Zielona JA

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
agnimi
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 kwie 2011, o 06:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: częstochowa

Re: Zielona JA

Post »

I ja też odwiedziłam twój wątek,
fajna dzialeczka a ja też jestem "zielona" w kwestii roślinek i ogrodka, więc możemy sobie grabki podać
Powodzenia
ZAPRASZAM DO MNIE

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9&start=28" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielona JA

Post »

Marzenko, wykop delikatnie te pelargonie ( jak czasem dobrze posłuchać Taty ;:108 ) . Zasadż je do skrzynek balkonowych - przecież masz balkon i powieś na barierce ( potrzebne będą Ci specjalne uchwyty ). Ewentualnie zasadż je do doniczek . Nie wiem jakie masz te pelargonie ; rabatowe , czy też bluszczolistne . Jeżeli te drugie , to raczej zwisające , co trzeba wziąść pod uwagę w wyborze doniczek . Muszą być wysokie , lub do powieszenia na balkon - skrzynki balkonowe .

Róże , tak jak wspomniała Gosia , muszą mieć napowietrzenie do korzeni , a agrowłóknina nie jest dobrym pomysłem w wyścielaniu pod róże . Co niektórzy wysypują korą ,a ja jestem przeciwnikiem kory pod różami , tyle tego robactwa się gnieżdżi w niej , a i choroby grzybowe lgną potem do róż , jak i plamistość liści .
kongoset
50p
50p
Posty: 63
Od: 22 kwie 2011, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona JA

Post »

x
Zielona Ja
* Marzena*
kongoset
50p
50p
Posty: 63
Od: 22 kwie 2011, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona JA

Post »

x
Zielona Ja
* Marzena*
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielona JA

Post »

Szkoda , że pod spodem jest włóknina , bo kamyki są w porządku . Uważam , że lepsze są od kory .
Awatar użytkownika
Malgolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1884
Od: 28 kwie 2010, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie okolice Bydgoszczy

Re: Zielona JA

Post »

Witam, się nieśmiało ;:7
Podobnie jak Ty, jestem "zieloną" ogrodniczką, jak na razie to nie mam pomysłu na mój ogródek, chciałabym dużo ale sama nie wiem jak się do tego zabrać, dlatego też znalazłam się na tym forum.
Trzymam kciuki i będę wiernie kibicowała :D
Prawdziwy przyjaciel to ten kto przychodzi gdy cały świat odchodzi
pozdrawiam Małgośka
Zapraszam na... >> Ogródek Małgolinki cz. I, Ogródek Małgolinki cz. II
Awatar użytkownika
Piotr-Sz
200p
200p
Posty: 461
Od: 28 gru 2010, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Leszno (okolice), Wielkopolska

Re: Zielona JA

Post »

Hej.
Marzeno- jestem pewien, że z czasem twój ogród będzie tak piękny jak sobie tego życzysz :D Jednak ogrodnictwo wymaga cierpliwości - zarówno w sferze czysto biologicznej- wzrost, rozrost roślin, jak i w sferze poznawania jego tajników. Nauka wymaga cierpliwości- tu się nie da nic przeskoczyć :) Ale widać u Ciebie ogromny zapał i chęci- nic więcej nie potrzeba- w takich warunkach wiedza przychodzi szybko:) Chętnie na ile będę mógł to pomogę:)

P.S.
Masz bardzo fajny, lekki sposób pisania- bardzo mi odpowiada :-) Pozdrawiam
kongoset
50p
50p
Posty: 63
Od: 22 kwie 2011, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona JA

Post »

x
Zielona Ja
* Marzena*
kongoset
50p
50p
Posty: 63
Od: 22 kwie 2011, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona JA

Post »

x
Zielona Ja
* Marzena*
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Zielona JA

Post »

Ale poszalałaś w sklepie. Super zakupy ;:138
Jeśli nie znasz wymagań roślin, poszukaj w google. Warto sprawdzać jaka duża będzie roślina po kilku latach, czy lubi słońce czy cień, jaką glebę, kiedy kwitnie i jaki kolor mają kwiaty.

Lawendy lubią słoneczne stanowisko, więc takiego im szukaj miejsca.

Krzewiki zbyt ciasno koło siebie posadzone. Te z czerwonawymi listkami to berberysy, a te inne?

Kupiłaś magnolię 'Susan'? Też mam taką. Magnolie rosną 3 metry wzwyż i 2 wszerz, forsycja też osiągnie podobne rozmiary, za blisko siebie, domu i ogrodzenia są posadzone. Zakwitną na purpurowo i żółto mniej więcej w tym samym czasie i nie jest to chyba zbyt szczęśliwe połączenie kolorystyczne.
Azalie i magnolie wymagają kwaśnej ziemi, przy sadzeniu wykop większe doły i napełnij je specjalną ziemią dla rododendronów.
Awatar użytkownika
gawronka
200p
200p
Posty: 290
Od: 10 kwie 2010, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zielona JA

Post »

:wit Marzenko, za gęsto, za gęsto. ja teraz cała podrapana chodzę bo też gęsto sadziłam (świerki) :lol: Magnolie na pewno trzeba rozsadzić, tak jak pisze Megi, to rosną naprawdę duże drzewa ; chociaż teraz wcale na to nie wyglądają. Pochłania mnie Twój wątek ;:108
Zapraszam do mnie : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=41729" onclick="window.open(this.href);return false;
Marta
kongoset
50p
50p
Posty: 63
Od: 22 kwie 2011, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona JA

Post »

x
Zielona Ja
* Marzena*
kongoset
50p
50p
Posty: 63
Od: 22 kwie 2011, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona JA

Post »

x
Zielona Ja
* Marzena*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”