Prace przed zimą - 1cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Ja to robię wiosną i na razie z dobrym skutkiem. Jest to zresztą pierwszy oprysk na działce.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

lila31 pisze:Okazuje się, że są na ten temat dwie szkoły. Np. Wielka Encyklopedia Ogrodnictwa podaje, że brzoskwinie, przeciwko kędzierzawości liści, opryskuje się dwa do trzech razy, pod koniec zimy. Lila
Teraz Miedzianem, a wiosną Sillitem. Poczytaj temat http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=216&start=0
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Erazm zgadzam się z Toba co do preparatów, ale po co po liściach?
Lila
Awatar użytkownika
janusz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 408
Od: 25 maja 2005, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Jesień.... gdy liście opadną winorośle trzeba przyciąć. Odwdzięczą się porządnymi owocami. :D
Jak?
W zależności od odmiany, sposobu formowania itp.
Janusz
PS
Można też późną zimą (zanim rośliny rozpoczną wegetację) jednak jesienne cięcie ułatwia okrywanie na zimę delikatniejszych odmian.
ogród bez winorośli to nie ogród...
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

lila31 pisze:Erazm zgadzam się z Toba co do preparatów, ale po co po liściach?
Lila
A gdzie ja napisałem, że po liściach? Opryskujemy pnie i gałęzie. A liście leżące wokół należy wyzbierać bo mogą być źródłem infekcji na przyszły rok. :wink:
Należy też przerzucić pryzmę kompostową.
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Czas chyba najwyższy do przygotowania naszych roślin do zimy. Opiszcie swoje sposoby zabezpieczania ... :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Mam przygotowany karton falisty i agrowłókninę P-50 do zabezpieczenia świeżo posadzonych drzewek (śliwka, nektaryna, gruszka, brzoskwinia). Muszę też po ubiegłorocznym „zabiegu” zabezpieczyć jabłoń Florine http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... c&start=15
Zastanawiam się, którą stroną kartonu owijać drzewka – część falista do wewnątrz czy na zewnątrz?
Pozdrawiam Andrzej.
martas

Post »

Ja jeszcze czekam z owijaniem - im później się to robi, tym lepiej dla roślin. Na razie jeszcze nie ma dużych mrozów, więc poczekam:)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Erazm,od lat owijam częścią falistą do środka,ale żebyś mnie "z.... ", nie wiem dlaczego.Może dlatego,że w innych ogrodach też widuję takie chochoły,a nigdy falą na wierzch.?Ale spisuje się to dobrze. :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

...z tą tekturą jest tak:DO WEWNĄTRZ KARBY

- są dwa atuty ułożenia karbami do wewnątrz:

1/troszkę jest miejsca na powietrze dla pnia/też jest izolacją,a drzewko ma czymś odetchnąć :lol: /
2/w karbach baaardzo lubią zaszyć się wszelkie paskudy ,które zwyczajowo siedzą w korze drzewa.Póżniej,wiosną zdejmujemy i jak na plastrze oblepione.

Rurki z tektury stosuję/robię/ w szklarence ze storczykami, jako pułapka przeciw wszelkim stonogom/murowym,skorki...../ Ale :P same wchodzą !!!!nie ma przymusu.Bardzo lubią takie miejsce.

Oczywiście rurka zwinięta jest karbami do środka.Musowo.

pzdr Jovanka :P
basa gabriela

Post »

Tylko trzeba pamiętać że w tych karbach zimuja też pożyteczne owadziki
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Serwus :lol:

-żyją owszem,ale ja nie jestem :lol: perfekcjonistką przy ściganiu wszystkiego
co żyje w ogrodzie,bo uważam,że ma swój cel .
Dla wygody własnej nie otulam pni drzew, a rurki ze szklarenki wynoszę na ogród ,niech tam sobie pożyją.

Natura wszelkie stonogi goni do ukrycia,najchętniej jest to miejsca właśnie w doniczkach storczykowych ,wypełnionych korą,kamieniami i z małą ilością wilgoci.
Hiiiiii :lol: mogłabym założyć hodowlę.
Oprócz tego też mam ;:111 pająki
też same przychodzą, ale ja im daję pożyć w kwiatach-są wspaniałymi strażnikami przed przędziorkami,mszycami.....
Z czasem ;:23 przyzwyczaiłam się do ich obecności.

Gabi miła tak myślę,że ja i tak mam wiele serca :oops: noo,na szczęście nie wszystko mi wycieli ;:5

;:79 serdeczności Jovanka
basa gabriela

Post »

Ważne że serducho zostawili a ja tak tylko byłam ciekawa bo ja nie osłaniam jedyne co to owijam włókniną i byłam ciekawa co robicie z tymi robaczkami pod tekturką niektórzy radzą pożyteczne wybierać tylko ciekawe jak to złapać :D za nóżki czy inne części :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”