Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Oprócz tego co sam piszesz, liście mogą się zwijać z powodu zbyt dużego zasolenia (susza fizjologiczna), lub za dużej ilości potasu w proporcji do azotu. Również choroby korzeni mogą dawać takie objawy.

Pozdrawiam, kozula.
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

mmgg a po co w tej fazie nawozisz nawozami K ??
do pojawienia sie kwiatuszków to raczej zrównoważone NPK później przewaga P a dopiero na końcu K
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
mmgg
200p
200p
Posty: 436
Od: 16 mar 2010, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

W zeszłym tygodniu nawoziłem NPK : 20-20-20, wczoraj ekolistem dolistnie, ale wczesniej NPK 10-52-10.
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

mmgg a to nie ty wklejałeś obrazek ze scots-a kiedy czym nawozić ?? :D
weteran pisze:W zeszłym tygodniu nawoziłem NPK : 20-20-20, wczoraj ekolistem dolistnie,
jak mieszanka 20:20:20 to pewno też dolistnie ?? dwa razy w tygodniu nawozisz ??
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Po takim nawożeniu już powinieneś mieć już ze dwa kilogramy owoców, a jak ta mała roślinka ma to przerobić.
mmgg
200p
200p
Posty: 436
Od: 16 mar 2010, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

20-20-20 doglebowo, raz w zeszłym tygodniu. Dolistnie już nie ryzykuje:) Wczoraj ekolistem mikroelementowym, w stężeniu dwa razy mniejszym niż zalecane, oprysk około godziny 20. Z tym że wydaje mi sie że to z gorąca - pomidory są na zachodniej wystawie, z ciągłą operacją słońca od 7 do zachodu słońca. Część poletka zasłąnia po godz 16-17 lipa.
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

powiem ci tak , jeśli chcesz aby Ci pomóc to może usystematyzuj swoje wypowiedzi , bo ja nie nadążam , chyba już za stary jestem :;230
Ania Kozula dobrze Ci napisała zasolone
mmgg pisze:Ostatnio nawoziłem nawozami silnie potasowymi:)
mmgg pisze:W zeszłym tygodniu nawoziłem NPK : 20-20-20, wczoraj ekolistem dolistnie, ale wczesniej NPK 10-52-10.
czyli tak dałeś nawozy potasowe później zrównoważone , a jeszcze wcześniej fosforowe ??
sorry nie nadążam :(
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
mmgg
200p
200p
Posty: 436
Od: 16 mar 2010, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Tak, dokładnie tak. Czyli teraz mam się wstrzymać z wszelkim nawożeniem? Z tym że za każdym razem połową lub nawet 1/4 zalecanej dawki...
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

teraz to ja osobiście zabrałbym za wypłukiwanie tego w głębsze warstwy gleby :;230
tylko jeszcze tak prawdę powiedz co poszło dolistnie a co doglebowo ?? :D
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
mmgg
200p
200p
Posty: 436
Od: 16 mar 2010, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Doglebowo NPK 20-20-20 w zeszłym tygodniu w stężeniu 1/2 dawki, NPK 10-30-20 dolistnie - właśnie sobie przypomniałem:) dolistnie i wczoraj ekolist w stężeniu 1/2 dawki tez dolistnie.
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

moje subiektywne zdanie to jest takie od tych dolistnych to chyba zrobią Ci się piękne ciemnozielone liście :D
to co poszło do gleby to masz efekt zasolenia i pozwijane liście , ale jeśli jest faktem że dałeś mniejsze dawki to przerobią , tylko skąd takie zasolenie ?? jutro podlej dobrze i zostaw na 3-4 dni , tylko nie zadeptaj tych pomidorów tzn ziemi wokół nich, bo zadusisz je :D
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
mmgg
200p
200p
Posty: 436
Od: 16 mar 2010, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

aha no właśnie tam ciężko chodzić po tej włókninie;/ dziękuję za pomoc:) To moje pierwsze w życiu pomidorki:)
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.3

Post »

Mmgg, rzeczywiście za dużo potasu. Tym razem trzeba podać azot w małym stężeniu i to sam, aby przywrócić równowagę. Przydałaby się popularna pokrzywówka, ale sądzę że nie robisz. W zamian może być łyżka saletry wapniowej na 10 litrów wody, podlej solidnie i daj czas pomidorom na reakcję. Po kilku dniach możesz powtórzyć.

Pozdrawiam, kozula.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”