Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Witam.Ja w sobote zrobiłam dżem z cukini pomarańczowy a drugą turę zrobiłam cytrynową robiłam pierwszy raz ale jestem zadowolona jest ok no przy drugim razie zmniejszyłam troche cukru bo mi się wydawał za słodki ale to jak kto lubi :)
Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

glohal pisze:
romaszka pisze:Ludzie! Co to jest??!! Pytałam już wszystkich naokoło, nikt nie wie. Mój M. przywiózł to z Niemiec, ale oczywiście nie zapytał do czego to służy ;:223 . Powiedział: Na pełno to coś do kuchni, bo tam były jeszcze garnki i patelnie :;230 :;230 I teraz zagadka, do czego to coś ma służyć w kuchni??
romaszka
Pytałam, i dowiedziałam się, że jest to Drink Siep.. to znaczy, sitko do drinków z owoców cytrusowych. Ale jak się to używa to na razie nie mam zielonego pojęcia ;:88
A ja właśnie dzisiaj dowiedziałam się od syna ( jest kelnerem), że jest to sitko barmańskie :;230. Powiedziałam swojemu M, który dzielnie przytarabanił to z Niemiec a on na to: Od przybytku głowa nie boli. Tylko co ja z tym przybytkiem będę robić??!! A wyrzucić, jasna sprawa, szkoda ;:14 ;:14 ;:14
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

romaszka chyba wiekszość z nas ma nature chomika także wcale Ci sie nie dziwie sama bym gdzieś upchała i przypomniała sobie pewnie po paru latach i to natrafuiajac przypadkiem :;230 :;230

Ma może ktoś pomysł co zrobić z patisona mam chyba 4 szt. lekko przerośnięte, bo je powinno sie zrywać chyba jak są malutkie tak?? nie mam zbytnio z nimi doswiadczenia więc pytam.

Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Witam
Właśnie zrobiłam 138. Pomidorki koktajlowe w słonej zalewie, oto przepis:

Pomidorki oczyszczamy z szypułek i myjemy.
Do małych słoiczków (ja miałam takie od dżemu) wrzucamy kawałek liścia selera, 3 ziarna pieprzu czarnego i pół łyżeczki soli,na to wrzucamy pomidorki - dośc luźno, nie upychamy, zalewamy zimną wodą. Zakręcamy słoiczki i pasteryzujemy 5 minut od momentu zagotowania się wody.

A jutro (bo właśnie leżakują w zalewie) zrobię takie - mój ostatni post:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=45656
Pozdrawiam Kaśka
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Minia, czy to sprawdzony przepis? jak się przechowują takie pomidorki? Ja wrzucam do słoika i pasteryzuję, bez wody.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Ewikk To przepis kuzynki, która ma fioła na punkcie pomidorów i ich przetworów.
Ja w tym roku pierwszy raz je zrobiłam, więc nie wiem jak długo wytrzymają w słoikach.
Ale jak dobrze zapasteryzowane, to myślę, że do zimy, może i dłużej spokojnie wytrzymają.
Dzis się widzę z kuzynką, więc wypytam o konkrety.

A twój sposób ciekawy, pierwsze słyszę o pasteryzacji "na sucho" . Jak Twoje się przechowują?
Pozdrawiam Kaśka
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Moja Mama tak robi i jej się zawsze dobrze przechowywało przez całą zimę, ale dla mnie trochę miejsce nie wykorzystane :wink: bo po zapasteryzowaniu zajmują niewiele ponad pół słoika, a półka w piwnicy już zawalona, więc ja część pomidorków zalałam sokiem pomidorowym, a część spróbuję Twoim sposobem.
Sposób "na sucho" jest o tyle dobry, że jest mało pracochłonny, tylko pakujesz ciasno w słoiki, pasteryzujesz i koniec.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Podaje przepis na 139. Pomidory w occie. Sprawdzony przez moją prababkę, babkę, matkę, mnie i 99% kobiet mieszkających na Ukrainie :tan :tan :tan
Zalewa:
1,300 l. wody
4 łyżki cukru
2 łyżki soli
40 ml. octu ( na Ukrainie daje się 50 ml. ale tam ocet 8%)

Do wyparzonych słoików z szeroką szyjką wkładamy koper, natkę pietruszki, natkę selera ( nie żałować), liść czarnej porzeczki. Układamy ciasno pomidory ale z wyczuciem, żeby nie rozdusić. Zalewamy wrzątkiem, przykrywamy pokrywką / nie zakręcamy!/ zostawiamy na 10 min., zlewamy wodę trzymając jedną ręką słoik a drugą przytrzymując pokrywkę. Wkładamy kilka ząbków czosnku, zalewamy wrzącą zalewą, zakręcamy słoiki, przewracamy do wystygnięcia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Super - nigdy tak nie robiłam - wypróbuję więc :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Miiriam pisze:Super - nigdy tak nie robiłam - wypróbuję więc :)
Uwaga!
Pomidory nadają się do jedzenia nie wcześniej jak po 3 tygodniach, ponieważ pomidory długo wchłaniają ocet. Ale my z synem, czasami nie wytrzymujemy i kiedy brakuję już chusteczek, żeby wycierać ślinotok od patrzenia na tę słoiki, konsumujemy. Ale wtedy trzeba liczyć się z tym, ze w środku jeszcze będą słodkawe.

P.S. Przy zalewaniu wrzątkiem, niektórym pomidorkom pęka skórka, proszę się nie przejmować, tak ma być ;:137
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Kurka wodna! Już położyłam się do łóżka ale przypomniałam, że nie napisałam ważnej rzeczy ;:223
Pomidory muszą być jędrne z grubszą skórką. San marzano, malinówki i im podobne czyli odmiany, które mają mięsisty miąższ, absolutnie się nie nadają ponieważ po dwóch tygodniach mielibyście w słoikach pomidorową miazgę.
Fuuch... Chyba tyle :roll: Jak coś jeszcze przypomnę to dopisze jutro :?
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

No właśnie miałam zapytać, jakie się nadają Ałła :) Ja mam nadwyżkę różnych żółtych do przerobienia. muszę pomacać jak u nich z jędrnością.
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
x-U-ie
---
Posty: 2777
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

No a ja nie mam w tym roku pomidorków :(
Ale przypomniałas mi ze nie zrobiłam w końcu sałatki ogórkowej. I jak dłużej będę zwlekać to i nie zrobię.
A gruntowe pomidory co to sprzedaja na targu - nadawały by się??
AA i bym nie zapomniała. Zapraszam i Ciebie do wątku
Forumowe Życie Grupy Lubelskiej
tutaj
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=3&t=46676
i wszystkich. Kto nie mieszka na Lubelszczyźnie także, forumki spoza są przez nas adoptowani hihi na honorowych lubelaków:)
I pochwalę się, już były zorganizowane z wielkim powodzeniem 5 spotkań :) 2 w zajazdach, 3 kolejne w ogrodach Drozda, Tadeusza48, oraz Hutków.
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”