Kwietnik rozporowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Ja mam taki kwietnik jak na fotce 2,jeśli jest dobrze ustawiony i przykręcony jest stabilny i nie ma z nim problemu.Mam go wiele lat i nigdy mi się nie przewrócił.Podstawki oczywiście wymagały wymiany bo szybko rozpadły się ale do kwietnika nie mam zastrzeżeń.Mam dwoje małych dzieci i dlatego nie ustawiam teraz kwiatków na niższych partiach ale wcześniej miałam do samego dołu...pojemny,stabilny,praktyczny i nie zajmuje dużo miejsca.Jak dla mnie ok.
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
Kasia86
500p
500p
Posty: 757
Od: 14 lut 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Ja mam ten z pierwszego zdjęcia. Wydaje się dość szeroki, ale ma tylko 30cm szerokości. One różnią się przede wszystkim tym, że na pierwszym tylko z jednej strony się przyczepia podstawki i jest dobry np na ścianę, a na drugim "trójkątnym" można ze wszystkich stron przyczepiać i dlatego jest dobry np do stania przy oknie. W moim wątku ktoś powiedzial, że żałuje zakupu tego trójkątnego, bo stoi na ścianie i ma ograniczone pole manewru na nim. Ja z tego pierwszego jestem bardzo zadowolona, mam czarną wersję, prezentuje się bardzo ładnie i solidnie wygląda. Jedynym mankamentem jest to, że miał pasować do mieszkania 2,60m wysokości i moje tyle ma, ale niestety zabrakło mu dosłownie 1cm żeby stał stabilnie, ale podłożyłam kartki i już. Kiedyś jakąś ładną deseczkę pod spód podłożę.
Pozdrawiam ciepło:)
Moje wątki ---> Kasia86
Hoje i inne domowe na sprzedaż
Awatar użytkownika
Petra
200p
200p
Posty: 446
Od: 13 cze 2006, o 21:44

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Ja mam oba te kwietniki i są super, ale najbardziej przypadł mi do gustu pierwszy, można na nim umocować więcej roślin, złożyć 2 takie kwietniki ze sobą i mieć fajną okrągłą kolumnę, ja nie używam podstawek bo storczyki gdy mają suche podłoże przeważają doniczkę i spadają, u mnie wszystkie kwiatki są w osłonkach umieszczone na tym kwietniku, moim zdaniem oba są stabilne i nie trzeba ich przykręcać do sufitu, można te kwietniki przyciąć i umieścić na regale jak się nie ma miejsca na podłodze
Awatar użytkownika
Amarylka
100p
100p
Posty: 150
Od: 1 kwie 2009, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Mam kwietnik i z pierwszego i z drugiego zdjęcia. Obydwa są fajne, na przyściennym mieści się więcej roślin, jest większa możliwość ich ustawienia góra-dół. Obydwa są stabilne. Po zakupie przyściennego wymieniłam podstawki na mniej rzucające się w oczy, czyli brązowe. Jeden minus przyściennego - że musi stać przy ścianie, bo tam się najlepiej prezentuje. Co innego ten drugi, który może stać nawet na... środku pokoju.
Pozdrawiam Anetka
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

A możecie dodawać przy okazji swoje zdjęcia ;:180 tak jak to zrobiła agarow78, jestem ciekawa Waszych kompozycji.. ;:65
i myślę, że nie tylko ja ;)
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Odświeżę temat, bo zjechał na dół.
I muszę przyznać, że zdecydowanie zachęciliście mnie na zakup tego kwietnika (drugi na zdjęciu).
Awatar użytkownika
Petra
200p
200p
Posty: 446
Od: 13 cze 2006, o 21:44

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Na prośbę stokrotki dodaję zdjęcie kwietnika, połączyłam 2 kwietniki i uzyskałam fajną kolumnę, jak ktoś ma odpowiednie miejsce to taką kolumnę można ustawić na środku pokoju

Obrazek

drugi kwietnik jest rozebrany i czeka na swoje miejsce w innym pokoju

tu zdjęcie jednej części
Obrazek

a tu kolumna przed zagospodarowaniem

Obrazek
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Twoja kolumna wygląda imponująco, jest tak obficie obłożona kwiatami. Niestety trzeba mieć na to miejsce.
Dziękuję. Zachęcam kolejne osoby do pokazania swoich kwietników. ;:108
Dora1964
500p
500p
Posty: 689
Od: 21 sty 2010, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek
STOKROTKO na Twoją prośbę prezentuję moją formę ustawiania doniczek na kwietniku bez podstawek. :wink:
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

A tak wygląda mój kwietnik Obrazek
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
julita20
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 29 lip 2010, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Złotoryja-Sędzimirów-Bolesławiec

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Ale masz cudności na tym kwietniku, mój będzie wyglądał ubogo ale postarm się zrobić zdjęcia i wstawie jutro.
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Mam taki z fot. nr 2 - jestem zadowolona z tego srebrnego,natomiast drugi miałam biały,z czasem porobiły się odpryski farby
i w tych miejscach zardzewiał i już przestał być taki fajny. Szkoda,że nie można tak łatwo zakupić dodatkowych uchwytów na kwiatki.
Natomiast ubolewam , że ten nr 1 jest taki niski - do mojego mieszkania brakuje 15 cm - marzy mi się taki. ;:180
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Kwietnik rozporowy

Post »

Śliczne kompozycje na Waszych kwietnikach. ;:108
kociara no właśnie te uchwyty, gdyby były dostępne, to przecież kwiatów można byłoby zmieścić o wiele więcej..
A na alle.. gdzieś nie sprzedają ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”