W.o...Muzyce, którą lubię...

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Muzyka to super sprawa.
Ja też mam parę słabości ... Robert Plant ....piękny głos Anny Jantar i wielu innych.
I moja ulubiona opera "Traviata", w której każda aria jest najpiękniejsza.

Ale posłucham również chętnie Kate Ryan, muzyki w stylu reage czy country.


Cieplutko pozdrawiam, ;:224
basa gabriela

muzyka

Post »

Jak inni wrzucaja swoich ulubionych wykonawców to ja tez a co mi tam może znajdzie sie bratnia duszyczka :D najbardziej uwielbiam blues i ten czarny i ten biały,lubie też rock zwłaszcza taki ciężki wykonawcy? jest ich bardzo dużo zespoły Budgie,Led Zeppelin,ZZ Top,Dee Purple,b.lubię Claptona,Santane,Cockera,Stinga,uwielbiam Ray Charlesa,Elle F,Mayalla,Vaughana,Watersa,Hookera,Gary Moora ale tylko blusowego,Dżem zwłaszcza kiedy byli z Ryśkiem,Budkę Suflera,o jeszcze Nazareth,Procol Harum a jeszcze The Roling Stones,Bee Gees,Denis Russos ,ABBA,ELO,Smokie i wiele innych miejsca by brakło przy większości bawił się człowiek na dyskotekach :D :D :D :D czy pamiętacie Omegi Dziewczynę o perłowych włosach lub Rubettes Słodkie szczenięce lata,Animalsów Dom wschodzącego słońca,Roussosa Mój przyjaciel wiatr,Roling Stonesów Angie to były czasy młodziutkie :D bo teraz sa młode czasy :D


Pozdrawiam . Gabi :D
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Tak Gabi "Smokie" i ich "Living next door to Alice"-przepiekna mój kolejny nr 1.
U mnie to wszystkie są nr 1.
Nie wspominając już o piosence np. "Sugar baby love"

Jejku a "The Beatles" oj można wspominać w nieskończoność.


Dobrej nocy. ;:91
basa gabriela

Post »

I można było sie przy nich przytulać do naszych chłopców ;:166 ;:196


Pozdrawiam.Gabi :D
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Noooooooo :!:
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

a kto pamięta taki hit (d. przebój) "The Guitar Man" z 1973 r a grał i śpiewał Bread.
Do dzisiaj mój utwór nr. 1.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

aurynka pisze:
Janek pisze:...od 10 lat gram na fotrepianie
To witam w klubie. :wink:
Wszyscy utalentowani, tylko mnie nikt talentem nie obdarzył :cry: Miałam sześć lat, jak mama zapisała mnie "na siłę"do ogniska muzycznego. Wykazałam się charakterem i po roku nauki, do szkoły muz. 1-go stopnia, egzaminu nie zdałam. Nie dałam się namówić przez członków komisji, na wykazanie się czymkolwiek. Rodzice byli uparci - przez siedem lat, nauczyciel przychodził do domu i starał się zrobić ze mnie pianistkę. To były koszmarne lekcje. Moi rówieśnicy mieli adaptery Bambino, niektórzy nawet magnetofony Tonette, a ja miałam pianino. Najszczęśliwszym dniem mojego 15 letniego życia był dzień, kiedy z siódmego piętra, znoszony był ten znienawidzony instrument. Mama miała łzy w oczach, a ja stałam się dumną posiadaczką magnetofonu Grunding. Stoi w szafie do dzisiaj, obok niego kilka pudełek z taśmami. Nikt tego nie używa, dzieciaki oglądają jak antyk. Tylko Wam się po cichu przyznam, ileż to razy marzy mi się pianino... Jak gdzieś się dorwę, to postukuję sobie nieśmiało, żeby nikt nie słyszał, bo zdolna nie byłam i ze słuchem też nie najlepiej. Dzieci też jakoś się nie rwały, może jakaś wnuczka, czy wnuk objawi się z talentem, to kupię im pianino, żeby nie było, że to ja tęsknię.
Za to dużo śpiewam. Tylko w samochodzie i po grzanym winie przy ognisku. W samochodzie tak się wydzieram, że staram się głośniej niż Ci z radia...szyby oczywiście szczelnie zamknięte. Czasem tylko, jak stoję na światłach, tak dziwnie mi się przyglądają inni kierowcy....pośpiewać nie można???
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

no, Alka, to Ty jesteś pozytywnie zakręcona.
Wszystko O.K.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Przy tym wszystkim zapomniałam o góralskiej muzyce, którą grają np "Trebunie Tutki" i inne góralskie kapele.
Dobrze wiecie, że kocham góry i góralsko muzyka. HEJ.

A do tego ;:136

HEJ HEJ
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Janek pisze:co do mojej gry na pianinie to koncerty sa raczej z serii bardzo kameralnych :) teraz już nie gram prawie w ogóle jedynie dla siebie samego jak śpiewam w domu lub na próbie chóru jak pani dyrygent idzie sobie do kamerliczka na kawkę :)
Ja wprawdzie nie śpiewam ale też gram tylko dla siebie. Zacząłam naukę mając 7 lat w ognisku muzycznym. Sama natomiast nauczyłam się grać na gitarce, gdyż nakłoniła mnie do tego kadra drużyny harcerskiej, do której należałam przez 5 lat. ;:28 Chciałabym kiedyś posłuchać jak śpiewasz. 8)
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

heheh no nie wiem nie wiem... chyba nie ma za badzo czego słuchać... zbyt dobrze mi to nie idzie :) a największym problemem jest to ze kocham śpiewać a nie umiem heh :D
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

nemo56 pisze:a kto pamięta taki hit (d. przebój) "The Guitar Man" z 1973 r a grał i śpiewał Bread.
Do dzisiaj mój utwór nr. 1.
Ja pamietam. To dawne czasy... :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
basa gabriela

Post »

Utworu nie pamiętam ale te czasy pamietam ...ech :D :D :D :D :D to były fajne lata... młodziutkie :D .Adapter Bambino i pocztówki muzyczne tez pamiętam,przed Grundikiem był jeszcze magnetofon szpulowy chyba nazywał się Dama Pik na takiej szpuli sporo mieściło sie muzyki.I te prywatki takie jakieś inne niż dzisiaj a może tylko mnie się tak wydaje?


Pozdrawiam ;:224 Gabi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”