Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

nie pijąc tu do nikogo !!
trzeba sprawdzać na opakowaniu , bo po to ono jest , inne dawki będą do nawozenia dolistnego , inne do doglebowego , a inne do interwencji przy ostrym braku.
Pokusiłem się sprawdzić u siebie mam 2.5% do nawozenia dolistnego , więc prawie dobrze pamiętałem :;230
Rozbieżności mogą tez wynikać w zależności kto , to wyprodukował :D
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2425
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Weteranie to może podaj jakiej firmy masz ten siarczan magnezu ( może to nie jest czysty siarczan i stąd większe stężenie ) i jaką ma on zawartość magnezu bo tak duże rozbieżności są co najmniej dziwne. Kozula pisząc o stężeniach podawała ,że kupując siarczan magnezu o zawartości 16 % Mg należy stosować do oprysku dolistnego stężenie 0,3-0,5 %. Tak samo jest podane w artykule w Haśle ogrodniczym o nawożeniu dolistnym.

PS Ja mam kupiony siarczan magnezu na którym jest napisane 16 % MgO (czyli siedmiowodny) z serii Ogród Start firmy Ampol-Merol z Wąbrzeźna chyba najbardziej popularny na rynku.
Marcinu83
50p
50p
Posty: 64
Od: 16 cze 2009, o 19:44
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

weteran pisze:może problemem nie jest brak , lub nadmiar składników , tylko temperatura, późne otwieranie namiotu / szklarni ( jeśli są w tak hodowane :) ), bądź brak konkretnego składnika.
Wrzuć fotki ciężko tak z fusów wróżyć :D
Z tego co piszesz to chyba przecholowałes K
U małych pomidorków nie ma raczej czegoś takiego jak zielona piętka, w sumie to każdy mały niedojrzały pomidorek ma zielona piętkę :D
Okna tunelu są otwarte przez całą noc a drzwi otwieram z samego rana o 7. Fotki zamieszczałem kilkanaście postów wcześniej przy temacie na temat baranich rogów. Nie wydaje mi się żebym przenawoził potasem, najbardziej pasowałaby diagnoza niedoboru składników pokarmowych. Pytam się na forum bo może ktoś też spotkał się z takim problemem, a właśnie u was wszystkie kwiaty w gronie się zawiązują?
Awatar użytkownika
Alina-277
200p
200p
Posty: 454
Od: 3 sty 2011, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola /Podkarpacie..

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Ja w związku z chorobami.. ;:14 Zauważyłam na jednym krzaku Betaluxa plamy tylko jeden krzaczek je ma co to może być ....może ktoś mi powie co mam robić żeby się nie zaraziły wszystkie.Dwa dni temu były pryskane curzate...

Obrazek

Obrazek

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam... Alina .
Marcinu83
50p
50p
Posty: 64
Od: 16 cze 2009, o 19:44
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Typowa sucha zgnilizna wierzchołkowa
anae31
100p
100p
Posty: 189
Od: 16 mar 2011, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

forumowicz pisze:
anae31 pisze:co dzieje się z pomidorkami
Czy wszystkie zawiązane pomidorki są tak zdeformowane ?.

Pozdrawiam

raczej nie, ale jutro się przyjrzę. tylko część na dwóch krzaczkach chyba.. ale jutro porobię zdjęcia.. i popatrzę dokładnie.
Pozdrawiam, Ania
SteniaN
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 10 kwie 2011, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Pozdrawiam. :wit U mnie też większość kwiatów na wyższych gronach nie zawiązuje się.Jest ich dużo na 1 i 2 gronie,na 3 i 4 mało a na wyższym pojawia się ich więcej.Ja już oberwałam końcówkę pędu pomidora bo przebiłyby dach tunelu/w najwyższym punkcie 1.7 niżej 1,5m/Pomidory mają b. dużo liści czy to dobrze?Na biżąco były zasilane Magiczną siłą,pokrzywówką ,2 razy pryskane saletrą magnezową wapniową.były posadzone na kompoście z obornikiem,Stenia
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2425
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

forumowicz pisze:@ chudziakOto co podaje producent tego nawozu :
http://www.fosfory.pl/oferta/nawozy-rol ... wodny.htmlPozdrawiam
Podane tam stężenie to 0,5% do 1% więc to już przynajmniej zazębia się z dawkami podanymi przez kozulę .
Dlatego drążę tak temat stężeń bo w poprzednich latach miałam niedobór magnezu i zawsze myślałam ,że to początki jakiejś choroby. Dopiero w tym sezonie jak się wczytałam i pooglądałam to okazało się ,że to niedobór tego pierwiastka więc zakupiłam magnez i mam zamiar popryskać jak znów pojawią się objawy niedoboru a nie chciałbym "poparzyć' moich pomidorów za wysokim stężeniem roztworu.

PS Nie wiem forumowicz co mam myśleć o tym znaczku przed moim nickiem :roll:
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Czy te zmiany na liściach to alternarioza czy jakaś inna choroba? Czym chronić pomidory? Mam Amistar i Topsin...

Dzięki ogromne za pomoc! Pozdrawiam ;:196

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2106
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Anae, czasem trzeba jednak usuwać staśmione kwiaty. Bawole serca prawie zawsze je mają, ale nie zawsze wiążą z nich owoce. Najlepiej nawet nie dopuszczać żeby coś takiego zakwitło i usuwać pąki. Nie każdy duży kwiat daję zniekształcone owoce, ale zawsze warto się takiemu przyjrzeć.
Działeczka ma zasuszone plamki szarej pleśni i coś jeszcze. Jedna plamka wygląda podejrzanie, może to być przyschnięta zaraza, więc może jednak Amistar.
Co do stężeń siarczanu magnezu, to różni autorzy podają niewiele różniące się stężenia, ale powyżej 1% raczej nie widziałam.
Na wyższych gronach pomidory nie wiążą owoców z różnych przyczyn- przeciążenia owocami, zbyt wysokiej temperatury, braku lub nadmiaru składników pokarmowych. W warunkach wysokiej temperatury pyłek nie kiełkuje, dlatego należy zapylać rano, lub wieczorem.

Pozdrawiam, kozula
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

chudziak pisze:Nie wiem forumowicz co mam myśleć o tym znaczku przed moim nickiem :roll:
To nic sprośnego. Znak jest używany przy adresach mailowych a w tym konkretnym przypadku oznacza, że wiadomość jest przeznaczona do Ciebie. Ty zaś zasugerowałaś się tym ,jak się ten znak czyta. Nadinterpretacja.

Pozdrawiam i miłego dnia
PS
Firma Ampol nie jest producentem siarczanu Jest tylko dystrybutorem.
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

chudziak pisze:co mam myśleć o tym znaczku przed moim nickiem
nie wiesz ?? :D
@ to @ :;230
to ,może miał być kwiatuszek , ale łodyga się straciła
@-`-,--- ;:136
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Bardzo proszę podpowiedzieć co dolega moim pomidorom

Obrazek

Obrazek

a tu inny objaw

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Dlaczego 2 rosnące tuż przy sobie pomidory są tak różnego koloru. Ten po prawej ma zdrowy ciemnozielony kolor, a ten po lewej taki bladziak?

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”