Przechowywanie warzyw z działki,ogrodu,pola

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Przechowujemy warzywa z działki

Post »

suzana u nie też pietruszka nie zmarzła, tylko ja to specjalnie taką wieloletnią wsadziłam, natkową i nie będę jej wykopywać to na wiosnę wcześniej będzie trochę świeżego zielonego :D pory też zimowe w ziemi zostają - eksperymentanie trochę, jak zmarzną to trudno, jak nie to super :D
Awatar użytkownika
elli3
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 maja 2009, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okol. Lubina/Dolny Śląśk

Re: Przechowujemy warzywa z działki

Post »

Moje warzywa wszystkie przerabiam i pasteryzuję albo zamrażam.
Nie przechowuję w piwniczkach bo:gniją, a nawet jak nie zgniją to dostaja takiego specyficznego zapaszku, który jest dla mnie niestrawny.Albo wysychają i też klapa.
Mam zamrażarkę taką szufladową i wszystko albo prawie wszystko idzie do zamrażary. :D .
Mój patent na bazę do zup:marchewka,pietruszka,por, seler,wszystko trę na tarce o dużych oczkach(robotem kuchennym), por kroję na talarki.Wrzucam do wiaderka i mieszam.Mieszankę dzielę na porcyjki na zupkę i do woreczków. Zamrożone wyciągam do gara i w zależności co dorzucę to taka mam zupę.Oszczędza czas.Zamrażam też fasolkę szparagową,kalafior,brokuła,zieloną pietruszkę, owoce itp :lol:
pozdrawiam ANIA
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przechowujemy warzywa z działki

Post »

ja zeszłej zimy pory zostawiłam w ziemi trochę wyżej ziemią podsypane, były mrozy, a one nic, dopiero jak na liczniku spadło poniżej 20 stopni to padły, ale pietruszka naciowa pod śniegiem całą zimę była i pierwsza na działce wiosnę przywitała ;:3
pozdrawiam
Iwona
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Przechowujemy warzywa z działki

Post »

agaM pisze:suzana u nie też pietruszka nie zmarzła, tylko ja to specjalnie taką wieloletnią wsadziłam, natkową i nie będę jej wykopywać to na wiosnę wcześniej będzie trochę świeżego zielonego :D pory też zimowe w ziemi zostają - eksperymentanie trochę, jak zmarzną to trudno, jak nie to super :D
Aga co do tej wieloletności pietruszki to bym miała wątpliwości. Od lat uprawiam pietruszke naciową i jest ona tak jak każda pietruszka dwuletnia, pierwszego roku ma ładną zieloną pokarbowaną nać (najładniejszą pod koniec lata i jesienią), na wiosnę nastepnego roku ładnie odbija i jest z niej pożytek, ale latem wybija w pędy kwiatowe i zawiązuje nasiona po czym nie przeżywa zimy.
Dorota
anula9
50p
50p
Posty: 52
Od: 4 mar 2011, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przechowywanie warzyw.

Post »

Podzielcie się swoimi sprawdzonymi przepisami na przechowanie warzyw. :wit
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Przechowywanie warzyw.

Post »

zamrażarka
anula9
50p
50p
Posty: 52
Od: 4 mar 2011, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przechowywanie warzyw.

Post »

Chodzi o przechowywanie świeżych warzyw. Sposoby na to, aby jak najdłużej zachowały świeżość.
Mrożenie to niezły sposób, ale na suróweczkę się nie nadaje. Technicznie też sporo z tym kłopotu.
:wit
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5744
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przechowywanie warzyw.

Post »

Anula..jak masz zimna piwnicę to przechowasz sobie np. marchewkę,pietruszke,buraczki ,ziemniaczki,kapustkę,w miarę długo..miesiąc, dwa...a poza tym przetwory,mrożonki itp....no tak realnie :wink:
Asia
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jak przechowywać ziemniaki w zimie.

Post »

Może banalne pytanie ale ...

Zawsze jak kupuję w sklepie to dosyć szybko się ukorzeniają a podobno wtedy wytwarzają jakieś szkodliwe związki i nie powinno się ich jeść.
Trzymam jej w ciemnym (prawie) garażu (często światło się tam pali). Temperatura kilka stopni.
Co robić aby nie rosły ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Jak przechowywać ziemniaki w zimie.

Post »

Moje ziemniaki stoją w piwnicy zimnej. Nic nie rośnie. Może twoje maja za ciepło?
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3993
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jak przechowywać ziemniaki w zimie.

Post »

Albo przez długi czas były trzymane w cieple i obudziły się ;:224 , a wstawienie teraz do chłodnej piwnicy tego nie zatrzyma ;:131
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przechowywać ziemniaki w zimie.

Post »

gosiakmala pisze:Moje ziemniaki stoją w piwnicy zimnej. Nic nie rośnie. Może twoje maja za ciepło?
Zimna tzn ? Jak zimna ?

U mnie w garażu jest z 5C teraz. Ale wcześniej były w ciepłym sklepie... a wcześniej nie wiem.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Jak przechowywać ziemniaki w zimie.

Post »

NOTO pisze:U mnie w garażu jest z 5C teraz. Ale wcześniej były w ciepłym sklepie... a wcześniej nie wiem.
I może właśnie to, co było wcześniej im zaszkodziło, bo Twoje obecne warunki na pewno nie.
pozdrawiam, Gunnar
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”