Mój fijoł 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Mój fijoł 2

Post »

Ewo pierwszą 100 - tkę zaliczyłaś w przeciągu kilku miesięcy - gratulcje !
U mnie trwało to o wiele dłużej.
Szalejący Bill MacKenzie robi wrażenie, nawet oglądałam go na targach ale ostatecznie kupiłam Vino.
Fajna krzewuszka o pstrokatych liściach.
Awatar użytkownika
bonia244
1000p
1000p
Posty: 1151
Od: 19 lis 2010, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Mój fijoł 2

Post »

Ewuniu i ja się melduję w nowym wąteczku ;:196
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Ilu gości :shock: Bardzo się cieszę z odwiedzin :D
Stasiu, dziękuję w imieniu Billa :D
Jagusiu, sama robiłam zdjęcia. I wyszły, co nie jest regułą :D
Agata, gdyby nie pełzający net, już byłoby dużo. Strasznie długo się zdjęcia ściągają.
Marta, cieszę się, że Ci się podoba :D
Paweł, zimą też mnie cieszy, bo wyjątkowo na tanguckich nie wycinam "puszków". Z innych raczej regularnie.
Justyna, akurat Bill i inne tanguckie to według mnie mocarze, wszystkiemu dają radę. Mam siewki porażone jakimś grzybem-dół czarny, góra zielona i się rozrasta :D
Andrzejek, Stachu-dziękuję za odwiedziny :D
Uzupełnię pierwszą częśc powitań zdjęciem nowej rabaty dla różaneczników. Widać, że krzaczkom się nie podobało na starym miejscu. Jeden krzywy i pocięty, bo zmarzł zimą :shock:Może teraz będzie im lepiej, mają duże doły.
Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Mój fijoł 2

Post »

Fajne miejsce wybrałaś dla różaneczników. Chyba im będzie dobrze między iglastymi! Czy tam jest cień?
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój fijoł 2

Post »

Ależ rustykalne wejście w nowy wątek ;:138

Badyle wykopane, jak zorganizuję rano jakieś pudełko - wysyłam :-)
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Mój fijoł 2

Post »

A przy okazji - ja sobie przed zakupem różanecznika poczytałam o sadzeniu. Okazało się, że nie lubią ziemi gliniastej, bo woda zalega w korzeniach (wtedy trzeba sadzić je wyżej). Czyli u mnie dobre jest dla nich tylko jedno miejsce - pod dębami! :)
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Iwona, nie mogę sobie wyobrazić, że Bill nie dał rady. Może u mnie powojniki mają dobre miejsce, bo ogród w zasadzie na gruzowisku. Z samej rabaty różanecznikowej wybrałam po drugim przekopaniu wiadro cegieł, kamieni, żelastwa i różnych rzeczy. Przy pierwszym kopaniu-dwa wiadra. Jeśli powojnik nie zginie od uwiądu, najczęściej dobrze rośnie.
Elżbieta, osiągnięcie pierwszej setki to głównie zasługa gości, którzy mnie odwiedzają. Miło mi, że tak ich wielu :D Bill jest młody, ma chyba dwa lata (może trzy :oops: ) i nie od początku tak bujnął. Prezent od M na urodziny. Na Dzień Kobiet dostałam w zeszłym roku widły amerykańskie :;230 W tym-dwie begonie.
Bożena, już nie zabłądzisz :D
Poniżej druga rabata-uporządkowane chude wrzosowisko. Za większe zmiany wezmę się za rok. Poszerzę i posadzę wreszcie wrzosy większymi grupami.

Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój fijoł 2

Post »

Melduję się spóźniona nieco :) Chuda rabata wrzosowa wiosną przytuje? A wszyscy wiosną się odchudzają :wink:
Widzę, że kwasolubne Cię wciągnęły...Różaneczników nie lubię, ale wyczytałam gdzieś, że korzenią się płytko, ale szeroko...Więc nie trudź się kopaniem głebokich dołów...
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Agata, to północna strona domu, tylko rano świeci tam słońce. No i krzaczki rosną między iglakami.
Siberia, u mnie w ogóle jest rustykalnie :D Mieszkam na wsi, więc ogródek mam wiejski-dużo wszystkiego. Wysyłaj, ja się zbiorę we wtorek :D
Agata, u mnie znajdzie się wiele miejsc z bardzo niedobrą ziemią :D Tam, gdzie rosną wrzosy mam taki szary pył.
Jeden z nowych wrzosów, do tej pory pokazywany tylko w doniczce. Pan nie znał nazwy.
Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Marta, przepraszam, że się zagapiłam i nie odpowiedziałam od razu :oops: Nie chcę, żeby wrzosowisko wyglądało na wycieńczone, anoreksji mówimy stanowcze:" Nie" :D O korzeniach różaneczników wiem, w końcu szarpałam je już wtedy, gdy sadziłam krzaki (pierwszy pięć lat temu). Doły są szerokie :D
Ten wrzos też kupiłam niedawno, ale u pani, która znała wszystkie swoje wrzosy po imieniu-ten się nazywa Kinlochruel. Dzielę nazwę na sylaby, bo język się skręca w trąbkę, gdy się mówi szybko :D
Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój fijoł 2

Post »

artam pisze: Chuda rabata wrzosowa wiosną przytuje?
Zafiksowana zielonymi kulkami nieodwracalnie :;230
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój fijoł 2

Post »

Ewuś nie powiem, mój Bill też szaleje. Ma ze dwa metry, albo więcej, ale kwiatka ani jednego :evil:
Rozumiesz. Czekałam całe lato, a on nic ;:161
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Siberia, tak mnie złości pełzanie sieci, że nie zauważyłam kulkowego motywu :;230
Iwona, może on się musi upewnić, że chce być podziwiany. Nieśmiały taki :D Poważnie to nie trać nadziei, te żółte kwitną czasem dosyć późno.
To jeden ze starszych wrzosów, oczywiście nn, bo kto by się tam przejmował nazwami :D
Obrazek

Brukentalię posadziłam pierwszy raz. Pan zapytany, co to za roślina, powiedział, że wrzos.
Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”