Czym i jak usunąć pnie,korzenie i inne trudne krzewy ? Jaki środek pomoże?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Al 56
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Knurów

Post »

Są specjalne frezarki do scinania pniaków.ale można to zrobić zwykłą piłą łańcuchową,tniesz pniak po kawałku aż poniżej poziomu gruntu,.trzeba tyo robić ostrożnie bo tnie się tylko końcówką piły,wycinasz miazgę ze środka jak jajko na miękko łyżeczką,resztę zalewasz roztworem randapu
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Wywierć dziury, najgłebiej jak możesz i wsyp do środka saletrę amonową lub mocznik ( nawóz w proszku).
Zwilż dziury i zakryj szczelnie folią. Dosypuj mocznika co jakiś czas. Chjodzi o to, by był cały czas wilgotny.
Azotany przyspieszają rozkład drewna.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

W działkowcu 12/04 czytałem, że najłatwiejszym sposobem na usuniecie starych karp jest ścięcie jej przy samej ziemi, a nawet kilka centymetrów w ziemi. W pozostawionej karpie wierci się kilka otworów, które wypełniamy saletrą amonową, a następnie zakrywa się je szczelnie ziemią. W krótkim czasie, bo po upływie 2 – 3 lat karpa rzekomo ulega całkowitemu rozkładowi.
Przeczytaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... karpa#2217 Tam była dyskusja na podobny temat.
Pozdrawiam Andrzej.
xerq
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 lut 2008, o 15:15

Post »

Dziękuje bardzo za pomoc, myślę, że spróbuje metody z saletra amonowa i zobaczymy jakie beda tego efekty. Pozdrawiam !!!!
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Jeżeli pień nie przeszkadza, to po co go usuwać? Ja w pniu po ściętej brzozie (była spróchniała wewnątrz ) posadziłam rośliny (pomysł zaczerpnęłam z "Kwietnika"). Dziurę poszerzyłam za pomocą dłuta, wsypałam podłoże i posadziłam miniaturkę jałowca oraz rojniki. Wygląda naprawdę nieźle. Pozdrawiam. Dorota :P
mario_s40
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 maja 2011, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak usunąć pnie,korzenie i inne trudne krzewy ?

Post »

witam. wiem, że na tym forum ludzie głównie pytają jak zadbać o roślinki a ja z kolei chciałem spytać szanonego grona jak się pozbyć czterech pinków po olchach które troche mi zawadzają na działce aczkolwiek na razie nie mam czasu i motywacji by je wyrywać... czy jest jakiś środek, który mogłby wspomóc proces rozkładu tych pni i jak długotrwały może być ten proces? dziękuje i pozdrawiam ;:136
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: problem z pinkami

Post »

Jeśli ci te pnie faktycznie zawadzają to możesz je tylko obkopać i wyciąć bo żadne biologiczne metody tego nie załatwią szybko. Możesz oczywiście też zagrzybić te pnie pod warunkiem że nie są świeżo ścięte i poczekać sobie dwa-trzy lata na efekt aż to samo się pokruszy i wygrabisz samymi grabiami. Chociaż nie wiem czy ten czas nie byłby jeszcze dłuższy
mario_s40
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 maja 2011, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: problem z pinkami

Post »

no tak, wiem żę najszybciej i najskuteczniej byłoby je wyrwać ale może mało precyzyjnie się wyraziłem w swoim poprzednim poście bo obecnie jakoś strasznie mi nie zawadzają tyle, że za kilka lat w lini w której te pinki się znajdują chciałem wykopać rów bo wiosną trochę zalewa mi działkę tyle, że na razie poza trawą nic na niej nie ma... o co chodzi z tym zagrzybianiem?
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: problem z pinkami

Post »

Kupujesz grzybnię, zarażasz pniaki i czekasz i czekasz i czekasz aż grzyb rozłoży drzewo. poczytaj tutaj, jest coś podobnego http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... pni#p16523
Aneta77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lip 2011, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak usunąć drzewo sprzed okna?

Post »

Witam

Prosze o radę.Mieszkam w kamienicy moje okno wychodzi na (powiedzmy) park a tak szczerze mówiac to gąszcz nie poskromionych drzew które ktos nasadził i teraz to jest ciemny lasek którego nikt nigdy nie przycina. Moim problemem jest wierzba która juz mi chce włazić przez okna.Mam tak usytuowane okno że i tak mniej swiatła słonecznego dolatuje i jeszcze te drzewo.Chciałabym te drzewo usunac bo mam ciemno jak nie powiem gdzie,zastanawiam sie czy nie wywiercic dziur w pniu by soki wyciekły lub wylać jakaś substancje,to jest chyba koło 20 letnia wierzba ale nie płaczaca tylko taka krucha.
Może wy macie jakies pomysły? Mieszkam tam od urodzenia i jeszcze niedawno nie przyszło mi nawet do glowy by zniszczyc drzewo,bo nie jestem arogancką panienką ale glowny problem polega na tym ze od 4 lat zdycham na depresje i jak wracam do ciemnego pokoju to nie mam kompletnie sił nic robić ta ciemnosc mnie przytłacza :cry: czuje sie tam po prostu zle.

Pozdrawiam
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prosze o pomoc

Post »

Witam,
Każdy ze sposobów który uszkodzi drzewo nie spowoduje że przestanie ono istnieć w danym miejscu - będzie tylko bardziej szpecące, a wniosek o wycinkę i tak Cię nie ominie. Proponuję zgłosić sprawę do Urzędu Gminy i oczekiwać tam rozwiązania problemu. Zazwyczaj jeśli dane drzewo zagraża bezpieczeństwu bądź powoduje kolizję z budynkiem, drogą itp (należy to dobrze zaargumentować) - można uzyskać pozwolenie na wycinkę.
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Aneta77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lip 2011, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prosze o pomoc

Post »

Mysle że burze by okroiły te drzewo skutecznie...bez lisci bylaby juz ulga
mr_master
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 lut 2012, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak usunąć korzenie drzew

Post »

mam na starej działce kilkadziesią drzew. są to osiki o średnicy 5-10cm, samosiejki. chcę sie ich pozbyć, aby na ich miejscu założyć mały sad. działka ok 1200m kw. obawiam się, że po wycięciu będą odrastać. proszę o pomoc jaki środek chemiczny zastosować w celu zniszczenia korzeni, bo wykopanie ręczne zajęłoby zbyt wiele czasu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”