Lantana pospolita (Lantana camara)

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Lantana

Post »

Aniu jeszcze jedno pięterko do ciachnięcia no i dolne kwiatki 8-) Będzie szyubciej sie pięła w górę :wit
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Lantana

Post »

Dolne kwiatki były w planie ;:108 jak przekwitną :P
jeszcze jedno pięterko mówisz - tylko wtedy niewiele liści sie ostanie - sam szczyt, dadzą rade wyżywić roślinkę???
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lantana

Post »

Piekne są te roślinki. Ja do niedawna myslałam, ze to to samo co smagliczka ;:185
Nigdy nie widziałam tej rośliny na rynku. Moze uda mi się gdzieś jeszcze upolowac. A w 19-20 stopniach da sie ja przezimowac?
malgoska141
500p
500p
Posty: 522
Od: 5 mar 2011, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kańczugi, Podkarpackie

Re: Lantana

Post »

Witam ja też mam lantany 3 kolory i bez problemu mi zimują Obrazek i jeszcze 2 inne kolory pomarańczowo-czerwona i różowo -biała
Simon
100p
100p
Posty: 103
Od: 14 wrz 2011, o 22:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Lantana, rozmnażanie z nasion. Próbował ktoś?

Post »

Mam kilka lantan, dwie zostawiłem na nasiona. Sporo ich zebrałem i wyekstraktowałem z "dżemu", który powstał. Nie mam warunków by rośliny dobrze przezimować, co roku większość z nich pada i mam pytanie odnośnie rozmnażania lantany z nasion. Próbował ktoś? Jakie były efekty? Interesuje mnie to bo nie wiem czy to nie na darmo robota. Z góry dzięki za odpowiedź.
agnieszkar1978
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1599
Od: 11 gru 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie - kaszuby

Re: Lantana, rozmnażanie z nasion. Próbował ktoś?

Post »

Przyłączam sie do pytania :D
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lantana

Post »

Anko gratuluję udanego prowadzenia lantany na drzewko. ;:138
Mnie udało się wyhodować lantanę z listka...bardzo łatwo się ukorzenia :D ale nie wiem czy uda mi się ją sprowadzić do pionu gdyż raczej się kładzie. Lantany są piękne.
Zapowiadają temperatury bliskie 0 stopni więc trzeba wszystkie ciepłolubne chować. :wink:
pchelka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 21 lip 2011, o 00:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lantana

Post »

to i ja się pochwalę moją pierwszą roślinką w nowopowstającym ogrodzie :D dostałam od rodzicielki, żeby taki goły taras na ugorze nie stał całe lato. Jest piękna
Obrazek
Obrazek
trochę bardziej pies niż kwiat, ale rozmiar widać :heja w lipcu nie wyglądała najatrakcyjniej, bo jednak pogoda była jaka była, w sierpniu zdecydowanie się poprawiła
Obrazek
Obrazek
Kama
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lantana

Post »

Hej,
mam to szczescie byc teraz w tzw cieplych krajach, gdzie rosnie lantana. będę tu jeszcze przez 2 mc i chcialabym wziac zaszczepke. Jak wroce to w PL bedzie zimno i ciemno. No i pytanie - czy moge wziac zaszczepke teraz i wsadzic do wody i poczekac 2 mc az pusci korzenie w słoneczku i cieple?
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Lantana

Post »

Od maja jestem szczęśliwym posiadaczem krzaczka, wypatrzonego na rynku.
Chciałbym się dowiedzieć jakie są optymalne warunki przechowania lantany zimą.

Lantana zachwyciła mnie na Krecie, gdzie jest bardzo popularną rośliną obrastającą płoty. Szkoda, że w naszym klimacie
nie może osiągać takich rozmiarów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Adam
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Lantana

Post »

Ja swoją lantankę przechowuję w nieogrzewanej piwnicy. I jak jej nie przeleje to ma się dobrze. Czasem robi się łysa a czasem nawet kwitnie[ chyba jak ma za mokro].
Co do ukorzeniania to chyba lepiej to zrobić teraz tam gdzie ciepło i jasno. Na szczęście u nas teraz nie ma problemu z kupieniem lantany bo jest dość popularna. Nie będzie katastrofy jak się nie uda. Chociaż taka pamiątka z wyjazdu fajna rzecz
Pchełko, takiego okazu jak Twój to warto pilnować całą zimę. Mi zależy na tej co wyhodowałam na pieńku. W skrzynkach są niewyrośnięte ale też spróbuję je przezimować ;:3
pchelka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 21 lip 2011, o 00:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lantana

Post »

niestety moję trochę przyłapał pierwszy przymrozek :( , nie śledziłam prognozy ;:223 , teraz już siedzi w garażu, poprzycinam i mam nadzieję, że jednak da radę
Kama
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lantana

Post »

Witajcie,
czy lantanę można wychodować z nasion? Nigdy nie widziałam jej u mnie na targu a bardzo chciałabym ją mieć. W sumie nasion w sklepie też nie widziałam.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”