio, mamy chyba bliźniacze Dendrobium Phal. tylko, że moje miało przędziorki i choruje, ale popatrzę z przyjemnością na Twoje :D
Świetny domek dla Nobile, duża wilgotność zapewniona :uszy
justysp26
50p
50p
Posty: 64
Od: 27 cze 2011, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Ślicznie kwitnie to den.phl. ja tez chętnie bym przygarneła i takie jak to Twoje i jagodowe jeszcze seledynowe i seledynowe z rózem fioletem i den sturdast śnią mi sie po nocach:)
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Piękne kolorki !! Biel i fiolet no wręcz urzekające !
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Jak to mówią--> warto eksperymentować:D:D
Awatar użytkownika
Becia37
100p
100p
Posty: 114
Od: 9 cze 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Śliczne kwiatuszki,a czy dendrobium ma podobne wymagania do falka :wink:
Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
tom_mix
500p
500p
Posty: 516
Od: 3 sie 2007, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszowa, Wroclaw

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Viki, w końcu jesteś :tan Gratuluje kwiatków na dendrobium. Bardzo mi się podoba ;:167
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
wingslessangel
200p
200p
Posty: 225
Od: 15 lip 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska/Katowice

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

:wit Piękne masz to dendrobium ;:167 Często Ci ono zakwita?
Si vis amari.... ama, ama, ama...... Pozdrawiam Aguś.
Tu są moje storczyki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=45738" onclick="window.open(this.href);return false; Tu jest mój zielony zakątek: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=45755" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Dziękuję wszystkim za miłe odezwy o moich kwiatuszkach ;:196
Miło, że tęskniliście podczas mojej nieobecności :roll:
Moi podopieczni (bellina, miltoniopsis, katleja, miniaturka phal., phal. reanimek, jedna większa i 2 malutkie sadzoneczki brassady oraz eksperymentalne pudełeczko ze sphagnum i pociętymi psb dendrobium nobile, w sumie 9 sztuk) przebyli razem ze mną podczas urlopu około 2000 kilometrów. Wszyscy (odpukać) dobrze przeżyli podróż oprócz miltoniopsisa, który niestety nie rozwinął swoich 2 pączków. Dziękuje wszystkim, którzy trzymali za niego kciuki, ale pączki zostały zasuszone, czyli jesteśmy w punkcie wyjścia. :? Ale to nic, liczę na to, ze teraz może wysili się na jakieś korzonki. :wink: Po śmierci większego pączka zrobiłam mu sekcję zwłok :lol: i te nierozwinięte coś miało wewnątrz bordowy kolorek, więc myślę, że kwiatki w przyszłości będą albo czerwone, albo bordowe, albo fioletowe (na 100% stwierdzić nie można, bo pączuś był jeszcze malutki).
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

śliczne!!! te kwiatuszki są urocze a pączusie miodzio :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Aguś, kupiłam go zimą na przecenie, miał tylko 2 ususzone psb. U mnie na wiosnę wypuścił kolejne dwie, a w lato zawiązał aż 3 pędy kwiatowe. Teraz zakwitł po raz pierwszy, więc kolorek był dla mnie niespodzianką :wink: Nie wiem jak często będzie kwitło w przyszłości :roll:
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
Awatar użytkownika
wingslessangel
200p
200p
Posty: 225
Od: 15 lip 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska/Katowice

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Jak Ci sie udała podróż z roślinkami? Jak je przewoziaś? tj w czym?
Si vis amari.... ama, ama, ama...... Pozdrawiam Aguś.
Tu są moje storczyki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=45738" onclick="window.open(this.href);return false; Tu jest mój zielony zakątek: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=45755" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Tak sie wszystko zaczęło...

Post »

Z racji tego, ze roślinki były stosunkowo nie duże podróżowały ze mną w przezroczystym większym pojemniku. Na dnie była odrobinka wody dla zwiększenia wilgotności, pojemnik był zamykany podczas jazdy. Podczas pobytu w domu i podczas mieszkania w pensjonacie w górach pojemniczek stał otwarty, więc kwiatki sobie oddychały swobodnie stojąc na parapecie. W sumie jadąc samochodem nie ma większego problemu by zabrać taką ilość kwiatków ze sobą.
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”