Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Timka

Post »

Bardzo mi się podoba wędrówka po Twojej działce
utknęłam na dobre przy oglądaniu zdjęć
Gratuluję pomysłów ,są świetne ;:63
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Cieszę się bardzo, że nasza działeczka wzbudza zainteresowanie. Obecnie troszkę się zmieniło. Dziś skończyłem rabatę na tyłach działki, gdzie w poniedziałek będę sadził krzewy ozdobne oraz z przodu zlikwidowałem trawnik na rzecz ogrodkow skalnych. Troszkę przez to pusto zrobiło się na tyłach działki. Przydałyby się jakieś wysokie byliny. Postaram się szybko zrobić porzadki i zrobić przed zimą kilka fotek. Jeszcze raz wielkie dzięki dla Wszystkich Forumowiczów zwiedzających moją działeczkę.


Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Witaj Jarku!
Trzeba przyznać, że ślicznie to wszysto wygląda na Waszej działeczce. Jesteś pracowitym człowiekiem, a to się ceni.
Twoja Żona, też chyba jest miłośniczką zieleni, więc razem możecie sobie stworzyć taki własny Raj, czego wam szczerze życzę.
Pozdrawiam Lila.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Lilu to fakt działeczka to moja pasja. Miłość do pracy na działce i upiększanie terenu zrodziło się nagle. Może wpływ na to miało, że często odwiedzałem tereny ogródków działkowych u znajomych. Pewnego dnia zaświtał mi pomysł, że ja również moge tworzyć mój własny kawałek "Raju". Tak jak pomyślałem tak i zrobiłem. Cała przyjemność lezy w tym, ze działeczkę "stroiłem" od podstaw. Z zapuszczonego ugoru ciężką pracą, poświęceniem no i często znacznymi wydatkami kosztem rodziny zrobiłem co teraz mam. Nie żałuję żadnej chwili poswięconej pracy i żadnej złotóweczki , którą wydałem. Wiem, że nie jest jeszcze tak jak być powinno i ta świadmość powoduje u mnie cągła chęć do pracy. Z powodu tego , że moja żona teraz bardziej myśli o przyszłym potomku wiekszość prac spoczywa na mnie. Wierzę, że będzie mi dane coraz bardziej upiększać mój "Raj". Szkoda, że ogranicza mnie trochę powierzchnia bo plany są ambitne. Jeszcze raz wielkie dzięki za miłe komentarze.

Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Jarku, pięknie działasz, pięknie piszesz!
Aż się nie chce wierzyć, że w obecnych skomercjalizowanych czasach są młodzi ludzie zauważający piękno przyrody.
"Tak trzymać" jak pisała Fleszarowa-Muskat. Jeszcze raz pozdrawiam i dobrej nocy. Lila.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Dziękuję Ci Lilu za tak miłe słowa pod moim adresem. To jest bardzo budujące w dalszej pracy nad ogródkiem. Bardzo lubię przyrodę toteż praca sprawia mi ogromną przyjemność. Dziś wybrałem się igliwie do ochrony róż bo pogoda wkrótce ulegnie zmianie i zanim się obejrzymy trzeba będzie przygotować roślinki do przetrwania. Zastanawiam sie tylko jak przezimować różaneczniki i róże pnące oraz czy muszę osłaniać i zabezpieczać thuje posadzone wiosną i jak sprawa z podlewaniem bo w sobotę odcinają wodę na działeczkach.

Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Yaro przed zamknięciem wody na działce powinieneś całość bardzo solidnie podlać.
Różaneczniki proponuję zabezpieczyć agrowłókniną albo kartonami bez dna.
Czynność tę powinno się wykonać dopiero kiedy nastaną minusowe temperatury.
Różę pnącą ja kopczykuję ( ale też jeszcze poczekaj z tym ) i później ocieplam agrowłókniną.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Dziękuję za radę. Ciekawe okrycie z tymi kartonami. Kartony bez dna czyli jak różaneczniki mają być tylko osłoniete po bokach a góra nie. Rozumiem raczej że część górna i boki będą okryte tylko część od ziemi nie na któej stać będzie karton.
A czy bukszpany posadzone jesoienią trzeba też okryć czy nie no i co z thujami okrywać czy nie i czy zabezpieczać przed zwierzyną dziką?
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Yaro tak różaneczniki mają być od góry odkryte,
ponieważ zabezpiecza się je głównie przed zimnymi wiatrami.
Co do bukszpanu to się nie wypowadam bo nie mam doświadczenia :lol:
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

No i po sezonie można by było rzec. woda odcięta, liczniki spisane, porządki wykonane, igliwie zwiezione tylko przykryć roślinki gdy nadejdą mrozy i mozna czekać będzie do wiosny. Rozbratu z działeczką na pewno nie będzie, gdyż już niedługo rozpocznie się dokarmianie. Zawiesiłem już kolejny karmnik a następne już w produkcji. W sumie szkoda lata, jesień to nie to samo. brak ciepła i kolorów troszkę działa przygnebiającą ale cóż za kilka miesięcy znów przyjdzie wiosna i znowu łany tulipanów, narcyzów, kwiaty piwonii, okwiecone jabłonie i soczysta zieleń pobudzido życia i pracy. Skoro prace prawie zakończone to bedzie czas na planowanie na wiosnę. Na pewno coś się wymyśli. Jeśli tylko dojdzie do realizacji na pewno podzielę się efektami na forum.

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Slicznie ;:63 Sporo ładnych roślin i drzewa w których cieniu mozna odpocząć, - super! A te trejaże, kratki, altanka...
Widać dużo pracy, ale efekty juz są, a będa większe :) Powodzenia!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

No i stało się. Przyszedł przymrozek. Dziś wybrałem się na działeczkę i co widzę - roślinki dostały w kość. W nocy było około -6-7 stopni. Woda w wiaderku i beczce zamarzła. Astry i chryzantemy, które kwitły ściął mróz. Tak się złożyło, że wziąłem z sobą aparat to mogłem utrwalić co się dzieje obecnie na działce. Widać, że zima tuż tuż. Ale sami zobaczcie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

i troszkę zziębnietych roślinek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejne fotki będą to już na pewno zimowe ujęcia.

Pozdrawiam Wszystkich - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1006
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Podpisuj roślinki jak możesz :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”