Lana i storczykowe towarzystwo.

ODPOWIEDZ
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Lana :P

To takie księżycowe stwory- nie wiadomo skąd i kiedy sie pojawiają .Często sa pojedyńcze
/zależy jaki to rodzaj-podgrupa? / a..... bywają wszędzie i często w formie przetrwalnikowej potrafią , jak z nazwy przetrwać dłuuuuuuuuuuuuuuuugo i w kazdych warunkach ,do momentu dla nich korzystnego.

Ujawniają się ,ważne aby nie zrobiły spustoszenia po drodze i założyły swoich rodzin ;:214 +++ ;:214 .

Przejrzeć musisz delikatnie roślinki ,szczególnie załamy, kąciki - ostrożnie z drinkami,musza być delikatniejsze niż dla dorosłej rośliny.Tutaj zbyt mocne stężenie może uszkodzić delikatne listki.

Powodzenia w łowach ;:163


Pomarańczowe to Epidendrum ballerina określane dla tego sortu handlowego.Jest dość duża kolorystyka tego storczyka.
Są to ciekawe hybrydy i rzeczywiscie bywaja też takie o wymyślnym ,troszke innym kształcie-to po rodzicach :P ..Gratuluje nabytku.

pozdrawiam J ;:76 VANKA
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Lana pisze: Myszko w jakich warunkach pielęgnujesz swój okaz i jakie temperatury mu zapewniasz ?
Temp. pokojowa, czyli ~24 st. C w dzień a parę stopni mniej w nocy.

Na razie stoi na oknie południowym ale bardziej odpowiednia jest wystawa wschodnia lub zachodnia, bo zbyt dużo ;:3 może powodować czerwone przebarwienia liści.

To Epidendrum nie jest specjalnie wymagające ani co do warunków świetlnych ani pod względem wilgotności powietrza. Potrafi się dostosować.
Trzeba tylko pamiętać, że im wyższa temp. w pomieszczeniu, tym cześciej podlewamy a im niższa, tym rzadziej ( ale nie przesuszać nadmiernie bryły korzeniowej). .
Nie spryskiwać.

Pozdrawiam,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Jovako dziekuje bardzo za radę. Na razie upolowałam jednego jeszcze małego wełnowca, będę obserwować wnikliwie moje maluchy. Może uda mi się wyłapać to gadziostwo ręcznie. Do takich maluszków to nawet słabym drineczkiem się boję podchodzić, boż to ma listeczki delikatne jak puszek.
Cieszę się, że udało mi się "niechcący" uplować całkiem odmiennego storczyka od tych, które już posiadam. Na dodatek, o dziwo wybrał go mój mąż, bo spodobały mu się jego listki.

Myszko bardzo dziękuję ci za wskazówki odnośnie Epidendrum, teraz pobuszuję po książkach.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Mój storczykowy wątek zszedł na dalszy plan z racji braku nowych kwitnień. Właściwie to kwitnienia dopiero się zapowiadają, a posiadam już jak na moje możliwości dosyć dużo storczyków, więc z zakupami musiałm się przystopować.
Teraz to co się dopiero zapowiada, a właściwie to taka mała ciekawostka. Posiadam Dendrobium typu phalaenopsis, które zakupiłam jeszcze w tamtym roku. Po przyniesieniu do domu na następny dzień kwiaty zwiędły i się zamkneły.
Łodyżkę kwiatową obciełam, większość listków opadał i bulwki zaczeły się zasuszać. Jak wiadomo u tego storczyka nie ma ponownego kwitnienia z tej samej pseudobulwy, ale od czego są wyjątki od reguły ! Podobno może się to przytrafić bardzo rzadko, ale mi właśnie się przytrafiło :heja Stara pseudobulwa puściła nowy pęd kwiatowy z pod bocznego liścia poniżej wierzchołka, a oto dowód, mam nadzieję, że będzie to widoczne.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Gratuluje ;:138 Niestety moje dendrobium nie chce zakwitnąć:(
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Spokojnie Monisiu z całą pewnością zakwitnie prędzej czy później. Moje kwitnienie to ponoć ewenement, nowy przyrost ma tylko jakieś 3 cm, więc na kwiatuszek z niego też będę długo czekać. To mi nie przeszkadza, najważniejsze, że rośnie. Do tego na tych wyschniętych bulwkach zaczeły pojawiać się wszędzie takie małe zielone różki ;:131 i nie mam pojęcia, co z nich wyrośnie.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Brawooo dla dendrobium ;:138 Ja na swoje chyba jeszcze długo poczekam.
A jaki kolorek miało ?
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Narine tradycyjnie, ale dla mnie wprost przepiękne ciemoróżowe. Zresztą one są wszystkie cudne, nie ma znaczenia jaki gatunek.
A teraz coś ze staroci, czyli to co już było
Obrazek
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Lucynko ale Ci się super niespodzianka trafiła :heja :tan ;:138
a ten różowo biały łatek też uroczy ;:183

-
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

dziękuję Soniu bardzo, oby nam wszystkim się tylko takie niespodzianki przytrafiały ;:97
Niestety przyroda nie znosi jednostajności (czytaj : nie wszystko może byc takie różowe :( ), tego ciemnoróżowego Phalaenopsisa w obecnej chwili reanimuję w keramzycie, przelanie w sklepie było jednak za duże i nie wiem, czy biedak wyżyje.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Ciemno różowe dendrobia są piękne - moim skromnym zdaniem oczywiście.
A tygrysek różowy...ślicznotek :roll:
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Lana dlatego ja nie czuję się na siłach, by kupować przecenione storczyki ;:147 mam dość zmartwienia z tymi moimi na OIOM-ie ;:198 ale bądźmy dobrej myśli ;:215
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Lucynko,

wiem co czujesz .. ja poddałam reanimacji mojego żółtego - buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, aż mi sie płakać chce. Niestety korzenie były całkowicie przegnite, podłoże aż się rozsypywało w dłoniach, czego nei było widać przez doniczkę. W sumie to przez 3 tygodnie stał sobie, bez żadnych objawów, aż tu nagle zaczęły więdnąć kwiaty ...
teraz jest kompletnie bez korzeni, łodyga kwiatowa zżółkła .. i zobaczymy - czekam na reakcję, chociaż jest bardzo źle. Ten sklep już skreśliłam ze swojej listy - nigdy więcej ;)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”