Mój ogród - Alka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Widać i czuć (brrr, zimno, dzisiaj rano - no, już wczoraj - był przymrozek i było siwo).
Obrazek
Obrazek
Jutro mogę popstrykać, na dzisiaj kwiatki mojego dzieciństwa, które "trzymam" w telefonie. Zdjęcie całkiem świeże.
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Masz Alu piękny ogródek. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Krysiu, prosiłaś o jesień ( na fotkach oczywiście, bo ta żywa przychodzi nieproszona):
Funkia zaczyna kwitnąć, nie wiem tylko, czy zdąży się spełnić w macierzyństwie.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Pszczółki jeszcze pracują, śniegu nie będzie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nagietki wierne do mrozów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Modrzewiowe maślaczki, tylko czemu tak mało ?

Obrazek

Obrazek



:arrow:
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Różnorodność kwiatów w Twoim ogrodzie jest naprawdę powalająca. :shock: Wszystkie są prześliczne, a jesień widzę niewiele różni się u Ciebie od wiosny :D
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Aurynko, bo ja robię wszystko, żeby tej jesieni nie zauważać... Tak bardzo chciałabym zatrzymać lato...
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

alka pisze:Aurynko, bo ja robię wszystko, żeby tej jesieni nie zauważać... Tak bardzo chciałabym zatrzymać lato...
Jak na razie rewelacyjnie Ci się to udaje. ;:85 Jesień już poskromiłaś! :D ... Z zimą niestety już tak łatwo chyba nie będzie, gdyż działają tam znaczące siły wyższe. :wink: ...No ale i tak jesteś mistrzynią - tyle kolorków w ogrodzie, gdy przeważnie szarość już dominuje.....brawo! :D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wcale nie jesienne te obrazki Alu,ale podobnie jak Ty chciałabym zatrzymać tę "dziwną porę roku" na dłużej.

Nie jestem pewna,czy zaglądałaś ostatnio do mojego ogrodu,a tam Nemo zostawił dla Ciebie ważną wiadomość,postanowiłam skopiować ją do Ciebie,musisz się zapoznać z nią.
"Szara Reneta - odmiana jabłoni doskonała do musów, marmolad, galaretek, kompotów - czesto zapiekana w cieście kruchym i francuskim. Można również odsączyć sok.
Ja bym się cieszył z nadmiaru owoców.
To podpowiedź dla alki.
_________________
Jakub
"

Chciałabym prosić Cie o wskazówki na temat uprawy tarczownicy,mam w 2 miejscach od 3 lat każda kępka,ale są gorzej niż mizerne,nie umiem dobrać im stanowiska,oczywiście maja ciągle mocno wilgotno,są w półcieniu i cieniu i czego im brak???
Twoja kępa jest przepiekna,chyba będę zmuszona wysępić od Ciebie wiosna jakąś dorodna kępę.Co mi radzisz?

Miłego dnia życzę
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Alka super ...a te grzyby to... prawdziwe...czy wystrugane...
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Elizabetka pisze:Alka super ...a te grzyby to... prawdziwe...czy wystrugane...
Grzyby oczywiście prawdziwe - nie lubię sztuczności. To już trzeci "wysyp" tej jesieni. Miałam zerwanę więzadła w stawie skokowym i cały czas dochodzę do siebie, nie mogłam w tym roku pobiegać po lesie i żartuję, że dlatego grzyby przyszły do mnie. Jeszcze tam mieszkają pod modrzewiem.

Krysiu, moja tarczownica rośnie w pełnym słońcu i nic specjalnego z nią nie robię. Bardzo ładnie kwitnie wiosną, kiedy jeszcze jest smutno, a kwiaty długo stoją w wazonie. Cały czas ma mokre korzenie, bo rośnie nad naturalnym oczkiem wodnym i woda przesącza się do podłoża. Szkoda, że nie zmówiłyśmy się wiosną, bo przy pogłębianiu małego oczka, koparka rozrzuciła korzenie tarczownicy po całym ogrodzie i wszędzie wychodziły młode roślinki. Niestety poszły na kompost. Nie zmienia to faktu, że jeśli tylko będziesz chciała, chętnie przyślę Ci kawałek kłącza.
A masz Gunnerę? Kiedyś miałam przez kilka lat, bardzo ładnie zimowała opatulona pod skrzynką, nawet kwitła (mniej ładnie), aż jednego roku jej nie okryłam i zmarzła. Teraz mam nową, młodziutką. Ubiegłą zimę spędziłą w piwnicy, a teraz rośnie już w gruncie i będzie zimować. Jak przeżyje, to wiosną będę rozsadzać.
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Pieknie :) I ten staw.... A chwasty czasem tez maja swoja urodę :wink: Nie warto sie nimi zbytnio przejmować.

Pozdrawiam

chatte
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

aha, i jeszcze o jabłkach. Lubię renety, ale ile ich potrzeba dla jednej osoby? Syn do ust nie bierze (udał mi się taki dziwak). Ładnie bym się utuczyła na tych musach, marmoladkach, pieczonych i zapiekanych w cieście, choć nie powiem, lubię, nawet bardzo!!! Podrzucę po skrzynce mamie i córce, może jakaś koleżanka odwiedzi, to uszczęśliwię siateczką. Jest już tego 17 skrzynek i jeszcze trochę na drzewie. Ale nie marudzę, lepsze to, niż tak jak 2 lata temu, kiedy nie było ani jednego jabłuszka.

Wczoraj wyłowiłam z małego oczka karpie koi i karasie. Dałyśmy im z kotką buzi i dobranoc - wpuściłam do dużego stawu. Tam będą bezpieczniejsze... Lulu do wiosny. Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

No Alka,miło,że pokazałaś tego kota i...siebie!
Ogrodem jestem zauroczona,fajnie wiedzieć do kogo się pała sympatią.
Dzięki za chęci podzielenia się roslinami,myślę,że bliżej wiosny bedziemy precyzować nasze apetyty.Teraz niech odpoczywają.
Z tarczownica juz wiem,...nagminny brak wody .... mimo,ze lana codziennie nie rosnie na podmokłym terenie.Wiosną zrobię przeprowadzkę moim tarczownicom.
Dobrych snów życzę
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Trzeba było trzy życzenia powiedzieć - byłaby nadzieja na spełnienie :D
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”