Moje storczyki - Monisia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Witam :)
Jak na razie pięknie kwitnie, zobaczymy jak będzie dalej, czeka mnie zmiana pokoju i tym samym okna, i nie wiem czy moje storczyki to zaakceptują, ale zobaczymy :)
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Witam
Parę dni temu kupiłam sobie 2 Phalaenopsisy w przecenie, wydaje mi sie ze ich stan jest ogólnie dobry, oto one:

Obrazek Obrazek

Jednak jeden z nich ma coś takiego:

Obrazek

Proszę o rade co z tym zrobić :( Teraz stoją w miejscu chłodnym i nie podlewam ich, ale prosiłabym o konkretne wskazówki.
Ps. Ponawiam również pytanie odnośnie mojego dendrobium, co zrobić aby zmobilizować go do ponownego kwitnienia, z góry dziękuję
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Monisiu, dendrobium masz piękne. Informacje w temacie ich uprawy znajdziesz np.TUTAJ.
Ja swoje podlewam przez zanurzenie, nawożę co tydzień, w połowie maja przestawię je do ogrodu.
Ostatnie zdjęcie falka jest mało czytelne, może uda Ci się je poprawić, wtedy forumowi fachowcy na pewno pomogą.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Niestety nie mogę zrobić wyraźniejszego zdjęcia, to jest takie nadgnicie przy samym korzonku :cry:
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

A oto moje dendrobium w pełnym rozkwicie :D wiecie że on pachnie ;:49
Obrazek
A to moje śliczności razem:
Obrazek
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Monisiu piękne to dendrobium, szkoda, że nie czuć zapachu ;:113 ale ten Twój paphiopedilum to ;:111 niech Ci pięknie kwitną, a ile ten paphiopedilum kosztował :?:
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

No ja mam bzika na punkcie wszystkich kwiatów :D każdy kto wchodzi do mojego pokoju jest w szoku bo wygląda jak w dżungli :D ale ja nie wyobrażam sobie żyć bez zieleni, a na parapecie właśnie żądzą kaktusy i storczyki, no i wszędzie gdzie jest miejsce stoją kwiaty :wink: Wkrótce zmieniam pokój i mam nadzieje ze kwiatki nie będą sie buntowały :)
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Czas na wielki sprawdzian, już po przeprowadzce i tak wygląda teraz mój parapet :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I jak się Wam podoba :?: :roll:
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Piękne ! I widzę ,że parapet spory...jeszcze kilka się zmieści :wink:
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Oj zazdroszczę takiego wielkiego parapetu ;:113
Mój jest znacznie mniejszy, w tej chwili stoi na nim 5 storczyków i widzę że jest dość ciasno....z tym, ze to tylko taka "poczekalnia", stoją tam tylko te niekwitnące i sabotek, bo tam najchłodniej, a jak jakiś ma już rozwinięte kwiaty to wędruje w miejsce bardziej reprezentacyjne ;:31
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

No mam nadzieję że spodoba im sie nowe miejsce :wink: A udało Ci sie doprowadzić sabotka do ponownego kwitnienia?bo mój ma z boku młodą rozetkę i zastanawiam sie jak ją tu zachęcić żeby pokazała swoje możliwości ;:24 ale póki co nie będę go ruszać bo ten starszy jeszcze kwitnie :D
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

No niestety człowiek uczy sie na błędach :( jeśli chodzi o moje dendrobium nobile to ma mały problem, zauważyłam że pseudobulwy zaczęły sie marszczyć, czyżby to zbytnie przesuszenie :?: Wygląda to tak:
Obrazek
Wczoraj było podlewanie i myślę że będzie lepiej:wink:
A spójrzcie na to zdjęcie to młoda pseudobulwa i chyba będzie kwitła:D i to juz w nowym pokoju
Obrazek
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Już to widzę, co kilka min będę do niego zaglądała :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”