rapunzel - zielono mi :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

rapunzel - zielono mi :)

Post »

Oj, zawróciło mi to forum w głowie, ale cieszę się, że nie jestem odosobnionym przypadkiem, przynajmniej tutaj. Przez lata dekorowałam balkon, ale gdy nadchodziła jesień, zaczynało mi czegoś brakować. Już w zeszłym roku zrobiłam sobie kompozycję z bluszczu i dwóch paprotek, ale paprotki nie przetrwały. Nie przetrwały też dwa cyklameny w zeszłym roku, ale teraz mam nadzieję, że jakoś się uda. Największy mój problem, to brak światła w salonie, ale może rośliny cieniolubne dadzą radę. Oto mój nowy kwietnik i pierwsza kompozycja, a także kwiatuszki z przedpokoju ( skrzydłokwiat z bluszczem i peperomia ) oraz cyklamen w pokoju dzieci.
Marzy mi się szeflera na kwietnik i jeszcze coś, ale najbardziej się cieszę, że nie muszę nic upychać na parapecie :tan
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

A jednak wąteczek ;:108
Zawsze od czegoś się zaczyna.. Ja na początku miałam tylko 6 kwiatków ( w tym roku w maju), a na chwilę obecną mam 20 dorosłych kwiatków i 23 przedszkolaki.

Więc kochana uważaj, bo na forum dostaje się bzika na punkcie kwiatów. :;230
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Jeszcze trochę pobędziesz na forum i zaczniesz spoglądać tęskno na parapety :wink: , a roślinki zadbane i bardzo ładne :) .
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Zapomniałam dopisać, że piękny kwietnik, aha i podliczyłam przed chwila moje zielone i mam jednak 23 doniczki dorosłych i 25 przedszkolaków. ;:224
Awatar użytkownika
AloesIk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1840
Od: 23 lut 2011, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

:wit ,Każdy od czegoś zaczyna , ale niebawem kolekcja się powiększy . Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
julita20
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 29 lip 2010, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Złotoryja-Sędzimirów-Bolesławiec

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Bardzo ładny kwietnik ja też musze sobie jakiś sprawić.
Witam na forum :wit
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Stokrotkania pisze:A jednak wąteczek ;:108
Zawsze od czegoś się zaczyna.. Ja na początku miałam tylko 6 kwiatków ( w tym roku w maju), a na chwilę obecną mam 20 dorosłych kwiatków i 23 przedszkolaki.

Więc kochana uważaj, bo na forum dostaje się bzika na punkcie kwiatów. :;230
Hm, to może być jeszcze gorzej?... ;:224
Wiktoria_W pisze:Jeszcze trochę pobędziesz na forum i zaczniesz spoglądać tęskno na parapety :wink: , a roślinki zadbane i bardzo ładne :) .
Dzięki, mam nadzieję, że im się nie pogorszy po dłuższym pobycie u mnie :roll:
julita20 pisze:Bardzo ładny kwietnik ja też musze sobie jakiś sprawić.
Witam na forum :wit
W tym kwietniku najbardziej spodobała mi się jego cena... 40 zł 8-) inne metalowe takie patynowane powyżej 75 zł

AloesIK pozdrawiam :)
mroofka
500p
500p
Posty: 905
Od: 7 lut 2011, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Witaj! :wit
Zgadzam się z przedmówcami - pobędziesz trochę na forum, a na pewno forumowicze postarają się, aby Twoja kolekcja się rozrosła :D
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Dziś darowanego fiołka afrykańskiego przestawiłam na podlewanie poprzez knot, zobaczymy, co z tego wyniknie :)
mroofko i ja witam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Melduję się w nowym wątku.. ;:138 a także cieszę że go założyłaś. :tan . Kwietniczek już jest i parę ładnych kwiatków. U mnie cyklameny po przekwitnięciu zawsze padają. Życzę ci aby twój kwitł i rósł bez końca. Będę podglądać jak długo parapety twoje będą puste.... :;230
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

:wit wśród zakręconych na punkcie zielonych
rapunzel pisze: najbardziej się cieszę, że nie muszę nic upychać na parapecie :tan


no w to to aż nie wierzę ;:223 Ty wiesz, jak ja dziękuję za te swoje 63m2 i tych kilka parapetów?? inaczej nie miałabym gdzie poupychać tego co mam, bo komody zastawione, kwietników 3 szt, nawet na stole już stoją storczyki, a stół w planie miał być pusty i co? ;:223 a w weekend planuję zakupić półkę na skrętniki bo nie mieszczą się na blokowym parapecie ;:224 :;230 a półek na ścianach miało nie być choćby nie wiem co! ;:223

pokazane roślinki zadbane :uszy myślę, że szybko zapadaniesz na niektóre "choroby" :;230
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
nowika
200p
200p
Posty: 380
Od: 3 lip 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Oryginalny kwietnik bardzo mi się podoba , ciekawe kompozycje z kwiatów - niech Ci jak najszybciej przybywają :)
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: rapunzel - zielono mi :)

Post »

Zeniu muszę dać z siebie wszystko,żeby ten cyklamen za szybko nie padł jak dwa poprzednie, bo by się mąż ze mnie potem nabijał, że kwiaciarka od sześciu boleści
mniodkowa u mnie nie ma za wielu parapetów mimo sporego metrażu, bo mieszkanie w amfiladzie i po oknie na pomieszczenie, czyli niewiele, poza tym ciemno, no ale zawsze mam jeszcze balkon :heja
nowika, jak już pisałam kwietnik kupiłam ze względu na cenę, bo jak dziś zobaczyłam w castoramie ceny kwietników, to o mało co na zawał nie padłam. :shock:

Kupiłam dziś w biedronce dwa scindapsusy, ale nazwa, musiałam w google sprawdzić :lol:
Jutro wypad po doniczkę i może coś do uzupełnienia kompozycji na rynek i będzie co na kwietniczku dostawić :D
Tak się zastanawiam, co ładnego i delikatnego na tym górnym poziomie postawić, żeby nie miało za dużych liści i tym roślinkom z dołu i tak małej ilości światła nie zasłaniało. Propozycje mile widziane :D
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”