Domowy zielnik - fotorelacja ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Domowy zielnik - fotorelacja ;)

Post »

Oto fotki ;:7

Dzień 16

Rzeżuszka zostały się ostatki. Mmm..właśnie wcinam kanapkę z nią ;:152
Obrazek

Rumianek
Obrazek

Bazylia
Obrazek

Szczypiorek
Obrazek

I uwaga ta ta tam :heja mięta się pokazała
Obrazek
gunikpolny
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 maja 2011, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Domowy zielnik - fotorelacja ;)

Post »

Strasznie fajna ta Twoja fotorelacja :) mam podobny zestaw ziół - rumianek, bazylia, szczypiorek + kilka bonusów. wysiałam roślinki już jakiś czas temu dlatego u mnie są trochę większe :) już się nie mogę doczekać kolejnego wpisu :)
"Na razie się wspinam ale widoki są ekstra"
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Domowy zielnik - fotorelacja ;)

Post »

Ślicznie dziękuję :wink:

Dzień 18

Rumianek
Obrazek

Bazylia
Obrazek

Szczypiorek
Obrazek

Mięta troszkę nieśmiało, ale wybija się ;D
Obrazek

Do usłyszenia ponownie. :wit
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Domowy zielnik - fotorelacja ;)

Post »

Dzisiaj posiałam lawendę :D
Zastanawiam się, czy nie powinnam popikować już bazylii i rumianku ;:88
I jeśli tak to ile zostawić w doniczce ;:88
gunikpolny
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 maja 2011, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Domowy zielnik - fotorelacja ;)

Post »

nie jestem znawcą rumianku, nigdy nie miałam z nim nic do czynienia (po za piciem herbatek i kremu do rąk:P) ale ja to zrobilam mniej wiecej tak
miałam skrzynkę (chyba metrowa ona jest) w której w 2 rzędach wyciałam rumianem w 2 bazylię. Trzymałam to sobie w pokoju na parapecie a w tym czasie zajmowałam się uprawami na balkonie aż któregoś dnia przy rozsadzaniu bazylii doszłam do wniosku że w sumie rumianek zostaje zagłuszony i go troche szkoda wiec poszłam i kupiłam 2 doniczki takie mniej wiecej 20cm srednicy i przesadziłam kępkami tak, że w skrzynce została 1/3 całego siewu. zaraz skocze na balkon i Ci zrobię zdjęcie tak jak prosiłaś:)

za to dziś kupiłam melisę i rozmaryn...już nie mam gdzie stawiać doniczek na tym moim balkonie...chyba nigdy się nie nauczę że nie powinnam na razie kupować żadnych nowych nasion:D a poszłam tylko po nasionka jakiś drobnych niskich kwiatków co by wypełnić przestrzeń w skrzynce między doniczkami z papryczkami:D


edit: przepraszam, że tyle zwlekałam z odpowiedzią ale jakoś tak z okazji zaganiania nie było czasu na lekturę forum:) pozdrawiam
"Na razie się wspinam ale widoki są ekstra"
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Domowy zielnik - fotorelacja ;)

Post »

Dzień 23

W moich doniczkach z rumiankiem i bazylią, naprawdę zrobiło się gęsto, dziś zaryzykowałam i po pikowałam, nie wiem czy dobrze sami sprawdźcie.
Obrazek

Rumianek
Obrazek

Bazylia
Obrazek

Szczypiorek
Obrazek

Mięta
Obrazek

Lawenda bez zmian.

Mam pytanko czy to normalne, że ta ziemia zrobiła się zielonkowata ?
gunikpolny
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 maja 2011, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Domowy zielnik - fotorelacja ;)

Post »

i znów znawcą nie jestem ale czytałam gdzieś na jakimś forum że to jakiś glon czy coś i ponoć po spulchnianiu ziemi wykałaczką powinien zniknąć... aczkolwiek mam swoje małe lubczyki w przezroczystym pojemniku i tam ziemia dookoła jest zielona prawie od początku a lubczykowi nic nie jest, tak samo mi się zrobiło w nasturcji ale już np w tymianku czy bazylii nie... przydałoby się żeby wypowiedział się ktoś mądrzejszy :)

edit: a i lawenda tak szybko nie kiełkuje no i nie spodziewaj sie, że wzejdzie jej bardzo dużo. ja wysiałam do skrzynki cale opakowanie i wzeszło może ze 30 sztuk ale sie rozgałęziła:)
"Na razie się wspinam ale widoki są ekstra"
Awatar użytkownika
Justynek
200p
200p
Posty: 396
Od: 26 lip 2010, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów

Re: Domowy zielnik - fotorelacja ;)

Post »

Stokrotkania straszni się cieszę, że trafiłam do Twojego wątku. Sama myślałam o parapetowym zielniku, tylko było zawsze coś... :wink: , ale po prześledzeniu Twojej fotorelacji nabrałam odwagi i jutro wybieram się na zakupy.

Stokrotkania pisze: Mam pytanko czy to normalne, że ta ziemia zrobiła się zielonkowata ?
Z własnego doświadczenia wiem, że w moich kwiatkach ziemia robiła się zielona z powodu małej ilości światła i sporej wilgotności podłoża. Kwiatom to raczej nie przeszkadzało. Ja to po prostu usuwałam i tyle. Ale to tylko moje obserwacje, więc mogę się mylić.

Pozdrawiam i z pewnością będę tu zaglądać :wit
Pozdrawiam, Justyna
Moje kaktusy
gunikpolny
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 maja 2011, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Domowy zielnik - fotorelacja ;)

Post »

co do tego, że robi się to z powodu małej ilości światła to się nie zgodzę przynajmniej w moim przypadku bo nasturcje sobie rosną w pełnym słońcu cały dzień (mam balkon na stronę południową) a i tak ziemia jest zielona. muszę dzić spróbować tej metody ze spulchnianiem ziemi wykałaczką:D zobaczymy co się stanie:)

miłego dnia:)
"Na razie się wspinam ale widoki są ekstra"
gunikpolny
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 maja 2011, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Domowy zielnik - fotorelacja ;)

Post »

Tak właśnie wygląda mój rumianek. jest jeszcze jedna dokładnie taka sama doniczka:)


Obrazek
"Na razie się wspinam ale widoki są ekstra"
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Domowy zielnik - fotorelacja ;)

Post »

Dziękuję Wam kochani za rady, co do braku słońca to też się nie zgodzę, gdyż parapet jest nasłoneczniony cały dzień ;:3
Cieszę się, że moja fotorelacja Wam się podoba, to miłe być pożytecznym ;:196

Prześliczny rumianek, ciekawe kiedy mój taki będzie,i tak się zastanawiam czy nie za bardzo go popikowałam...
gunikpolny
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 maja 2011, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Domowy zielnik - fotorelacja ;)

Post »

ja się zastanawiam czy nie za gęsto go tam mam ale po przejściach z bazylią i paprykami jakoś nie miałam weny na pojedyncze przesadzania tylko łapałam kępkami wychodząc z założenia że chociaż jedna z tej gromady musi się przyjąć:) jutro będę rozsadzać pomidorki koktajlowe - to będzie zabawa:D
"Na razie się wspinam ale widoki są ekstra"
Awatar użytkownika
Justynek
200p
200p
Posty: 396
Od: 26 lip 2010, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów

Re: Domowy zielnik - fotorelacja ;)

Post »

Stokrotkania pisze:... co do braku słońca to też się nie zgodzę, gdyż parapet jest nasłoneczniony cały dzień ;:3
Powiem szczerze, że ja też nie miałam pewności, czy słabe nasłonecznienie może być przyczyną, ale teraz gdy mam w mieszkaniu wszystkie południowe okna i dużo słońca, nawet na jednej roślince (glebie w doniczce) nie ma żadnych zielonych nalotów. Więc chyba dlatego tak sobie pomyślałam :?

Gunikpolny ładny rumianek ;:63

Dziś szukałam nasion mięty i o zgrozo nigdzie nie mogłam kupić. Czy to już po sezonie? Jutro wybieram się na długi (3 km ) spacer do sklepu ogrodniczego. Tam chyba nie będzie problemu z nasionami?
Pozdrawiam, Justyna
Moje kaktusy
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”