Chrzan ...jak się go pozbyć .

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
backdraft
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 6 wrz 2007, o 21:13

Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

Jak tą cholerę wytępić, o wykopaniu w moim przypadku nie może być mowy, chrzan jest tak rozplęgniony na wszystkie strony i boki że musiałbym kopać na 1 m w dół na 500m2. Próbuję randapem ale odbija dziadostwo. Help.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: chrzan jako chwast

Post »

Spokojnie..., Roundup, tyle że nie pryskaj w cały świat, tylko pozwól trochę urosnąć, wytnij i pomaluj cięcie 1:1 z wodą. Systematycznie.
A swoją drogą- kup ogórów i zacznij likwidować chrzan ekologicznie :wink:
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: chrzan jako chwast

Post »

A ja próbuję wprowadzić chrzan do siebie. Sadzę i sadzę i nic :? Żadne ekspansywne nie chcą u mnie rosnąć ech :cry:
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: chrzan jako chwast

Post »

U mnie Roundup pomógł na powój, miałam poważne wątpliwości, czy zadziała. Chyba pomogła pogoda, bo popryskałam przed upałami, podczas których nie byłam na działce, przychodzę na działkę, a tu grządka czyściutka, powoju ani śladu. Przy działaniu Roundupem ważna jest cierpliwość, te 2 tygodnie trzeba odczekać - co najmniej.
Waleria
kamil3092
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 wrz 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Chrzan - czym to wytępić ?

Post »

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czym wytępić chrzan, którego jest po prostu od groma na łące. Słyszałem że może pomóc fernando, ale jak czytałem opis działania to nie wyglądało na to aby sobie z nim poradził. Na łące znajduje się także sporo ostu.

Tak więc szukam oprysku który wytępi zarówno oset jak i chrzan. Byłoby świetnie gdyby środek wytępił tylko chrzan i oset a trawę pozostawił nienaruszoną - a przynajmniej nadającą się do użytkowania aby zwierzęta mogły się na niej paść.
unlimited1991
100p
100p
Posty: 153
Od: 29 paź 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Droga krajowa numer 7

Re: Oprys na chrzan i oset - czym to wytępić?

Post »

No wątpię żeby Roundup wytępił czy Fernando, system korzeniowy chrzanu to cudo natury samo w sobie, przypominam sobie jak do ogórków kiszonych kopałem sam z ziemi ^.^ szło głębiej i głębiej. Nic konkretnego tylko na chrzan chyba nie ma, jak już na dwuliścienne chwasty są preparaty-wtedy trawę oszczędzi. Albo oprysk selektywny, czyli nie jedziesz ciągnikiem z natryskiem a sam z opryskiwaczem na plecach idąc widzisz chrzan to psik i tak całą polanę.
kamil3092
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 wrz 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oprys na chrzan i oset - czym to wytępić?

Post »

A znasz może jakiś dobry oprysk na chrzan (i oset) który poradziłby sobie z tymi chwastami?
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

Mam nową działeczkę , jest już doprowadzona do stanu używalności ...poprzedni właściciele strasznie ją zapuścili . Największym problemem jest wszędobylski chrzan wyłazi gdzie się da . Przy przekopywaniu działeczki starałam się wybierać wszystkie jego korzonki ale wychodzi na to że mam bardzo głęboko korzenie , albo zostanie gdzieś mały kawałek i już wypuszcza liście .
Czy może ktoś ma jakiś pomysł na niego ??? bardzo bym była wdzięczna za rady .
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

Obawiam się że bez chemii się nie obejdzie, bo chrzan rzeczywiście ma głęboko korzenie. Proponował bym zastosować Roundup 360 SL, najlepiej wiosną na młode liście.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

Pawle ..tak też myślałam ale zrobię to teraz bo wszystko to młode listki starych nie mam bo wykopaliśmy , pozostały tylko gdzie nie gdzie małe korzonki i to z nich wychodzą młode listki .
Bardzo dziękuję .
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

Tylko zostaw sobie w jakiejś części ogrodu kilka roślin, abyś nie musiała szukać liści chrzanu w okolicy, co niestety muszę robić, jak chcę sobie ogóreczki zakisić :wink:
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

My mieliśmy w ogrodzie plantację chrzanu. Przygotowując ziemię pod siew trawy wywlekliśmy co się dało, potem niestety zaczął odrastać. Smarowanie Roundupem miejscowo dało niestety takie rezultaty, że dookoła trawa była zniszczona (zawsze coś skapie) - przeszliśmy więc na sukcesywne wyrywanie liści (do tego można zapędzić potomstwo :;230 ) Za jedyne trzy lata udało się nam go pozbyc ;-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chrzan ...jak się go pozbyć .

Post »

100krotka dobrze prawi.......i ja też Ci to mówiłam.
Miałam tyle chrzanu co Ty.....przekopałam ile się dało ale wyłaził i wyłaził :roll: .
Po 3 latach wyrywania 'ile się da' pojawia się sporadycznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”