Pierwszy storczyk

Awatar użytkownika
misia84
50p
50p
Posty: 61
Od: 8 wrz 2010, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Dzięki Moniko :)
Falek jakoś się trzyma i walczy, ale dwa listki zmarniały i nie wiem czy mają sobie tak być czy je usunąć? Nie dosyć, że pożółkły, to takie chropowate się zrobiły. Dzisiaj dopiero zauważyłam, że pojawia się nowy listek, co mnie ucieszyło, bo to zawsze jakaś szansa. Szkoda, że on tak idzie wciąż w listki :). Nie wiem czy będzie coś z tych korzeni, wyglądają jakby były przyschnięte, może coś dojrzycie na zdjęciach, które zamieszczam poniżej. To tyle co dzieje się teraz. ;:7
nowy listekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Magda
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9#p1775449" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Widać, że roślinka walczy. Ładny, młody listeczek. Korzonki wyglądają dobrze, może puści młode korzonki, które już powinny być zdrowe.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Trzymam kciuki za powrót rośliny do zdrowia, ma ducha walki! ;:108
Awatar użytkownika
misia84
50p
50p
Posty: 61
Od: 8 wrz 2010, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Dzięki justus, Basia ;:108
Roślinka walczy. Zrobiłam trochę porządku w niej i usunęłam stare żółte liście, a ten listek co pisałam wcześniej o nim rośnie jak na drożdżach ;:138 . Innych oznak nie widać, żeby się coś pojawiało, ale może musi teraz się doprowadzić do porządku i coś zacznie się dziać, mam nadzieję. :wink:
Magda
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9#p1775449" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
sama
500p
500p
Posty: 877
Od: 28 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Dawno Cię nie było :D Super, że roślinka walczy ;:138 Rosnący listek to dobra oznaka - jeszcze zainwestuje w korzonki i będzie super :D
Awatar użytkownika
misia84
50p
50p
Posty: 61
Od: 8 wrz 2010, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Oj miałam troszkę problemy z komputerem, ciągle sprawia mi jakieś psikusy hehe. Miejmy nadzieję Moniko, że zainwestuje w korzonki. Co prawda te co ma nie wyglądają ładnie, ale może wezmą się za siebie lub jak mówisz nowe się wyhodują. Załączę fotkę tego listka

Tak wyglądał jakieś 2 tygodnie temu Obrazek
a tak wygląda dzisiaj Obrazek
Bardzo się cieszę, bo z dnia na dzień był coraz większy :tan

Podlewam go w sumie rzadko, żeby znowu nie przelać podłoża i samą wodą. Nie wiem czy w dalszym ciągu mam wodą tylko podlewać, czy dodawać po troszku nawozu? Ale nie chcę z drugiej strony przenawozić go :roll: .
Magda
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9#p1775449" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
sama
500p
500p
Posty: 877
Od: 28 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Ślicznie rośnie.
Co do nawożenia to ciężko mi coś doradzić - może daj mu jeszcze troszkę odpocząć i za jakiś czas raz na miesiąc delikatnie zasilaj
Awatar użytkownika
misia84
50p
50p
Posty: 61
Od: 8 wrz 2010, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Bardzo mnie zaciekawił taki mały punkcik przy ostatnim listku na dole, jest jeszcze zbyt mały, żeby można stwierdzić co to może być. Na zdjęciu też niestety za bardzo widoczne nie jest, ale nie byłam w stanie inaczej tego uchwycić. Czy to może być korzonek, a może pędzik? Chociaż co do tego drugiego nie jestem za bardzo pewna :roll: .
co to może być? Obrazek
Magda
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9#p1775449" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Tak, jak Napisałaś, jeszcze jest za malutkie, by stwierdzić, czy to pędzik czy korzonek. trzeba poczekać...
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Ja stawiam na korzonek, ale to też dobrze, prawda ? :D
Awatar użytkownika
misia84
50p
50p
Posty: 61
Od: 8 wrz 2010, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Cieszyłabym się ze wszystkiego, czy to korzonek, czy też pędzik. Ale dzisiaj rano zaskoczyła mnie nie lada niespodzianka. Otóż wczoraj tego nie było, a dzisiaj się pojawiło drugie "coś" tuż obok. To na czerwono zaznaczono, natomiast ten na biało, to co wczoraj, wydaje się jakby ciutkę większe było, nieprawdaż, czy mam tylko złudzenie optyczne. :wink:
Chyba reanimacja się powiodła i teraz będzie dziękował za to mi, wydając nowe korzonki, albo też pędzik :heja .

Obrazek
Magda
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9#p1775449" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Oba ''cosie'' to korzonki :wink:
Migrenqa
500p
500p
Posty: 517
Od: 2 lut 2010, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pierwszy storczyk

Post »

Zgadzam sie, jak nic korzonki.
Pozdrawiam Agnieszka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”