Kiedyś to będzie raj ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Witam,

Już od dawna bywam na tym forum i postanowiłem w końcu odważyć się założyć własny wątek;) To nie jest do końca mój ogród, tylko moich rodziców. Ja jestem zapalonym ogrodnikiem (ogólnie przyrodnikiem) i to właściwie ja projektuje ogród rodzicom jak tylko wracam do domu rodzinnego. Tata zajmuje się częścią warzywno-sadowniczą, ja ozdobną;) świetnie się pod tym względem uzupełniamy i nawet bardzo wymagające rośliny, które proponuję do ogrodu tata akceptuje - nawet jeśli to wymaga od niego okrywanie każdej pojedynczej rośliny na zimę grubą warstwą czegoś. Ja na co dzień mieszkam 120 km od domu rodzinnego ale mam stały wgląd na to co tam się dzieje;) i tak jak napisałem - kiedyś to będzie raj - szczególnie dla tych którzy uwielbiają rośliny i ogrody. Właściwie to prace nad ozdobna częścią ogrodu zaczęły się 2 lata temu i cały czas jest coś zmieniane, poprawiane - czyli jak to zawsze bywa. Postaram się umieszczać na bieżąco zdjęcia roślin i zmieniający się ogród.
Miłego oglądania i pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Awatar użytkownika
elila
1000p
1000p
Posty: 1713
Od: 24 kwie 2009, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Całowanie (mazowieckie)
Kontakt:

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Witaj!!!
Miło Cię gościć! Czekamy na fotorelacę z przyszłego raju... ;:65 ;:65 ;:65
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

no to czas zacząć od jakiegoś zdjęcia. Na początek może śniegowiec. Nie wiem na jakiej stronie tę roślinę zobaczyłem po raz pierwszy ale tak mi się spodobała, że nie mogłem jej nie uwzględnić w planowaniu ogrodu. Rośnie naprzeciwko wejścia do domu więc za parę lat będzie niebywała ozdobą.
Poniżej 2 zdjęcia - z końca czerwca 2010 roku czyli jakiś czas po zakupie oraz zdjęcie z 12 maja 2011 roku czyli jak wygląda już po przezimowaniu i w trakcie wzrostu. Przezimował bez żadnego uszczerbku ale oczywiście był okryty.
Obrazek.Obrazek
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

WITAM . :wit
Wstawiaj proszę fotki w dużym rozmiarze .Lepiej i szybciej się ogląda .
Przydałby się jeszcze link w stopce ,co by łatwiej można było do Ciebie trafić . :P :wit
Gdybyś miał jakieś problemy ,to pomocy szukaj .
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=53&t=10975
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=10627
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

dziękuje za podpowiedzi, postaram się do nich zastosować ale nie w tej chwili bo dosłownie za chwile wychodzę więc zamieszczę jeszcze tylko jedno zdjęcie na razie. Zdjęcie przedstawia lagerstremię indyjską. Wysiałem ją 3 lata temu, w zamierzeniu miała istnieć jako bonsai. Posiadam tylko jeden krzak ponieważ resztę wydałem. Roślina rosła rewelacyjnie ale... no właśnie. Cały czas jakiś grzyb/wirus atakował jej liście - zaczynały się deformować, przebarwiać i usychać. Chodziłem z tym problemem po sklepach ogrodniczych zanosząc liście, wykorzystałem kilka różnych rodzajów preparatów - zarówno na grzyby jak i na wirusy. Zero rezultatu. W pomieszczeniu liście atakowane były bardzo szybko, na balkonie mniej dlatego postanowiłem jednak wysadzić ją do ogrodu, południowa wystawa. Niestety roślina przykryta była tylko do około 30 cm wysokości trocinami i od tego miejsca zupełnie wymarzła. Roślina jest młoda i zimowała pierwszy raz w gruncie ale i tak cieszy mnie to, że dała radę. W tym roku zostanie okryta mini namiotem na zimę;)
Oto ona kilka dni temu, dopiero zaczyna odrastać ale i tak jestem z niej bardzo zadowolony
zdjęcie nieaktywne,usuwam link/KaRo
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

to może teraz róże mojego taty - to jest akurat chyba jedyna roślina ozdobna, którą ja się nie zajmuję ponieważ róże zawsze były jego domeną;)
zdjęcia są z zeszłego roku. Biało-kremowa róża została przywieziona z Holandii, kwiaty w pełnym rozkwicie ma tak duże, że musi być podpierana ponieważ pokłada się i jest niebezpieczeństwo połamania gałęzi. Oczywiście zawsze to co najcenniejsze najszybciej ulega zniszczeniu;) Ta róża była już kilkukrotnie złamana przez nieuwagę domowników a także przez nasze 2 psy;) ale na szczęście odrasta i ma się dobrze
Obrazek.Obrazek.
Obrazek.
Obrazek.
Obrazek.Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

poniżej liliowe mini pole. Zaczęło się od kilku cebul, które systematycznie się rozrastały aż została wydzielona dla nich specjalna część. W części właściwie sadowniczej (obok rosną lilie) królują jeszcze wkopane dachówki. W tym roku mają zostac wymienione na coś zdecydowanie bardziej atrakcyjnego.
Niestety dużo lilii to dużo poskrzypek liliowych, które w parę dni potrafią ogołocić pędy roślin. Zwalczanie chemiczne daje krótkotrwały efekt dlatego usuwane są też mechanicznie.

Obrazek

a poniżej moje zdjęcie poskrzypki, która nigdy nie daje za wygraną;)

Obrazek
Awatar użytkownika
joannakr0508
500p
500p
Posty: 784
Od: 8 kwie 2011, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

:wit

Róże są prześliczne no a zdjęcie poskrzypka :;230 :;230 :;230
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy. :)
Joanna http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53393" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Róże są oczkiem w głowie mojego taty, na zdjęciach nie widać pełni ich kwitnienia, są po prostu rewelacyjne.

A wracając do tych lilii. Właśnie znalazłem zdjęcie z lata 2008 roku. Można się przerazić. Zdjęcie przedstawia ten sam kawałek ogrodu. Był to czas gdy ogród został pozostawiony naokoło 2 lata pod opieką moich braci, rodzice wtedy wyjechali za granicę. To zdjęcie przedstawia tylko fragment ogrodu, a mam jeszcze kilka zdjęć pokazujących co stało się wtedy z ogrodem. Ogrodu właściwie nie było, była jedna wielka łąka połączona z buszem, to co było kiedyś trawnikiem było trawą sięgająca daleko za kolana, o roślinach można było zapomnieć. Dlatego też zatytułowałem mój wątek "kiedyś to będzie raj" - bo aktualnie to nie za bardzo jest się czym chwalić. Nie jest źle, ale nie jest pięknie, jest zupełnie normalnie, przeciętnie. Na zdjęciu w tle widać też sypiący się tynk budynku gospodarczego. Teraz jest on odrestaurowany , tam gdzie ma okno po prawej stoi duża woliera zewnętrzna, stanowiąca cześć mojej drugiej wielkiej pasji, mowa o amadynach zebrowatych czyli zeberkach;)

ale wracając do wątku ogrodniczego - poniżej zdjęcie sprzed 3 lat.
Obrazek

ale żeby załagodzić złe wrażenie - zdjęcie ropuchy zielonej w moim oczku wodnym;)
Obrazek

a poniżej maleńki (dosłownie;)) fragment mojej drugiej pasji
Obrazek.
Obrazek
JOWA
500p
500p
Posty: 883
Od: 29 mar 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNYŚLĄSK

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Witam. :wit Świetne zdjęcia. :;230 :uszy
Nasz mały raj na ziemi.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42921" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Bardzo fajny wątek sie zapowiada , i z ciekawosci dalszych fotek będę zagladac..
Ps.widzę fotograf i pasjonata :), witaj w klubie
pozdrawiam
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Fotografie uwielbiam, kiedyś z aparatem się nie rozstawałem (niestety nie wyszło mu to na dobre;))

to teraz może coś z cyklu "pomyłka czy oszustwo?"
W zeszłym roku zamawiałem sporo roślin przez internet z dostawą do domu rodzinnego. Przekazałem dokładne wskazówki co gdzie ma zostać posadzone bo nie mogłem wtedy przyjechać. Niestety po przyjeździe wcale nie byłem uradowany. 4 rośliny okazały się czymś zupełnie innym niż zamówiłem. Pochodziły z dwóch źródeł z tego co pamiętam.

Pomyłka numer 1

Z tego co wyczytałem na necie to ten problem nie tylko mnie dotknął. Sprawa dotyczy "gunnery" czyli tak naprawdę lepiężnika.
Gunnerę upatrzyłem sobie już dawno i wtedy postanowiłem zainwestować w nią bo byłaby niecodzienną i niemałą atrakcją trawnika przy oczku. Gdy wróciłem do domu to za nic nie mogłem dopatrzeć się w tej roślinie gunnery, szybko odnalazłem te roślinę w internecie i od razu zgłosiłem reklamację. Nie pamiętam dokładnie jak moja reklamacja została uwzględniona - pamiętam, że jeden sprzedawca oddał mi pieniądze i to chyba właśnie ten od lepiężnika. Poniżej zdjęcia tej nieszczęsnej rośliny;) nie pozbyłem się jej oczywiście bo tak czy inaczej lepiężnik ładnie wygląda choć kiedyś jego miejsce zastąpi prawdziwa gunnera, kto wie czy czasem nie nadchodzi ten czas;)

rok 2010
Obrazek

maj 2011
Obrazek
Awatar użytkownika
joannakr0508
500p
500p
Posty: 784
Od: 8 kwie 2011, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Też chciałam mieć gunnerę bo jest po prostu urocza a i ładnie komponowała by się przy moim wielkim oczku ale niestety na allegro są tylko nasiona oczywiście kto nie wie to kupuje, ale sprzedający nie dopisał że z tych nasion wychodzi zaledwie mały procent więc nie ma sensu kupować bo może żadne nasionko nie wykiełkować.Ostatnio widziałam u mnie na bazarze małą sadzonkę ale cena mnie odstraszyła i akurat wtedy miałam na co innego pieniądze więc nadal jej nie mam .Jest ładna owszem ale zastanawiam się jeszcze czy warto bo ona pije jak słoń :D
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy. :)
Joanna http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53393" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”