Moje początki - giga45

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Isia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 27 maja 2007, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płock

:)

Post »

witaj Giga jak to miło że takich pasjonatów wciąż przybywa, ja też jestem początkującą ogrodniczką i wiem z jaka radościa ciesza najdrobniejsze nawet roślinki posadzone własna ręką. To nic że znowu teren budowy, będzie gotowa altana znowu z zapałem będzięsz ją obsadzać może clematis może wiciokrzew, wiele przed nami życzę pięknej pogody i siły :D Pozdrawiam Isia
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Jeszcze kilka fotek

Post »

Witajcie ponownie. Postanowilam wkleic jeszcze kilka fotek z ubiegłego roku.Proszę o opinie.I oczywwiście z oponą zrobię porządek jak trzeba. Pozdrawiam i bardzo dziękuje wszystkim za posty :D

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb7 ... df819.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/625 ... 2a7ca.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74d ... 6d163.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/66d ... 122d5.html
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
Isia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 27 maja 2007, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

Gigo widziałam zdjęcia jak pięknie posłuszne irysy w rzędzie :D no i zachwycił mnie kolor łubinu takie sielskie klimaty miło popatrzeć :lol: pozdrawiam Isia
Awatar użytkownika
iwo-1
100p
100p
Posty: 138
Od: 22 sty 2008, o 20:07
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Gigo ładne zdjęcia :D ładne kwiatki.
Napisz co to za kwiatek na pierwszym zdjęciu z dnia29.
Fajnie że już wiosna i będziem mieli zajęcie na naszych ogrodach.

Pozdrawiam iwona
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

witajdzie działkowicze i ogrodnicy. Dziękuję za wszystkie opinie. Z tego co wiem to kwiat na jednym z moich zdjęć to "Krzew Mojrzesza" lub jakos tak. Pozdrawiam wszystkich
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Gigusiu! Widzę, że miałaś podobną robotę jak ja (karczowanie, chwasty itp). Odwaliłaś kawał roboty. Twoja działeczka jest taka swojska. Będę czekać na kolejne fotki.
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Pozwól Gigo że Cię tak przywitam,

"Świat, w którym żyjemy, coraz bardziej odbiega od naszego wyobrażenia i naszych marzeń. Hałaśliwe miasta z milionami obcych sobie ludzi, tysiące samochodów stojących w niekończących się korkach, fabryki zanieczyszczające środowisko naturalne, wielkie wysypiska pełne odpadów, skażona pestycydami żywność - oto nasza rzeczywistość.
Zupełnie inne są nasze marzenia. Chcemy żyć w naturalnym, cichym i czystym środowisku. Wyjeżdżamy na łono przyrody, szukamy miejsc gdzie jeszcze nie dotarła "cywilizacja". Marzymy o polach i sadach, w których nie stosuje się środków chemicznych. Sami tworzymy swoje małe enklawy naturalnego środowiska, do których uciekamy od zgiełku codzienności. Dla jednych jest to balkon obsadzony kwiatami i ziołami, inni zakładają wspaniałe ogrody wokół swojego domu, jeszcze inni wolny czas spędzają na działce, uprawiając warzywa i owoce. To właśnie tam odpoczywamy, tam odreagowujemy stresy, tam doświadczamy kontaktu z przyrodą i tam odczuwamy, że jesteśmy częścią natury i tylko żyjąc z nią w zgodzie możemy być szczęśliwi."

;:11 ;:114 ;:33

Pozdrawiam Leszek.
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witaj Gigo, dziękuję za bardzo miłe słowa, moja działka na początku też nie wyglądała ładnie. Mieliśmy te same problemy co ty, chaszcze, perz i kamienie. Krótką historię częściowo opisałam na swojej stronie. Spróbuję ci dać kilka rad, które mi pomogły w rozplanowaniu i zagospodarowaniu działki. Najpierw zrobiłam szkic na papierze, zaplanowałam, gdzie będzie altana, rabaty, kąciki z iglakami a gdzie skalniaki i część warzywna (teraz już jej nie mam). Różne rośliny lubią różne warunki, jedne półcień inne bardziej nasłonecznione miejsca, trzeba to również uwzględnić sadząc je. Przed tobą dużo pracy ale jej efekty będą cię cieszyć. Pozdrawiam Irena
mieteko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 cze 2006, o 12:19
Lokalizacja: koszalin
Kontakt:

Post »

Witam Cię Igo. Dużo pracy za Tobą lecz jeszcze więcej przed Tobą. Musisz zadać sobie pytanie "Jakie funkcje ma spełniać mój ogród? Na ośmiu arach można stworzyć bajeczną aranżację godząc funkcję użytkową ogrodu / warzywa , drzewka owocowe/ z funkcją wypoczynkowo- rekreacyjną.Grządki warzywne nie muszą posiadać form kwadratowych i prostokątnych. Rośliny użytkowe , warzywa mogą stać sie także ozdobą pod warunkiem , że będą siane lub sadzone w/g kolorów liści ,ich wysokości , barwy itp.Część rekreacyjna musi /tak jak pozostała połać ogrodu/ posiadać "DUSZĘ"Unikaj w tworzeniu małej architektury ogrodowej przeładowania fragmentów ogrodu mnogością stosowania materiałów. Powoduje to chaos wzrokowy. W ogrodzie musi panować spokojna harmonia form ." W życiu idż prosto lecz w ogrodzie krętymi ścieżkami. Pozdrawiam . "BYLE DO WIOSNY" :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

witam wszystkich serdecznie. Leosta i mietku bardzo wam dziękuje za Wasze posty Iwonka Tobie równiez. Bardzo mnie one mobilizują i zrobie wszystko aby móc w przyszłości p[ochwalić sie moim ogrodem takim jak wymarzyłam. Pozdrawiam wszystkich na forum :D
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

Witajcie wszyscy forumowicze. Nie bylo mnie kilka dni bo mam bardzo duzo teraz pracy na dzialce. Cegly i takie tam sprawy budowy sami wiecie.
Ale co jak co postaram sie wkleic jeszcze pare fotek jak byBo a jak jest dzisiaj sami zobaczcie.....
pOZDRAWIAM SERDECZNIE WSZYSTKICH
[/list][/url] :) ;:12 Obrazek Obrazek
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

tak było na mojej działce a teraz zupełna rewolucja - budowa altany i nie wiem jak dalej sie to potoczy bo muszę na nowo wszystko wymyślać :(

Obrazek Obrazek
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
BarWo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 24 sty 2008, o 19:11
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Pracy ci nie zazdroszczę :x ale będziesz miała altankę i gdzie kawusię wypić po skończonej pracy w ogrodzie :D ...ten twój stróż jest sympatyczny- chodź wygląda groźnie :twisted:
Serdecznie pozdrawiam Barbara
Rzucony kamień staje się opoką.../psalm/
doniczkowe... przyblokowy w garnku
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”