Leśny ogród Elli - 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Adasko pisze:Witaj Ellaa, zainteresował mnie Twój wątek - masz fantastyczny ogród, tylko siedzieć i wypoczywać :D U mnie hosty jeszcze się nie pokazują, ale mam nadzieję, że niedługo zaczną dawać oznaki życia :wink: Będę tutaj często zaglądać - pozdrawiam :)
Witaj Adamie :wit

Cieszę się, że odwiedziłeś mój ogród :D
Moje hosty już pokazują kły, ale jeszcze nie wszystkie....trochę się tym martwię, bo być może niektórych już nie zobaczę.....nornice zagustowały w moich hostach :evil: :evil: :evil:

Zapraszam Cię ponownie ;:167
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Witajcie wieczorową porą :wit

Dzisiaj kolejny, pracowity dzień spędziłam w ogrodzie. Była ładna pogoda, cały dzień wytrzymało bez deszczu. Staram się doprowadzić do ładu hostownik pod lipą, gdzie nornice urządziły sobie zimą dobrze zaopatrzone kryjówki. Jest tu jeden wielki miszmasz, kopce, kanały koło prawie każdej hosty, szyszki wymieszane z ziemią.....bajzel niesamowity, który muszę na kolanach, ręcznie wybierając szyszki z ziemi, jakoś uporządkować :twisted: Nerwowo grzebię w ziemi w poszukiwaniu posadzonych host tam gdzie mają być, i niestety, nie zawsze coś tam znajduję :evil: :cry:
Co dziwne wydaje mi się, że nie wszystkie hosty smakują nornicom :shock: ....przy niektórych są kanały, a jednak roślina wydaje się nie naruszona, a po innych pozostały takie, obgryzione resztki.....

Striptease

Obrazek

Obrazek

Night before Christmas

Obrazek

Obrazek

dobrze, że chociaż tyle mi zostawiły....te pewnie odrosną :roll:

Po kilkuletniej Gold Standard pozostał mały ogryzek, ale ma 4 kły, więc może i ona się odrodzi.
Nie zrobiłam jej fotki, bo zagadałam się z sąsiadem jak ją sadziłam i już mi się nie chciało jej wykopywać do zdjęcia :roll:
Prawdopodobnie (nie udało mi się nic wygrzebać z ziemi) nie mam już Fire and Ice i 1 Cherry Berry ;:145 ;:223 , którą szczęśliwie podzieliłam i widzę, że ta druga w innym miejscu, gdzie nornice na szczęście nie wlazły, wyłazi z ziemi :tan
Czy będą jeszcze jakieś straty....oby nie, ale jeszcze nie do wszystkich host dotarłam, więc niewiadomo.... :roll:
Wpadłam na taki pomysł....posadziłam obgryzione hosty do doniczek do sadzenia cebul....zawsze to jakieś zabezpieczenie....gdyby nornice znów zaczęły je obżerać, to coś się dla mnie zostanie :lol:

Obrazek

Tak zakopałam na rabacie

Obrazek

Co o takim pomyśle na zabezpieczenie host przed gryzoniami myślicie?
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Elu - współczuję tych wstrętnych gryzoni! Pomysł z donicami dobry , tylko czasami to ażurowe dno nie sprawia im trudności.Jak wyczują coś dobrego to potrafią przegryźć te plastiki.Sama tego doświadczyłam. ;:108 , mnie też zjadły kilka host ale na szczęście po kawałeczku zostawiły i te hosty odrastają nawet z najmniejszego kłącza :) .Ja sadzę hosty, takie na których mi najbardziej zależy, do donic takich dużych , czarnych tzw.produkcyjnych mają w dnie spore otwory ale nornice już im nic nie zrobią.
Jeszcze jedno, Twój ogród i mnie się baaaardzo podoba , jako jeden z nielicznych jest taki naturalny, nie "pokazowy" szczery ,bez żadnych udziwnień , a kamień dyskretnie wkomponowany w roślinność , nie ustawiony " na baczność" pod publiczkę . :roll: Masz niezwykle bujne i okazałe nasadzenia ,wspaniałe oczko...no i fajnie to wszystko fotografujesz!Jestem zauroczona Twoim pięknym,wspaniałym ogrodem! :shock: :shock: :shock: Podziwiam Twój gust i talent ogrodniczy!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Witaj Maryniu :wit

Z całego serca dziękuję za tyle pochwał....dowartościowałaś mnie ogromnie ;:167 ;:196 ;:226

Mój ogród powstał z potrzeby serca, na długo przed odkryciem innych, pięknych ogrodów na forach internetowych....ba wtedy jeszcze nie miałam internetu :!:
Nie miałam żadnego, konkretnego planu....dlatego ciągle go trochę poprawiam bo niektóre rozwiązania przestają mi się podobać....w tym roku tez planuję pewne poprawki, które maja go upiększyć....jak skończę pokażę efekty, mam nadzieję, że będą to zmiany na lepsze :wink:

Współczuję utraty host....to doprawdy frustrujące gdy te szkodniki powodują takie straty w naszych ogrodach :evil: Bardzo ucieszyła mnie informacja, że hosty są takie żywotne....może Wolverine też odrośnie z tego ogryzka jaki po niej został. Posadziłam go do doniczki i czekam na jakieś objawy życia.

W donice powiadasz.....kłopotliwa sprawa, a poza tym skąd tyle wielkich donic wziąć :roll: :?:
Może kilka host tak zabezpieczę....trochę doniczek się znajdzie.
Najlepszą radą jest pozbycie się nornic, ale nie będzie to łatwe..... :?
Na razie odstraszający płyn działa....brak nowych kopców, dziur i podniesionych korytarzy.
W zapasie mam już następną butelkę specyfiku....jakby co :twisted:
Jesienią zacznę je też dokarmiać trucizną....widziałam w necie pułapki na nornice, chyba sobie taką sprawię ;:108

Hmm....szkoda, że te ażurowe doniczki okazują się kiepską zaporą dla tych żarłoków, a już myślałam, że mam na nie sposób.... tymczasem jestem w punkcie wyjścia ;:223 ;:223 :evil:
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Ja też się melduję i nawet nie wiem co napisać, bo języka w gębie zapomniałam.
Cudo....cudo.....cudowny ogród jak z bajki. ;:224
Chylę czoła ;:180 przed właścicielką tego bajkowego ogródka.
Eluś na prawdę wszystko tak pięknie skomponowałaś i tak cudnie się prezentują twoje roślinki, ze nic dodać już nie trzeba.
Chyba tylko to, żeby gryzonie wyniosły się jak najdalej od twojego ogrodu. ;:108
Pozdrawiam serdecznie i ;:3 życzę. ;:196
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Witaj Grażynko w nowym sezonie :wit

Cieszę się, że mnie odwiedziłaś :D

Tak mnie chwalicie, że ja sama nie wiem już jak Wam mam dziękować za tyle miłych słów.....dziękuję więc po 100 - kroć :oops: :oops: ;:167 ;:167 ;:196 ;:196 ;:180 ;:180

Takie pochwały od innych ogrodników są bardzo potrzebne....aż się chce iść działać dalej w ogrodzie mimo bólu w kościach, jakim trzeba okupić trud włożony w prace ogrodowe :wink:

Oby Twoje słowa Grażynko się spełniły....nornice, to najmniej pożądani mieszkańcy mojego ogrodu :evil:

Pozdrawiam Cię serdecznie ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Jak jest co chwalić, to się chwali..... ;:108
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Jak ja ci zazdroszczę tego twojego pieknego zakatka :;230
pozdrawiam :)
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Elu, takie donice mam z odzysku po zakupach a także kupowałam w ogrodniczym sklepie , cena przystępna była ale też od razu nie muszą być takie duże donice...mniejsze sadzonki sadzę w średnich donicach ot, takie jakie są pod ręką ,Ja im specjalnie nie dogadzam,wcale specjalnie ich nie podlewam to i może rosną sobie powoli i jest im dobrze...a ja mam więcej miejsca na rabacie i mogę więcej ich posadzić... ;:108

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
morellette
100p
100p
Posty: 137
Od: 5 mar 2010, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Pozwoliłam sobie na spacer po Twoim ogrodzie ;:180 . Bajka :!: baaajjjjkaaa :!:
Mój wątek
Pozdrawiam,Małgosia:-)
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Ellaa pisze: Co o takim pomyśle na zabezpieczenie host przed gryzoniami myślicie?
Witaj, Elu :wit
Widzę, że i Twojego ogrodu nie ominęły te wstrętne szkodniki :evil:
Ja z tego samego powodu sadzę hosty do dużych donic produkcyjnych (tak jak Marpa) lub dużych donic ceramicznych i jeszcze na dodatek ranty donic zostawiam wystające nad ziemię (szczerze mówiąc, najpierw robiłam tak z lenistwa, bo nie chciało mi kopać tak głębokich dołów, ale później okazało się, że to dobrze, bo nornice potrafią wleźć do płaskich koszyczków na cebule i wyjeść wszystkie cebulki, a tych cebul z doniczek z wystającymi rantami nie ruszyły - widać nie podoba im się przełażenie górą :;230).
Wydaje mi się też, Elu, że koszyki takie do lilii nie sprawdzą się, bo korzenie hosty przerosną przez koszyk i potem będzie bardzo trudno ją wyjąć jakby co...
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Witajcie dziewczyny :wit

Dziękuję serdecznie za odwiedziny i wszystkie wpisy ;:167 ;:196

W związku z tą 'doniczkowo-gruntową' uprawą host będę miała do Was parę pytań, ale teraz zupełnie nie mam czasu na siedzenie przy kompie......gorączka świąteczna u mnie panuje....najazdu rodzinki się spodziewam....:tan
Jak tylko będę miała trochę wolnego czasu odpowiem na wpisy ;:108

Zostawiam Wam troszkę wiosennej radości i życzenia:

Obrazek

Obrazek

Ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
a także słonecznych spotkań z budzącą się do życia przyrodą
życzy Ela
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Elu, a chłopakom tu już nic się nie należy? Miło pospacerowało się po Twoim ogrodzie. Krety nie szkodzą roślinom, robią tylko bałagan na rabatach. Po przejściu kreta trzeba przydeptac ziemię i zlikwidować poduszkę powietrzną pod roślinami. Gorzej z nornicami. U mnie też jest z nimi utrapienie. Tym bardziej, że z jednej strony graniczę z niekoszoną łąką. W takich warunkach walka z nimi to syzyfowa praca. Co wytruję to przychodzą nowe. Też życzę Wesołych Świąt i umiarkowanie mokrego Dyngusa.
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”