Ogrodowe marzenia

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogrodowe marzenia

Post »

ZYTKO masz morze liliowcowe a teraz jeszcze dokupiłaś tyle róż ;:224 . Będzie pięknie kolorowo jak to wszystko zakwitnie . Czy te róże masz z nazwami ;:196 . Ruch u Ciebie jak w Rzymie ,ale za to będzie woda
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogrodowe marzenia

Post »

Zytuś ależ miałaś niezła rewolucję w ogrodzie :shock: Ale widzę, ze działasz jak błyskawica i już wszystko pięknie uprzątnięte i wysadzone wszystkie wykopane roślinki....i nie tylko wykopane , ale i piękne nowości :D Z różyczkami przyszalałaś :shock: Już czekam na relacje z kwitnienia :D
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogrodowe marzenia

Post »

Woowww..... :shock: ależ aleja liliowcowa się zrobiła.
No a druga to pewno różana będzie.
Zytuś już nie mogę się doczekać twoich letnich fotek - będzie na medal. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Zyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 21 maja 2008, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Ogrodowe marzenia

Post »

Witam Miłych Gości w swoich progach. ;:196

Kropi, siąpi deszczyk cały dzień, zimno... a ja - cóż chomikowałam swoje roślinki w paczuszki i wywiozłam na przechowanie do oddalonego o 10 km - 'Pocztylionii'.... tempo Priorytet więc jutro paczuszki powinny bezpiecznie złapać świeżego powietrza...hi,hi,hi a co tam...pewnie będzie im dobrze pod innym niebem. :;230
Obrazek

Przy okazji wysłałam dzisiaj nasiona fasoli "Piękny Jaś" - Wiesi -amery aby znowuż nie pokonywać drogę 10 kilometrową. ;:7

Bernaduś dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ;:196

Zenuś Witaj ;:196 Kocham róże a one mnie?...mam wątpliwości. Czasem myślę sobie że to już koniec nie kupię żadnej, nie wejdę do Ogrodniczego. Liczę straty ;:223
Cóż słabość mam do nich - wpadam w amok... szok.

Misiu z każdego krzaczka coś skubnęłam. Życzę Ci abyś też za trzy latka dzieliła swoje liliowce. Ja swoje dzieliłam kiedyś potrzebującym.

Jadziuś większość róż z nazwami, żółta miniaturowa nie ma nazwy... ale takiej nie miałam więc wzięłam, i jeszcze kilka: fioletowa pnąca i dwukolorowe z Lubelskiej Szkółki.
Z Ożarowa są z nazwami, te w większości kupowałam w ubiegłych latach, były takie które mam.

Aguś Witaj ;:196
Dziękuję za pochwały na które nie zasłużyłam, daleko mnie do Twojego Ogrodu. Staram się a błędy ciągle wyłażą...znam przyczyny, kupuję większość roślin na które w danym momencie zachoruję a one nie chcą się u mnie zadomowić.
Różyczki pokażę na pewno, oby pięknie zakwitły i nie zrobiły robiły mi psikusa .

Grażynko Nie mam wszystkich kolorów Liliowców , po wczorajszym dzieleniu przed posadzeniem wygospodarowałam miejsce na kolejne.
Marzyła mi się rabata różana więc już mam całą zapełnioną, są na niej róże kupowane w ostatnich trzech latach, starsze były tak głęboko ukorzenione że postanowiłam je nie zaczepiać.

Odwiedzającym na Dobranoc ;:196
Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogrodowe marzenia

Post »

I dobrze zrobiłaś.
Róże które już głęboko są ukorzenione żle znoszą przesadzanie a czasem nawet giną.
Więc lepiej niech rosną tam gdzie są i cieszą twoje i nasze oczy. :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogrodowe marzenia

Post »

..Zytko ;:196 ...omieg już u Ciebie będzie kwitł ...ale ja też sie pochwalę tak po cichu też też... :)
ojej a za oknem u mnie deszcz...a tak czekam na słoneczko... ;:3
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogrodowe marzenia

Post »

..Zytko ;:196 przyszła paczka w bardzo dobrym stanie ...roślinki super... :tan :tan :tan
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Ogrodowe marzenia

Post »

Zyto-skoro do Lory doszła to może u mnie awizo?Stokrotkę masz przepiękną.Liliowców i róż bezmiar...życzę,by prace wodociągowe szybko minęły waszą posesję,widać,że to solidnie robione i będzie na lata.
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogrodowe marzenia

Post »

Czytałam u Grażyny, że masz - Zyto - problem z kwitnieniem forsycji.
Ja też uważałam, że u mnie przemarzają pąki, ale chyba niemożliwe, by przemarzały wybiórczo,
na takiej, która ma najbardziej zaciszne miejsce. W tym roku dobrze jej się przyjrzałam zimą,
bo zauważyłam na śniegu sporo okruchów pod forsycją. Obserwowałam i wreszcie doszłam,
że te śmieci to sprawka wróbelków. Te głodomory obskubały zimą pąki kwiatowe forsycji.
Może u Ciebie było podobnie????
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogrodowe marzenia

Post »

zyta.malek pisze: Życzę Ci abyś też za trzy latka dzieliła swoje liliowce. Ja swoje dzieliłam kiedyś potrzebującym.
Zytuś ..wychodzi na to że na przyszły rok też będę mogła dzielić swoje. :heja
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogrodowe marzenia

Post »

Dzieliłaś liliowce ??? ;:98 ;:98 ;:98
Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam :(
No .. ale może kiedyś znów to będziesz robić ?
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
Zyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 21 maja 2008, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Ogrodowe marzenia

Post »

Witam mam zmartwienie... Dzisiaj zauważyłam na swoim ostatnim ze starej kolekcji Rododendronie brunatnienie końców liści, bladnie jakby mu czegoś brakowało do życia, śladowe ciemne plamki na spodzie liści i żółkniecie pąków. Przeraziłam się i postanowiłam zajrzeć do korzeni, starannie wykonując go z ziemi, spostrzegłam żółte kulki wielkości nawozy granulowanego które po rozgnieceniu szczekają.
Wyjęłam z doniczki zakupione w Biedronce biały Rh a w nim też zauważyłam żółte kuleczki które łatwo się rozgniatają. Co mam robić?
Obrazek

Obrazek

Dostałam od Ewuni nasionka - Dziękuje ;:196

Obrazek

Grażynko kiedyś próbowałam przesadzać stare róże i nic nie wyszło ;:7

Misiu cieszę się że przesyłka dotarła w należytym stanie ;:138
Kolejne - pewnie jeszcze nie dotarły do adresatów.

Zenuś
;:196 nie natknęłam się nigdzie na Twoje liliowce ;:223 tak mi głupio, mogłabym coś Tobie z nich skubnąć z każdego bo kolory pomieszałam mając nóż na gardle, chociaż panowie bardzo nie poganiali.
Zenuś gdy zakwitną powiesz to zaznaczę i skubnę jeszcze dla Ciebie .

Elżbieto Witaj nie zauważyłam w zimie ptaków na swojej forsycji bo punkt obserwacyjny ptaków obrałam na stronie wschodniej. Już drugi rok mam same liście na krzaku, z nadzieją czekam na kwiaty z drugiego krzewu posadzonego w zacisznym miejscu...

Bernaduś zmówimy zdrowaśkę o bujny wzrost to i dla Ciebie starczy.

Odwiedzającym w podzięce na Dobranoc

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogrodowe marzenia

Post »

Zytko, zajrzyj do Eweliny, ona ostatnio pisała jak dba o swoją forsycję,żeby kwitła. Mojej też teraz odcięłAm najgrubszy pień, bo nawet pąków nie było i okazało się ,że zupełnie uschnięty. Zostały mi 2 kikuty, które będą miały tylko zielone liście.30go jedziemy na spotkanie forumowe do szkółki Szmita to kupię sobie jakąś nową,są pachnące i białe. Zobaczę jak będzie z kasą, bo zaczęli ogrodzenie od fromtu mi robić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”