Odmiany ogórków, choroby, nawożenie ...

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

[quote="Rybka"]Witam serdecznie
Przede wszystkim chcialabym pochwalić to forum :D świetna atmosfera i mnóstwo fachowych porad.
W tym roku pierwszy raz w życiu zasadziłam ogoreczki gruntowe pod włokninką( potrzeba mnie do tego zmusila, bo tu gdzie mieszkam (Norwegia)nie można ich po prostu kupic) i do tej pory było wszystko ok, ale wczoraj zauważyłam ze niektóre ogoreczki zaraz po utracie kwiatków robia się żółte :( Na liściach nie widac zadnych zmian. Moze jest to wina temperatury siegajacej obecnie 42 stopni w słońcu. Ogóreczki sa cala dobę pod włókninką.....może tu robie bład.
Bardzo prosze o porady, bardzo chętnie bym zjadla w tym roku małosolne i kiszone ogóreczki[/quote

Włóknina powinna być jednak zdjęta (ewentualnie można zakrywać na noc, ale to dużo roboty. Powody są dwa. Pierwszy to ten, że ogórki gruntowe potrzebują zapylenia, a więc dostępu owadów, a drugi taki, że przy tak wysokiej temperaturze pod przykryciem jest jeszcze bardziej gorąco. Jeśli liście są zielone to spróbuj po prostu odkryć, a jeśli masz czas i ochotę to pobaw się w zakrywanie na noc - ogórki będą wdzięczne.
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Post »

Dzięki, własnie inna druga "dobra kobieta" uswiadomiła mi że prawdopodobnie ktos mnie oszukal i że śremski jednak wcale nie jest samopylny. Wczoraj odsloniłam włoknine na cały dzień i pszczółki ochoczo harcowały na kwiatkach :) Na noc je zakrywam, bo jednak tutaj jest duza róznica temperatury między dniem a nocą.
Mam nadzieję, że mi sie uda :P
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
Ewadz34
200p
200p
Posty: 405
Od: 10 lut 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Lubartów, lubelskie

Post »

Obrazek

Moi Drodzy! Czy Ktoś zna tę odmiane ogórka: Ogórek sałatkowy wężowy Chinese Slangen?
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa, tylko liście...
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Odmiany ogórków, choroby, nawożenie ...

Post »

Jaka jest przyczyna tych przebarwień na liściach ogórków skierniewickich w tunelu foliowym:
Obrazek Obrazek Obrazek
Ps. Po dwukrotnym kliknięciu zdjęcie zostanie powiększone.
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Odmiany ogórków, choroby, nawożenie ...

Post »

Zapoznaj się z poniższym linkiem ,może znajdziesz tam odpowiedź:
http://www.bayercropscience.pl/att/2/br ... 5_2006.pdf
Obrazek
Awatar użytkownika
Dagga
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 cze 2011, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie, okolice Biecza

Re:

Post »

Ewadz34 pisze:Obrazek

Moi Drodzy! Czy Ktoś zna tę odmiane ogórka: Ogórek sałatkowy wężowy Chinese Slangen?
Tak znam, kupiłam, posadzilam, urosły- dlugie pędy, dużo liści i pustych kwiatow, owoce kolczaste i krotkie, zupełnie nie to co na opakowaniu. Dodam, że owoców jak na lekarstwo i na dodatek gorzkie(jak lekarstwo). Nigdy więcej ich nie posadzę, te ktore miałam, wywalam. Dobrze, że oprocz nich posadzilam inne, które owocują niesamowicie i są bardzo smaczne.
Mam pytanie- sadzil ktoś dobrą odmianę(i plenną) ogorkow krotkich w szklarni? Chodzi mi o odmiany typowo do szklarni. Gdyby ktoś mial jakąś ulubioną odmianę, to proszę,niech napisze.
Pozdrawiam, Anna
11krzych

Re: Odmiany ogórków, choroby, nawożenie ...

Post »

janhel41 pisze:Zapoznaj się z poniższym linkiem ,może znajdziesz tam odpowiedź:
http://www.bayercropscience.pl/att/2/br ... 5_2006.pdf
Obrazek
Dopiero dzisiaj otworzyłem ten link. Zawsze myślałem, że mi ogóry padają na mączniaka rzekomego, ale z zamieszczonego tam zdjęcia wynika, że miałem przędziorka chmielowca. Tylko, ze żadnych robaczków ani pajęczyn na ogórach nie zauważyłem. Czy objawy występujące na liściach (barwa/sposób usychania) jest podobna w obu chorobach?
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2425
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Odmiany ogórków, choroby, nawożenie ...

Post »

Co prawda wątek mało aktywny ale zapytam. Czy wysiewacie już nasiona ogórka gruntowego oczywiście nie do gruntu tylko do doniczek by po 10 maja wysadzić do gruntu . Czy jednak jeszcze za wcześnie ??
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re:

Post »

Chudziak ja w tym tygodniu planuję do doniczek, za 1,5 -2 tyg. siew do gruntu :wink:
Ewadz34 pisze:Moi Drodzy! Czy Ktoś zna tę odmiane ogórka: Ogórek sałatkowy wężowy Chinese Slangen?
A ja mile wspominam ubiegłoroczną jego uprawę :wink: . Fakt, owoce były bardziej zakrzywione niż na zdjęciu, ale goryczki nie odnotowałam. To był mój debiut w uprawie ogórka sałatkowego, więc co do jego plonowania się nie wypowiem. Dla porównania w tym roku mam zamiar popróbować "Gracius gładki" mieszaniec F1 z Plantico.
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
moniratka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 sie 2012, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odmiany ogórków, choroby, nawożenie ...

Post »

Obrazek ;:14 ;:14 witam potrzebuje porady co może się dziać z tymi ogórkami ,są uprawiane we folii ,opryskane były miedzianem .Nie wszystkie ogórki są takie :heja reszta jest świetna i bardzo dobra.Liście są zdrowe ,ale pędy słabo rosną
agromadzik
50p
50p
Posty: 77
Od: 25 paź 2008, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Odmiany ogórków, choroby, nawożenie ...

Post »

czy jeszcze teraz mogę dosiać ogórki ?
Monia27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 10 maja 2019, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Odmiany ogórków, choroby, nawożenie ...

Post »

Witam wszystkich. Mam problem ze swoimi ogórkami szklarniowymi. Odmiany iwa i Atos. Otóż chyba coś je zaatakowało. Wczoraj jeszcze takich zmian nie było. Było tylko po brzegach a dziś takie plamki na liściach i dziurki na niektórych.
IMG]https://images91.fotosik.pl/366/1e8d8c6ff3aa57b7m.jpg[/IMG]

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odmiany ogórków, choroby, nawożenie ...

Post »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”