Nasza działeczka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasza działeczka

Post »

prześliczna działka! bardzo podoba mi sie skarpa i rosliny, ktore na niej posadzilas... gratuluje!
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Nasza działeczka

Post »

Witam miłych gości :wit
Ogrodniczko2011 jakże mi miło, że znajdziesz u mnie inspirację do tworzenia własnej działki. To forum to właśnie skarbnica pomysłów, inspiracji, wiedzy i sympatycznych ludzi. Koniecznie pokaż jak tworzysz swój ogród i rób sobie dokumentację fotograficzną. Strasznie fajnie wraca się potem do tych zdjęć.
Beciu, Aguniado dziękuję za miłe słowa. Moim założeniem było obsadzenie skarpy głównie roślinami zadarniającymi, żeby nie trzeba było wciąż jej plewić. Rośliny bardzo szybko się rozrosły i teraz mam zdecydowanie mniej pracy niż wcześniej, chociaż i tak sporo.
Wiecie co.. posadziłam dzisiaj do gruntu ogórki,a miałam to zrobić po 15 maja. Strasznie już się dusiły w kubeczkach, że miałam wrażenie, że nie wytrzymają jeszcze tygodnia. Zrobiłam im kołderkę z włókniny, foliowy tunel i liczę, że zimnych ogrodników nie będzie.
To moja nektarynka, miała dużo pięknych kwiatów, ale nie wiem czy będą owoce po ostatnim śniegu. Zauważyłam, że ma wyciek takiej gumy. :( ...chyba nie wróży to nic dobrego. Póki co oczyściłam dzisiaj ranki i zasmarowałam miedzianem. Zobaczymy.
Obrazek

I wisienka../po kwiatkach już ani śladu/

Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nasza działeczka

Post »

Nawet nie przypuszczałam, że nektarynka ma takie ładne kwiatki :shock: Ty pewnie już spróbujesz swoich owoców, a wciąż się nie mogę zdecydować czy kupić i posadzić :oops:
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza działeczka

Post »

ale szalona przemiana, możesz być z siebie dumna. Ładna skarpa, a co kwitnie w lecie?
Awatar użytkownika
Janneke
500p
500p
Posty: 707
Od: 21 kwie 2011, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasza działeczka

Post »

Jolu, piękne poduchy floksu i niesamowite tulipany :)
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasza działeczka

Post »

Wreszcie się pokazałaś Jolu. Pięknie wyglądają te poduchy floksów - powtarzam się, ale pamiętam Twoją walkę z wyłażącymi wszędzie jeżynami, a dziś jaka piękna skarpa i działka. :wit
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Nasza działeczka

Post »

Iza, no nie wiem czy pojem nektarynek, bo właśnie coś mi choruje pomimo pryskania. Wg mnie to drzewko delikatniejsze i bardzej chorowite niż inne owocówki i wymaga więcej pielęgnacji, ale owoce są smaczne więc myślę, że warto kupić.
Ula - Lawenda dziękuję. W lecie skarpa nie jest już taka kolorowa. Jest dużo zieleni i miejscami kwitną irysy, goździk kropkowany, firletka, przetacznik, nasturcje i jeszcze takie cóś białe, ale zapomniałam jak się nazywa..
Janneke wiesz ja też uwielbiam te małe floksy szydlaste, są bardzo dekoracyjne. Dostałam je od Eli Tiji, na samym początku mojej przygody z działką za co jej baaaardzo dziękuję
Aduś miło Cię gościć ...Wiesz z tej początkowej walki z jeżynami i czosnkiem zostało zdecydowanie mniej, chociaż nie udało mi się całkowicie zlikwidować czosnku, więc jak tylko wyłażą listeczki to je urywam, bo do cebulek trudno się teraz dostać. Faktycznie troszkę mnie nie było, ale sporadycznie zaglądałam...również do Ciebie...Masz fantastyczną działkę...resztę napiszę u Ciebie..
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nasza działeczka

Post »

Jolu wspaniale wygląda kolorowa ukwiecona kępa. Bardzo lubię takie duże plamy floksów, niestety nie mogę sobie pozwolić na takie widoki. Z powodu ciasnoty w małym ogródku muszę je redukować do małych kępek ....ale cieszę sie, ze takie wspaniałe widoki mogę podziwiać w innych ogrodach :D
Awatar użytkownika
Janneke
500p
500p
Posty: 707
Od: 21 kwie 2011, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasza działeczka

Post »

Jolu, moja Mama ma chyba sześć kolorów takiego floksu, jak będzie go przesadzała mogę wyslac Ci trochę. Jeśli oczywiście chcesz :wink:
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Nasza działeczka

Post »

Aguś ja mam dużo miejsca na skarpie, więc pozwalam floksom się rozrastać.
Janneke napisałam PW.
Przedwczoraj nareszcie popadało, bo było już strasznie sucho...A wczoraj wsadziłam do gruntu pomidorki. Niestety zauważyłam na nektarynce, czereśni i śliwce mszyce więc w ruch poszedł opryskiwacz. Dostało im się na razie rozcieńczoną gnojóweczką z pokrzyw, a przy okazji i inne roślinki zostały opryskane profilaktycznie.
Widoczki działkowe na zielono.

Obrazek

Obrazek

i tulipanki, które już przekwitły
Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nasza działeczka

Post »

U mnie mszyce też się już pokazały. A mrówek to istna plaga. Gdzie nie spojrzeć, gdzie nie ruszyć łopatką - wszędzie mrowiska :evil:
Ładne masz te ogólne widoki. Działka wygląda na nich jak dojrzały ogród ;:138
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Nasza działeczka

Post »

Iza ja mrówek też mam full...jeszcze nigdy tyle ich nie było i ślimaków też sporo. Solidnie dobrały się już do łubinu i ostóżki :x
I ze stworzonek to mam jeszcze szerszenie :evil: Qurcze w tamtym roku było gniazdo os, a teraz zauważyliśmy dwa szerszenie jak wchodzą pod dach...NIe ma możliwości zobaczyć czy już mają tam gniazdo i ile ich jest.. :( Zastanawiamy się co zrobić... Psiknąć chemią i zakleić dziurki pianką montażową, żeby więcej tam nie wlazły? Czy to dobry pomysł?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Janneke
500p
500p
Posty: 707
Od: 21 kwie 2011, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasza działeczka

Post »

Słodki kuklik :wink:
Wysłałam Ci pv :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”