Storczyki Joli

Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Storczyki Joli

Post »

Witam
Mam do Was Kochani pytanie. Poniżej są zdjęcia storczyka matki i jej maleństwa. Niestety jakies 3 miesiace temu pryskałam liście i dostało się troche wody do stożka wzrostu ('wydmuchałam ją") a potem troche ziemi przy przesadzaniu ;:223 . Przestał wypuszczać mi nowe liście a stożek nie wyglądał za dobrze. Następnie obciełam keika, ponieważ miał już 3 zdrowe duże korzonki i przesadziłam go (zdjęcie poniżęj). Powiedziałam mu, że albo będzie dalej rosnąć albo... ;:163 Matke przesadzałam 3 tyg temu, ponieważ ją przelałam. Wykonałam standardową procedure usunięcia zgniłych korzeni, wymiany podłoża itd. Niestety ten storczyk wiele przeszedł, ale robie wszystko co w mojej mocy by mu to wynagrodzic i sądzę, że się odwdziecza.
Proszę :oops: o opinie stożka wzrostu. Nie wiem czy rosna dwa liście (kółeczko zółte) albo łodyżka i liść. Nigdy nie mialam takiego przypadku dlatego chciałabym zaczerpnąć waszej opini. Jak widać korzenie ma już zdrowe i ma sie coraz lepiej.
Przy tym storczyku nauczyłam sie wiele (mój pierwszy) i na pewno nie popełnie takiej gafy w przyszłości. Niedługo pokaże wam moje inne storczyki, ale czekam na mech i musze je przesadzić.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Storczyki Joli

Post »

Rysia 13 dziekuje za odpowiedz. ;:196 A jak są basakeiki, to roślina krótko żyje? Czy dwa storczyki w jednym mogą żyć i kwitnąć z roku na rok. Nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Ciekawa jestem, czy maluszek wypuści korzenie powietrzne, bo czekam i czekam ... ale chyba mu sie nie spieszy... Aha i mam pytanie.Jak przelałam storczyka przesadziłam go ok 3 tyg temu (od tego czasu spryskuje lekko korzenie powietrzne), to mogę go już podlać? Czy poczekać jeszcze z 2 tyg? Nie chce znowu robic krzywdy storczykowi.
Awatar użytkownika
Laura1806
200p
200p
Posty: 406
Od: 8 sie 2010, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Joli

Post »

:wit
Jolu, jak już tutaj trafiłaś to powoli wszystkiego się nauczysz , a kolekcja szybko się rozrośnie ;:113
Póki co zabiegi, które poczyniłaś są ok. Stożek wzrostu wygląda na aktywny.
Życzę wielu pięknych storczykowych kwitnień :D
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Storczyki Joli

Post »

Nie nie jest wsadzony głęboko, ale widzę, że liście jego rosną także jest mu chyba dobrze :)
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczyki Joli

Post »

Wow...takie maleństwo i tyle juz przeszło. Ale widzę, nie Poddajesz się, tylko nadal Walczysz o storczyka.
Myślę, że wreszcie puści bassal keiczki i roślina matka obumrze. Ale Będziesz mieć jej potomków i to jest najważniejsze ;)

Nie mogę się doczekać kolejnych zdjęć Twojej kolekcji ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Storczyki Joli

Post »

justus27 pisze:Wow...takie maleństwo i tyle już przeszło. Ale widzę, nie Poddajesz się, tylko nadal Walczysz o storczyka.
Myślę, że wreszcie puści bassal keiczki i roślina matka obumrze. Ale Będziesz mieć jej potomków i to jest najważniejsze ;)

Nie mogę się doczekać kolejnych zdjęć Twojej kolekcji ;:108
justus27 to nie maleństwo a jego mama tyle przeszły. Ale jesteśmy dobrej myśli. Mam nadzieje, że na jesień- zimę zakwitnie. :)
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Storczyki Joli

Post »

Tak jak obiecałam wklejam zdjęcia nowych storczyków. Są one młode. Przesadziłam je (mech, kora, keramzyt), namoczyłam i czekam aż zaczną rosnąć i kwitnąć. :tan :tan :tan :tan Poniżej są następujące gatunki:
1. Baptistionia echinata (zdjęcie 1 i 2)
2. Brassada Mivada ( ta mocno pomarańczowa, zdjęcie 3,4)
3. Acacallis Rhein Blue Baby (zdjęcie 5,6,7) :heja :heja :heja

ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Chciałabym dowiedzieć się co sądzicie o tych okazach. :lol: Czy są zdrowe, jak powinnam o nie dbać, jak często namaczać itp. Brassada Mivada jest najmłodsza i może kwitnąć za min. rok. :roll: Pozostałe storczyki są dorosłe a Acacakkis jest po kwitnieniu. To są moje pierwsze okazy storczyków innych niż falki i za wiele o nich nie wiem. Bez waszej pomocy nie dam sobie rady. ;:132 Jeżeli jest taka potrzeba mogę zrobić inne zdjęcie.
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Storczyki Joli

Post »

:wit Czy ktoś może mi doradzić odnośnie moich storczyków :D ?
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczyki Joli

Post »

Ładne roślinki, wyglądają na zdrowe. Ja też dbam o maluchy, dogadzam im. Stoją w przezroczystym pojemniku. Na dnie keramzyt.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Storczyki Joli

Post »

Ja też mam przeźroczyste i na keramzycie leża :). Pozostało mi tylko czekać aż zaczną stawać się dorosłe:D
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Storczyki Joli

Post »

Wstałąm dzisiaj rano, podlać moje storczyki a tutaj u małego samodzielnego keika takie cudo ;:138 ;:138 ;:138 :
Obrazek
Obrazek
Stawiam na 99 %, że to łodyżka :heja :heja
Mama rośnie i wygląda juz tak:
Obrazek

Pochwale się Wam również moimi nowościami :tan :tan :tan :tan dostałam od znajomych :D
Obrazek
Obrazek

Jestem dumna z moich storczyków bo zaczynają wypuszczać łodyżki.
Pokaże Wam na koniec jak mnie zaskoczył farbowany na niebiesko :D
Obrazek
rośnie mu nowa łodyżka :heja :heja :heja :heja
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Storczyki Joli

Post »

:wit Ciekawie się u Ciebie zaczyna wątek ;:108 Masz już niezłe sukcesy, tak trzymaj :uszy
Nowości piękne ;:138 Pędziki niech szybko rosną i cieszą nas kwiatami :D
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Storczyki Joli

Post »

Dziekuje rysia13 i lucynaf za miłe słowa :lol: Już nie moge się doczekać kwiatów ;:138 Ale będzie kolorowo :heja :heja :heja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”