Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski

Post »

Nadszedł chyba w końcu czas, żeby pokazać swoje ogrodnicze początki.
Mieszkamy - ja, mąż i trzech synów - kilkanaście kilometrów na wschód od warszawy, wybudowaliśmy tam dom i od dwóch lat usiłuję, z różnymi przeszkodami (przeszkoda główna - ciąża i najmłodszy, obecnie roczny synek ;)) stworzyć na swoich 11 arach coś na kształt ogrodu. Po budowie kupiliśmy dobrej ziemi, żeby trochę wzbogacić swoją glebę klasy V i zasialiśmy trawnik, żeby mieć chociaż uporządkowany teren, bo jakoś funduszy na duże nasadzenia nie było, no i moja ciąża była niełatwa się okazała. Teraz pomalutku przybywa roślin. Trochę roślin dostaliśmy od znajomych czy rodziny - jaśminowce, forsycje, lilaki, liliowce, irysy. No i zakupoholizm roślinny mnie dręczy, coraz nowe zachcianki przychodzą proporcjonalnie do czasu spędzanego na forum :;230

To jest widok z tarasu:
Obrazek
Na końcu rośnie kilka drzewek i krzewów owocowych, trochę truskawek i jest malutki warzywnik
Obrazek
jagoda kamczacka
Obrazek
leszczyna

Wokół domu mamy rabaty, na nich lądują różne kwiatki, pewnie za jakiś czas będą musiały się przeprowadzić ;) Teraz od strony południowej królują tulipany:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mam tam tez "dostanięte" od koleżanki jesienią piwonie, będą kwitły hurraaaaa
Obrazek

A to bonusik - wyrosły nam smardze, grzybnia była w korze rozsypanej w ubiegłym roku, już jedliśmy i żyjemy nadal ;)
Obrazek
Krzewy rosną wzdłuż płotów, na razie robię dziury w murawie, kiedyś zrobimy tam rabaty, niestety rośliny mają trudny żywot, bo mamy takiego szkodnika
Obrazek
To suka rasy ogar polski, niestety niemiłosiernie łamie gałązki :evil:
Jeszcze jedno zdjęcie - lilak Krasawica Moskwy, specjalnie dla jednej osoby ;)
Obrazek

Uff, chyba na dzisiaj wystarczy, jutro będzie ciąg dalszy, mam nadzieję :).
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
4mmmm
100p
100p
Posty: 101
Od: 3 mar 2011, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski

Post »

:wit
Witaj.
Cieszę się, że tak od razu udało mi się wpaść na Twój wątek.
Będę częstym gościem :D
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski

Post »

Zapraszam, zapraszam ;:196 :D
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Azalka
200p
200p
Posty: 227
Od: 13 cze 2010, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wiocha pod Szczecinem :)

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski

Post »

Hej hej, melduneczek :wit
Ale masz ogród duży fajniasty!!! I szkodnika też :) Strrrasznie lubię wszelkie takie szkodniki, sama mam cztery :wink: Miejsca na warzywnik zazdroszczę, super sprawa mieć własne małe jarzynki dla dzieciaków.

To niestety NIE JEST ten kolor co u mnie....
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski

Post »

:wit
Zapowiada się pięknie.
Moje tulipany gdzieś przepadły muszę jesienią kupićnowe cebule.
Szkodnik ...ja mam 3
Ogródek EdytyB

zapraszam
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski

Post »

Witaj! jak na początek, to masz już całkiem sporo roślinek. W każdym razie tulipanów niezły tłum :D
Awatar użytkownika
moniM
200p
200p
Posty: 216
Od: 23 mar 2011, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefowo k. Włocławka

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski

Post »

Hej :wit
Wpadłam się wpisać na listę obecność ;-))))
Cieszę się bardzo, że założyłaś własny wątek, będę miała gdzie Cię odwiedzać!!!
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski

Post »

Witaj Agatko. To, że z braku czasu w ogrodzie została posiana trawa - na początek - to bardzo dobrze.
Regularnie koszona trawa wprowadza ład do ogrodu i ruguje wieloletnie uporczywe chwasty.
Zawsze można z takiej połaci wyciąc rabatkę, jest łatwiejsza do utrzymania bez chwastów.
Duży trawnik przy trójce dzieciaków to po prostu konieczność, wraz z dzieciakami ogród będzie dorastał i zmieniał się.
A wiesz, co przykuło moja uwagę ? - smardze!!!!!. Zauważyłam je w święta na swojej różanej rabacie.
Na pewno jedliście i żyjecie????? :roll: :roll:
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski

Post »

Azalka, EdytaB, [Iza], moniM, dziękuję, że zajrzałyście i za miłe słowa:).
Azalka, szkoda, że to nie ten kolor 8-) :roll: :| . Mam jeszcze Katherine Havemeyer, też ma ciemnofioletowe pąki.
Elsi, Tobie też dziękuję za odwiedzinki, żyjemy, nic nam się nie stało, smardze są podobne do piestrzenicy kasztanowcowatej, ale ja wykluczyłam pomyłkę i je jedliśmy w sobotę, do dziś byśmy już na pewno zachorowali. To, że na korze rosną smardze, a nie jakieś trujące paskudztwa, dowiedziałam się z tego forum, w ubiegłym roku je wyrzuciliśmy. Wyczytałam, że kosztują na Zachodzie około 50 dolarów za kilogram, jeden z synów koniecznie chciał je sprzedać :;230

Pestka (hmm super imię dla dwudziestopięciokilogramowego psiego potwora - M. wymyślił ;), ale w papierach ma Aśćka, więc nie najłatwiejsze :;230 ) załatwiła na amen kilka krzewów, a część połowicznie
To sponiewierana przez nią forsycja, i tak była maleńka, kiedy ja kupiłam
Obrazek

A to lilak Meyera, o dziwo ma zamiar zakwitnąć
Obrazek
Zupełnie nie wiem, jak je teraz poprowadzić, jak przyciąć, takie jednostronne kikutki :evil:

Tulipanów mam sporo, oprócz nich wysadziłam jesienią cebulice hiszpańskie - właśnie wychodzą - i irysy holenderskie (przekwitły już), w sumie prawie 100 cebulek.
Tylko jedne tulipany są inne niż na obrazku - miły być białe, a są żółte.
Obrazek
irysek
Następna rzecz to pnącza, kupiłam trzy pnące róże - dwie Sympatie i jedną Iceberg, czerwone rosną przy tej bramce (czekają na towarzystwo białych powojników odm. Anita)
Obrazek

Biała Iceberg rośnie przy bramce w głębi ogrodu, są tam tez dwa powojniki Bill McKenzie, przesadzone z siatki od strony sąsiadów.
Mam tez trzy oddane przez mamę powojniki, póki co nieznane, u niej marniutko rosły (zdjęcia nie ma, bo nie ma co pokazywać, niedawno były sadzone i nie mogą dojść do siebie :roll: ), i czekam na dostawę ze szkółki państwa Wędrowskich.

Na razie tyle, potem ciąg dalszy, zdjęcia mi się pokończyły ;).
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
gawronka
200p
200p
Posty: 290
Od: 10 kwie 2010, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski

Post »

Witaj Franceska :wit Przyszłam za Tobą od Izy :heja Dużo masz tej działeczki i już jak ładnie zagospodarowana. Będę obowiązkowo zaglądać. A poza tym, wszystkie grzyby są jadalne.... tylko niektóre jeden raz.
Zapraszam do mnie : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=41729" onclick="window.open(this.href);return false;
Marta
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski

Post »

;:7 nareszcie można obejrzec twój ogród .fajne kwitnienia.Bardzo ładnie ta pergola wygląda .Samodzielnie zrobiona czy kupowana ?
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski

Post »

Witam Gawronkę i Andrzejka :D
Pergole są kupowane na allegroszu. :wink: :) Tylko od razu zostały dodatkowo zaimpregnowane, bo to fabryczne impregnowanie było kiepskie.
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
paryska
1000p
1000p
Posty: 1118
Od: 20 lip 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski

Post »

Cześć Agatka :wit fajnie, że pokazałaś swój ogród, pięknie się zapowiada.Masz ciekawe rośliny :D Grzyby mnie zaszokowały :roll: też takie chce.
A powiedz mi czy psiak załatwia swoje potrzeby na trawniku i czy kopie dołki bo też bym chciała psiaka dla synka ale mam obawy, że zrujnuje mi ogród i to mnie powstrzymuje przed kupnem, marzy mi się malamut alaskan albo haski to chyba dość rozbrykane psiaki. I widzę też, że dobrze Ci idzie posługiwanie się aparatem, czy to lustrzanka? jeśli tak to będe miała do Ciebie parę pytań(jak tym ustrojstwem robic w miarę dobre foty bo ja sobie nie radze) :(
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”