Sok z winogron

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ogrodnik77
50p
50p
Posty: 85
Od: 27 sie 2010, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Sok z winogron

Post »

Witam,czy ktoś zna przepis na sok z winogron ciemnych
Arribeth
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 16 wrz 2010, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sok z winogron

Post »

Właśnie pasteryzuję kilka butelek z tym sokiem, robiłam w sokowniku. Winogrona umyłam, oberwałam z szypułek i wrzuciłam do sokownika. Podgrzewałam około godziny. Gotowy sok zlałam do garnka, zagotowałam i dosłodziłam do smaku, bo jednak dość kwaśny wyszedł, mimo że winogrona na granicy przejrzałości - ilość cukru na oko. Potem do butelek i 20 minut pasteryzacji w piekarniku (na wszelki wypadek, bo mam ogrzewaną piwnicę).
-Jola-
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Sok z winogron

Post »

To strasznie długo gotowałaś :shock: I jeszcze w garnku? I jeszcze pasteryzacja? Chyba z tego wyszedł ci syrop do rozwadniania, a nie sok do picia?

Ja bym zgniotła nieco umyte i oberwane z szypułek owoce, potem w sokowniku odparowałabym z nich sok bezpośrednio do wyparzonych butelek i już :) Kwaśne? To dosłodzisz przed podaniem :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sok z winogron

Post »

Arribeth, aby sok był smaczny trzeba mieć smaczne dojrzałe owoce winogron.
Z owoców o smaku cytryny zrobisz coś, co i tak będzie niesmaczne. Cukier tylko dosładza, ale nie zabija kwasów np. w niedojrzałych owocach. :D
Awatar użytkownika
ogrodnik77
50p
50p
Posty: 85
Od: 27 sie 2010, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Sok z winogron

Post »

Wczoraj robiłem sok z winogron: 1.Umyte i obrane winogrona do sokowirówki. 2.Sok zagotować,dosłodzić i w butelki(jeszcze gotujący się).Zbierać pianę. Dodam,że z 13kg obranych winogron wyszło mi 4l soku.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sok z winogron

Post »

Soki z owoców miękkich, robię w sokowniku- parowniku.Owoców nie zgniatam bo wtedy nie wypływa wszystek sok ze skórek.
Cukier dodaję do tej części gdzie gromadzi się sok, trochę zamieszam łyżką a potem sam rozpuści się od gorąca w tym soku.Smaczny, gotowy sok zlewam do słoików Twist, zakręcam i odwracam do góry dnem.Już nie pasteryzuję, wieczko chwyta.
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: Sok z winogron

Post »

również robię sok z winogron w sokowniku. Wychodzi on baaardzo mocny. Podajemy go do picia dla gości lejąc do dzbanka parę centymetrów soku resztę wody i dosładzając. Wszyscy myślą, że jakiejś dobrej firmy z kartonu. :D
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Sok z winogron

Post »

Robię sok w sokowniku i tylko z jednej odmiany winogron (małe, ciemne, przestrzelone, z XIX wieku) wychodzi smaczny 100% bez cukru.
Próbowałam juz z kilku innych nowoczesnych odmian i jest kwaśny w porównaniu z tym.

Na działceu syna posadziłam takie samo bo tez chce je mieć. Do sokownika nie obrywam łodyżek, musi być po przymrozkach.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”