Mój ci On...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci On...

Post »

Ten "śmierdzący" nabytek ma naprawdę piękne,nietypowe liście.Ciekawa jestem kwiatu,mówisz,że ładny?To kiedy zakwitnie,na razie nie ma nawet pączka :(
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ci On...

Post »

Zobacz na ten link co podałem wyżej, lub w google wpisz palczycha :wink:
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci On...

Post »

Poczytałam,śmiałam się sama do siebie czytając ten link.Reakcje najróżniejsze,no i bardzo dobrze!Ale nie padło,kiedy kwitnie w gruncie,posadzona w maju :roll: Może przeoczyłam,raczej nie...Jedno wiem,chcę poczuć ten zapach :;230 ,żeby mieć swoje zdanie.Ale czy na rabacie wśród kwiatów będzie wyczuwalna?Mam 2 więc już wiem,że jedną zostawię w gruncie.Zastanawiam się nad sąsiedztwem dla niej.Może jakieś propozycje...?
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ci On...

Post »

Może bulwy były za małe..
Jak urosną większe to zakwitną..

Kwitnie przed wypuszczeniem liści :wink:
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci On...

Post »

Zalatana jestem okropnie,ale ja tak lubię,wtedy czuję,że żyję.Szkoda mi tylko, jak nie mam czasu usiąść i zajrzeć na forum.Jest tyle ogrodów do poznania,część chcę poznać dokładniej a tymczasem przedstawiam Wam dalej mój :wink: Cóż tu teraz pokazać.... ObrazekWśród moich ketmii(biała i niebieska) rośnie sobie pięknotka.Nie rzuca się w oczy,bo jej czas to jesień,wiadomo ,piękne koraliki.Wiem,że aby owocować potrzebuje drugiego egzemplarza,ale pan sprzedający przekonywał,że u niego jest jeden i kwitnie co roku i jest pewien,że w okolicy nie ma drugiego.Jakie Wy macie doświadczenia z tym krzewem?U mnie przemarza ale to nie problem ,bo kwitnie na tegorocznych,ładnie się regeneruje.A tak na marginesie, to jest to krzew kupiony dla mnie bez okazji przez starszą córkę,która połknęła bakcyla i przez jakiś czas odwiedzała punkty sprzedaży :heja
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci On...

Post »

Obrazek Tym sposobem zawitał do mojego ogrodu judaszowiec ;:138 Z roku na rok ma dorodniejsze kwiaty i jest ich coraz więcej, a po sezonie kwitnienia" robi" za lipkę :uszy Obrazek Mój perukowiec zdobi ogród jedynie kolorem,piękny akcent,dosadzę mu coś żółtego może :) No bo na wiechy się nie doczekam :( a powinien mieć... ObrazekA tu gromadzę kamienie na skalniak,coś już tam posadziłam,ale do końca nie wiem jak to będzie wyglądać.Dzieci się śmieją,że na razie to taki pomnik "ku czci"... :;230 Ale ja im jeszcze pokażę ;:7 Wiem już,że zrobię tam miejsce na różę okrywową.Mam jedną na razie, ale już wiem,że dokupię,bo bardzo mi się podoba.Szkoda mi tylko ,jak tak ,biedna, leży i nie może się dostatecznie wyeksponować :( Myślę,że to ten deszczowy sezon jej nie sprzyja.I tak myślę zrobić jej donicę z kamieni i wtedy kwiaty zwisałyby sobie bezpiecznie :heja Co wy na to? ;:162
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci On...

Post »

Będzie śliczny żywopłocik. ;:108
Nareszcie Cię znalazłam i szybko się wpisuję, żeby wątek nie zaginął mi po raz drugi.
Z różą świetny pomysł, tylko w czasie suszy trzeba będzie ją mocno podlewać, żeby korzenie nie przeschły.
Grażyna.
kogro-linki
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci On...

Post »

Obrazek
A to mój ostatni zakup,tylko proszę nie odbierać mi nadziei,że mi się powiedzie :wink: Macie jakieś doświadczenia? ;:180
Obrazek

Milin zakwitł mi po 5-6 latach ale nie mogę w pełni cieszyć się jego kwitnieniem,bo kwiat jest zżerany przez...no właśnie,co?Zaglądam tam i spotkałam mrówki,szczypawki i inne robactwo :evil: Doszło do tego,że przy krzaku stoi środek owadobójczy w spryskiwaczu i co mi się przypomni,to pryskam.Nawet pomaga,kwiaty odzyskały wygląd ale czuję się jak Killer,jak pryskam a tam wyłania się pszczółka ;:14


Bardzo mi miło Kogro,zapraszam serdecznie,jestem otwarta na rady i spostrzeżenia.Znajdę i ja Ciebie
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci On...

Post »

Z milinem Ci nie pomogę, bo go nie mam.
Ale ma go Danusia - Danutab.
Jej zapytaj to może coś Ci podpowie.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
dzieci2
200p
200p
Posty: 364
Od: 20 lip 2011, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: koło Wrocławia

Re: Mój ci On...

Post »

Witam Cię serdecznie
Piękny jest Twój ogród.
Mnie zwłaszcza zauroczył ten kawałek przy wejściu do domu (tam gdzie piszesz jest wietrznie) i płotek z bukszpanu.
naprawdę super ;:138
Asia
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci On...

Post »

Witam Cie Asiu serdecznie i zapraszam na wizyty do mojego ogrodu Myślę,że mam jeszcze sporo do pokazania, tylko w chwili ,gdy miejsca te będą miały swoje 5 minut.Tymczasem lecę ja na Twoje rabatki




Przedstawiam kolejne fotki z mojego ogrodu
Obrazek

To moja wierzba mandżurska,lubię ją,bo wnosi klimat do ogrodu
Obrazek
Długo nie mogłam"dorobić" się hortensji.Albo przemarzały,albo usychały(nie było takich mokrych lat).Ta drzewiasta ma się dobrze i doczeka się wiosną podzielenia.A może lepsza jesień na takie działania,jak sądzicie?
Obrazek
Oczar "Westerstede".W tym roku doczekałam się pierwszego kwiatuszka;dojrzałam go,bo go szukałam.Ale na przyszły rok to...ho ho :wink: Tak myślę
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ci On...

Post »

Ciekawe rosliny masz w ogrodzie. Czy masz może zdjęcia kwitnącego judaszowca? Ciekawa jestem, jak wygląda takie niewielkie drzewko kwitnące. Ile on ma lat?
Perukowce czasem nie chcą robić peruczek. Była kiedyś dyskusja na forum na ten temat, ale nie pamiętam, do czego dyskutanci doszli :roll: Pozostaje czekac i wierzyć, ze w końcu zrobi :D
Chyba nikt nie lubi pryskać chemią, a ja w ogóle nie lubie pryskać, ale bywa, że to jedyny sposób, żeby uratować roslinę. Mrówki najlepiej tepić proszkiem, który występuje pod różnymi nazwami, ale substancja chem. jest ta sama. To straszna plaga!
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci On...

Post »

Ja myślę, że dzielenie lepiej zostawić na wiosnę.
Roślina wtedy budzi dopiero się do życia i nawet nie zauważy, że jej coś ubyło.
A jesienią może nie zdążyć się ukorzenić przed przymrozkami.
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”