Ogród Alicji

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Al 56
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Knurów

Ogród Alicji

Post »

Mój ogród jest trochę nietypowy,większa jego część to trawnik na którym rosną trawy i krzewy ozdobne,rododendrony,hortensje.Mam 2 oczka wodne,jedno ogrodzone w którym żyją karasie , 4 gat,lilli wodnej,tatarakiem i wieloma innymi roślinami wodnymi.
Mam duży ogród skalny i mały ogródek kamienisty gdzie rosną opuncje.
Główną ozdobą mojego ogrodu oprócz kwiatów-pacioreczniki 10 gat.kwiatów w donicach i pojemnikach są ptaki.
Jedno oczko przeznaczone jest dla kaczek mandarynek i karolinek.Cały ogród do swej dyspozycji mają kurki ozdobne i samce bażantów 6 szt.

Bardzo lubię pnącza,mam clematisy,glicynię i milin amerykański i wiele bylin.


Zdjęcia usunięte z hostingu.
bab...
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Al 56 - witamy - witamy kogoś nowego na forum. No zaskoczyłaś nas, a przynajmniej mnie tymi nietypowymi ozdobami twojego ogrodu. Kaczusie mandarynki, karolinki i jeszcze bażanty - to niesamowite. Ja zawsze marzyłam, aby mieć w ogrodzie choć jedną taką kaczkę. Napisz mi proszę, czy ona jest uciążliwa w ogrodzie, czy może sobie tak swobodnie chodzić - czy nie niszczy roślin?
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Piękna ptasia menażeria. Napisz jak duży jest twój ogród.
Pozdrawiam Leszek.
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Witam Al 56 jesteś pierwszą osobą u której w pięknym ogrodzie mogę oglądać strzyżone iglaki ciekawą roślinność ,oraz pokażne stadko pięknych ptaków ozdobnych, Gratuluję i oczekuję na dalsze fotki. Pozdrawiam Zenek
Al 56
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Knurów

Post »

Kaczki to nie problem,tylko musi być oczko wodne tylko dla nich.Kaczki i roślinność wodna to złe połączenie - wszystko zniszczą.Bażantów mam 6,każdy inny równie piękny,oprócz tego po ogrodzie biegają wolno 2 świńki morskie i 2 króliczki miniaturowe.oraz stadko maleńkich kurek 5 ras
Oczywiście warzywnika nie mam,tylko kwiaty i krzewy ale trawnik mam najładniejszy w okolicy,gęsty prawdziwy angielski.Dzięki ptakom nie mam ślimaków,moje funkje mogą rosnąć bezpiecznie.


Utrzymanie takiej gromadki wymaga trochę pracy i cierpliwości ale oglądanie ich w pełnej krasie jest tego warte :D




Zdjęcia usunięte z hostingu.
bab...
Al 56
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Knurów

Post »

Ogród nie jest duży,cała posesja to 550 m2,sam ogród ma ok.350m Do tego dochodzi teren pod wolierki,kurnik i budynek gospodarczy,dom i chodnik.
Oprócz tego wolno chodzi-lata 6 gołębi pawików,2 kuropatwy skalne i między nimi wszystkimi pies.
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Pokazuj nam to wszystko. To jest ciekawa egzotyka.
Pozdrawiam Leszek.
Al 56
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Knurów

Post »

Ptaki żyją w zgodzie,czasami skubną jakiegoś kwiatka,ale wielkich szkód nie robią.
Moim zdaniem jest to alternatywa dla sztucznych ptaków ,których coraz więcej się pojawia ,a moje dziady borowe i indianie ogrodnicy to moja odpowiedż na inwazję krasnoludków Obrazek
Kaczki są dorosłe a świńki to nie olbrzymy :D
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Post »

Jak na razie to ładnie sie zapowiada ten Twój ogród:-)
pozdrawiam serdecznie
Ula R
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witaj Alu. Odwiedziłam twój ogród, zrobił na mnie ogromne wrażenie ale widząc stadko przepięknych ptaków można zaniemówić z wrażenia. Te ptaki są piękniejsze od kwiatów. Zastanawiam się jak to wszystko można pogodzić, żeby mieć tak zadbany ogród i tyle wspaniałych zwierząt. Koniecznie pokaż więcej zdjęć. Będę odwiedzać twój ogród. Pozdrawiam serdecznie Irena.
nikodem
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 16 lut 2008, o 20:40
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Post »

Ja też podziwiam bardzo ciekawych mieszkańców Twojego ogrodu. To naprawdę fajny pomysł.
Wyobrażam sobie też, że przez to praktycznie nie możesz zostawić pustego domu na dłużej niż 1 dzień. No, chyba, że ktoś życzliwy mieszka w sąsiedztwie.
Jak i gdzie Twoje zwierzątka spędzają zimę, zwłaszcza taką typową zimę?

Pozdrawiam, Nikodem
Awatar użytkownika
Julia
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 wrz 2005, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

PODZIWIAM..... :D :D cudne ptaki
i wiesz co ....otworzyłas mi oczy na inne spojrzenie na ogród.
Wyobrażam sobie ...jak ślicznie musi wyglądać ogród, kiedy kaczki brzechtają się
w wodzie, bażanty spacerują itd,itd...
Proszę Cię Al 56..pokazuj koniecznie fotki swoich pupili.
Pomysł na taki ogród baardzo mi się podoba..
:D :D
Piękno leży w oku patrzącego.
serdeczności - Julia
Awatar użytkownika
gagawi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2446
Od: 20 gru 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Bardzo mi sie podoba Twój ogród i ptactwo i nie mogę się doczekać na kolejne zdjęcia. Kaczka mandarynka jet prześliczna, po cichutku marzyłam o takiej u siebie, ale nie mam kompletnie żadnej wiedzy o hodowli ptaków ozdobnych. Zadowoliłam się więc papugą. :P

Fajnie będzie jak wkleisz portreciki swoich podopiecznych.
Grażyna W
Mój ogródek
regulamin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”