rapunzel - zielono mi :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
agarow78
500p
500p
Posty: 729
Od: 22 lip 2011, o 22:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

:wit
...i mi bardzo się ten kwietniczek spodobał hmmm juz wiem gdzie bym go postawiła :) a i mam propozycję ... chętnie te puste parapety zaadoptuję :;230 zaczynam się niepokoić o to że moim roślinkom będzie niewygodnie po malowaniu bo jakoś dziwnie w tym czasie mi ich przybywa :;230 ale z tego to akurat się :tan na 30m2 ciężko się rozłożyć z kwiatami zwłasza przy tylko dwóch parapetach :x - zatem nie ciesz się pustymi parapetami sama zaniedługo będziesz miała problem z rozstawieniem kwiatuszków:)
Pozdrawiam i Zapraszam
Kwiatostan Agi - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=45846" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Zważywszy na to, że tak dużo osób pisze to samo zaczynam się martwić o przyszłość tych parapetów. W związku z wczorajszym zakupem - dwa scindapsusy pognałam dziś rannym świtem na rynek po doniczki i jeszcze musiałam kupić jakieś, które by pasowały do stojącej obecnie na tym kwietniku.
Poczułam też potrzebę przesadzenia peperomii do misy, ponoć im bardziej pasuje, więc pojechałam do leroy merlin po misę ;:14 Na szczęście nic tam już więcej nie kupiłam. Za to poczułam się dumna ze stanu mojego cyklamena, bo te będące w wyprzedaży tam wyglądały tak:
Obrazek
Teraz zabieram się do przesadzania, a jak poprzesadzam, to wrzucę efekty mojej pracy :)
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

oooo to zupełnie jak w LM w Białymstoku - co zajadę to same ofiary stoją ;:14 a cena bez zmian :(
cyklamenów już nie kupuję, nie umiem ich przezimować, staram się zatem o kwiatki wieloletnie ;:108

no to czekamy na ;:177

widzisz, już ganiasz po ogrodniczych ;:65 że niby kwietnik zapełnić, a zaraz będzie, że parapet i kolejny.... ;:224
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Dziś był dzień zapełniania kwietnika, przynajmniej tymczasowo :roll:
Peperomia trafiła do misy i mam nadzieję, ze przeżyje kolejne przesadzanie w tak krótkim czasie. Przebywa na kwietniku, bo jej miejsce w przedpokoju zajęły bidulek coleus z rynku i jakieś nie wiadomo co ( nikt na forum póki co nie rozpoznał), ale milusie. Kupiłam jeszcze coś jakby młodą zielistkę na rynku, więc peperomia musiała na salony :;230
Tak czy owak na tym poziomie kwietnika musi być coś niskiego w misie, bo już sama doniczka większa zasłania i tak liche światło. Doniczka wprawdzie już kupiona, ale nic to, przyda się pewnie.
Na najwyższym poziomie są biedronkowe scindapsusy i malutki na razie mirt, który w moich marzeniach będę okręcać na zrobionym przeze mnie pałąku ( nie mogłam dostać ). Póki co nie wygląda to imponująco, ale może kiedyś...
Zrobiłam dziś tez sadzonki fiołka afrykańskiego z darowanych listków, ale jak choć jedna przetrwa, to się ucieszę. A tak w ogóle to po czym poznam, ze się ukorzeniły? Wyrośnie im coś?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

rapunzel pisze:Zeniu muszę dać z siebie wszystko,żeby ten cyklamen za szybko nie padł jak dwa poprzednie, bo by się mąż ze mnie potem nabijał, że kwiaciarka od sześciu boleści
Mój by wśród tego buszu nawet nie zauważył :;230 .....ale to było kiedyś. ;:108 . Sama doszłam do wniosku że nieco przesadzam, zważywszy że mam działeczkę gdzie latem mieszkam a w domu kwiatki padają bo nie zawsze na czas udaje mi się przyjechać aby je podlać. ;:224 . U ciebie widzę baaaardzo szerokie parapety ..oj zmieści się tam, zmieści ;:109 . A to na zachętę... :;230

Obrazek

Niektóre nawet jak nie kwitną i tak mi się podobają......sorry ze w twoim wątku.

Obrazek
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Pięknie zapełniony kwietnik.. Ależ Ty masz szerokie parapety ;:224
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Parapet mąż robił, ale poczekajcie, jak kiedyś wstawię fotkę tego w przedpokoju, taki parapet i to w zimnym pomieszczeniu może być marzeniem każdej wielbicielki kwiatów, ma chyba ponad 70 cm szerokości, w każdym razie dwie skrzynki 60 cm postawione w poprzek zimą zajmowały może z 1/4. Niestety jest to też ulubione miejsce wylegiwania się psa ;:223
Tak sobie doczytałam właśnie, że mirt wymaga zimą niskiej temperatury, więc chyba trzeba będzie go jutro za rana odsadzić od scindapsusów oczywiście razem z pałąkiem, który robiłam z półgodziny, a na razie pójdzie chyba na balkon, tylko nie wiem sama gdzie, bo już nawet parapet od klatki schodowej, który wychodzi na mój balkon ( kamienica ) cały zajęłam. A scindapsusy muszą poczekać na nowe towarzystwo.
Zeniu, co to za piękne kwiatuszki?
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

rapunzel - Zenia pokazała fiołki ;:108
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Fajnie wyglądają roślinki w kwietniku ;:138 . Tylko tak się zastanawiam :roll: , czy to na pewno jest scindapsus, a nie filodendron?
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Stokrotkaniu, nie poznałam tych fiołków, bo szczerze nie miałam pojęcia, ze mogą być tak piękne. Niestety ten od sąsiadki jest zwykły fioletowy, a jak mi się którykolwiek listek ukorzeni, to będzie jeszcze biały, a te Zeni to myślałam, ze storczyki czy coś, tak piękne kwiatuszki, wierzyć się nie chce, że ludzi potrafią takie odmiany wyhodować. :shock:
Wiktoria_W na osłonkach było napisane, że scindapsus i na plakacie w biedronce również. Te dwie rośliny są bardzo podobne do siebie, ale chyba firma ogrodnicza się nie pomyliła :lol:
Osobiście wolę nawet scindapsusy, bo chyba są łatwiejsze w uprawie niż filodendrony.
Zaczynam myśleć o kwietniku na ten gigantyczny parapet w przedpokoju ;:224
Ale to chyba za jakiś czas, bo mi małż padnie na atak serca :;230

Tam jest znacznie jaśniej, więc miałabym szersze spektrum roślin, ale z kolei zimą zimno, więc też nie wszystkie pasują. mam nadzieję, ze skrzydłokwiat tam przetrwa, bo bluszcz to na pewno.
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

rapunzel pisze: Osobiście wolę nawet scindapsusy, bo chyba są łatwiejsze w uprawie niż filodendrony.
Zaczynam myśleć o kwietniku na ten gigantyczny parapet w przedpokoju ;:224
Ale to chyba za jakiś czas, bo mi małż padnie na atak serca :;230
O kwietniku w przedpokoju to już pomalutku męża przygotowuj, niech się oswaja z tą myślą. Potem tak od razu to może być szok. :;230 . Co do scindapsusa...mam N-Joy. Żebym o niego bardziej dbała... ;:224 , ale i tak rośnie ładnie. A parapetu w przedpokoju zazdroszczę. Raz że szeroki, dwa że chłodek który uwielbiają niektóre kwiatki. ;:108
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

fioleczek piekny prawda,a jakie ma sliczne listeczki ;:196
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Witaj na forum ;)
Piękne Masz kwiatuszki i ciekawe kompozycje Tworzysz ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”