W ogrodzie cz.2 - Beata T

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Beatko - faktycznie masz sporo miejsca na nowe nasadzenia.
Mam dużą kępę tojeści kropkowanej i z irysów syberyjskich zrobiłam 2 małe sadzonki.
Jeżeli byłabyś chętna, to wiosną mogłabym Ci przesłać. :D

Rabatki piękne! Jak Ty to robisz??

Czy to maleństwo
Obrazek
to jest coś takiego? Urosło mi na rabacie, ładnie wygląda i na razie zostawiłam.
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

liska Dziękuję Izo :lol: Pewnie to jakiś rozchodnik który jest taki malutki ale za to ładnie pokrywa się i niedługo będzie jedna plamka fioletu :D
Wisienka Jadziu jak na razie to od rana do wieczora ogród... ogród i jeszcze raz ogród ... :;230 :;230 :;230
Z chęcią się z Tobą zamienię na roślinki jesienią lub wiosną nie ma sprawy - rozmnażaj i mi też napisz co byś chciała bo ja swoje przesadzam dzielę to z niektórych zawszę coś można uskubać -PW :D
Wygląda mi na to samo ale opiszę małe drobne białe kwiatki a to zielone to tworzy się taka gąbeczka ....mi na środku zmarniała :roll:

Róże ach te róże są już i u mnie i z dnia na dzień robią się coraz piękniejsze ....tępię tylko na nich mszycę :wink: już trzeci raz pryskałam ...ten rok zdecydowanie należy do mszyc ja mam ją dosłownie wszędzie rojniki, rozchodniki , hosty , juki i róże .....
rabatowe bez nazwy
Obrazek Obrazek
wielokwiatowe te lubię najbardziej
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Hura popadało a raczej było przed chwilą oberwanie chmury. Troszeczkę korę wypłukało ale co tam zamiecie się - grunt że nie trzeba będzie dziś podlewać :tan

I jak to w ogrodzie bywa ciągle coś się zmienia rabatki już są więc tylko trzeba sadzić , przesadzać i pielęgnować ...
rabatki na podniesieniu wyglądają dziś tak druga jeszcze nie ciekawa ale gazenie z nasionek wyrosły i są już pierwsze pąki ....
Obrazek Obrazek
- i kolejna zmiana iglak częściowo zmarzł coś tam chciałam z niego zrobić ale mizernie to widziałam więc został usunięty ....(hihi na koperek proszę nie zwracać uwagi - wysiał się a do ogórków na pewno się przyda :wink: )
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Beatko chyba Cię telepatycznie ściągnełam do siebie bo właśnie przeglądałam Twój wątek :D
Masz ładniutki i taki zadbany ogród a te rabaty kamienne super... ;:138 Widzę że lubisz kamień w ogrodzie...to tak jak ja...
Tyle że u mnie dopiero zaczyna w trochę większej ilości w ogrodzie gościc...a u Ciebie już jest go sporo ;:138
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

FRAGOLA Uwielbiam taką telepatie :lol: U mnie najpierw była obudowana piwnica kamieniem lub powstało rondko a potem by zachować jednolity styl dokupiłam przyczepkę grubszego i wywrotkę drobnego kamienia :roll: Obecnie poroznosiłam je po całym ogrodzie by były wszędzie choć tak tylko dla ozdoby :heja

Obecnie królują róże i widać piękne kwiatki bo jak na razie mszycę opanowałam ( 3 razy była pryskana ostatni oprysk -Karate Zeon , a w zeszłym roku wystarczały sposoby naturalne )Gnojówka z pokrzyw zużyta już nastawiam następną czyli trzeba się wybrać na zbiory ;:224
Róże te które już kwitną:
-wielokwiatowe jasny róż 3 szt , ciemniejszy róż 2
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
-żółte 2
Obrazek Obrazek
-new dawn 2 i 1 fioletowa (1 zmarzła)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
-i takie 2 , i 1 czerwona (nie lubię czerwonego koloru ale ona ma tyle kwiatków że żal wyrzucać )
- moja drobna ulubienica też zmarzła ale mam inną drobną szt 1
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
- 4 z tych co mają być niby piennych jeszcze nie kwitnie ....
Dziś deszczowo więc tak z doskoku coś tam tylko podłubałam :wit
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Ależ kolorowo się zrobiło i jak pięknie różano. ;:224
Koperek świetnie wygląda w towarzystwie kwiatów a najlepiej na ścieżce między kamieniami.
Żeby tylko nikt go nie zadeptał.
Grażyna.
kogro-linki
wmx
200p
200p
Posty: 474
Od: 6 gru 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Beatko ale sobie oko nacieszyłam u Ciebie.
Widać ogrom pracy włożony w ogród.
Kamień super się prezentuje w ogrodzie a trochę go masz.
Muszę przyznać że styl Twojego ogrodu jest mi bardzo bliski przez co poczułam się jak u siebie.
A kącik z altanką i grillem,porostu cudowny...i tego ci właśnie zazdroszczę.Altanka i grill murowany to jest to czego najbardziej mi brakuję,ale mam nadzieję że kiedyś i u mnie się pojawi.
Pozdrawiam Sylwia
Storczyki Sysi i Ogród Sysi
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Hm... jak to można nie lubić czerwonego w ogrodzie? :wink:
Ale właśnie sobie uprzytomniłam, że u mnie go brak! :;230

Koperek stworzył bardzo malowniczą kępkę. A mojego zmarnowanego zimą jałowca
też chyba będę musiała wykopać, bo ciągle nienajlepiej wygląda. :(

Różyczki piękne. I jak zdrowo wyglądają! ;:138
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

kogra Grażynko jak tak patrzę na swoje różyczki to tylko róż i róż i ten blady kolorek króluję :wink:
Koperek to tak sam sobie wybrał miejsce gdzie ma rosnąć :;230 :;230 :;230 i faktycznie jak nic najlepiej rzuca się w oczy ....już sobie zamroziłam 4 pudełka , a reszta czeka na ogórki :roll: A co najfajniejsze wszędzie jest mszyca a na koprze nie jak to ta przyroda zawsze potrafi zadziwić ;:224
wmx Miło mi że w podobnych klimacikach jest nasz gust :lol: Na pewno niebawem i u Ciebie powstanie fajny kącik wypoczynkowy , u mnie była odwrotna kolejność najpierw altanka a teraz rabatki ;:224
wisienka ja tak ogólnie za czerwienią nie przepadam ;:224 choć i dla pelargonii też robię wyjątek hmmm tylko one w tym roku mizernie bo mi skrzynki wiatr po wywracał :?
Jadziu to go nie oszczędzaj jeśli nie można go jakoś uformować to wykop by nie szerzył w ogrodzie jakiegoś paskudztwa :wink:

Dzwonek tu i dzwonek tam a przy okazji i hosty i żurawki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I najmniejsza hosta ale czemu taka mała nie wiem ma z 5cm
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
I mój największy mieszkaniec z kwiatuszkami ....
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Beatko to jak koperek będzie miał nasionka to ja poproszę o troszkę jeśli można.
Bo on może ma coś w sobie, ze one go nie chcą.
Każdy koperek jaki wysiałam mszyce właśnie zjadły. :?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Beatko skalniaczek wygląda ślicznie :D
Cudnie prezentują się dzwoneczki pomiędzy hostami i żurawkami....ależ te żurawki bycze :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Grażynko on czyli koperek zadziwił mnie w tym roku ale zapewniam Cię że w zeszłym też mszyce na nim były - no i ja go nie siałam w tej kostce on tak sam się sieję :;230 :;230 :;230 ale mogę zebrać :wink:

AGNESS Dzwoneczki teraz po tych deszczach popadały pewnie już po nich będzie , ale tak fajnie wyglądały przed zakwitnięciem host i żurawką pod domem chyba też się podoba :D
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W ogrodzie cz.2 - Beata T

Post »

Beata Tgratuluje przepięknego ogrodu. Uwielbiam taki ład i ,,wydzielone,, stanowiska dla roslinek, wtedy prezentują sie najpiękniej i uprawa takiego ogrdu to sama przyjemność. Sciółka to podstawa. Ja mam malutki ogródek ale w przeciągu kilku lat mam zamiar sie wyprowadzić i miec bardzo duzo terenu i w myślach mam dokladnie taki sam ogrodek jak ty, tzn tak ładnie poprowadzony. Wszystko w dobrym guście. Eegancko, jestem pod wrażeniem:)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”