Moje roślinki domowe- Perła

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Przyłączam się do witających :D Piękne fiołeczki i palmy :D Inne roślinki też milutkie.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Post »

Witam ponownie:) Ciesze się że tak sporo Was tu zagląda:) A więc wstawię fotki moich palm-
I proszę Przemo o pomoc:)
1.Obrazek 2.Obrazek
3.Obrazek 4.Obrazek 5.Obrazek 6.Obrazek
7.Obrazek 8.Obrazek 9.Obrazek 10.Obrazek



jeśli chodzi o fiołki to mam po jednej sztuce na razie ale listki na wiosnę mogę wysłać.

A teraz fikus- mam problem z nim- nie wiem co sie dzieje, ma dziwne plamy na liściach, rośnie jeszcze w torfie w którym go kupiłam. W jakiej ziemi najlepiej będzie się czuł i co to za choroba :(
Obrazek Obrazek Obrazek
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

masz fajne roślinki,fiołki mnie po prostu powaliły,a i doniczki też masz fajne
Awatar użytkownika
Mimoza
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 sty 2008, o 12:50

Moje roslinki domowe Perla

Post »

Perla--to jest plamistość liści figowca lub plamistość obwódkowa liści figowca --rozwój tych chorób przebiega szczególnie szybko przy wysokiej wilgotności powietrza i temp. ok. 27°C.

Chore liście lub silnie porażone rośliny usuwać.
Rośliny opryskiwać jednym z preparatów :Bravo 500 SC, Gwarant 500 SC lub Clortosip 500 SC (0,2%), tylko nie mamy żadnej gwarancji, ze ten preparat pomoże, a środki te do tanich nie należą.
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Jeśli to naprawdę ta choroba, to brawo nie jest drogie, kupowałam je za 9zł
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Post »

Jeśli chodzi o środki chemiczne to nie problem, ponieważ mam pół hektara ogrodu więc troszkę trzeba mieć w zapasie:)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ad.1 mam wątpliwości co do konkretnej nazwy muszę się dokładniej przyjrzeć
Ad.2,3 phoenix dactylifera - daktylowiec właściwy
Ad.4,5 Chamaerops humilis var. arborescens
Ad.6 Chamaedorea elegans
Ad.7,8 Phoenix canariensis
Ad. 9,10 Chamaerops humilis

Wszystkie palmy powinny rosnąć w doniczkach o takim kształcie(jak będziesz przesadzała zmierz średnicę obecnych doniczek w jakich rosną palmy i posadź w nowe doniczki o 6 cm większe w średnicy)
Obrazek Obrazek

w ziemi dla palm, na dnie doniczki drenaż a w podstawku keramzyt dla zwiększenia wilgotności wokół palm, uschnięte pozostałości po liściach poucinaj przy kłodzinie pionowym cięciem od góry i wewnątrz kłodziny skośnie w dół na zewnątrz, codziennie w porannych godzinach zraszanie, uschnięte końcówki liści przytnij nożyczkami zostawiając 3mm suchej tkanki przy żywym liściu.

Co do fikusa to odmiana elastica variegata, plamy na jego liściach są spowodowane przelaniem rośliny, niewłaściwym pH ziemi oraz działalnością wełnowców przesadź go jak najszybciej do mieszanki ziemi dla juk, dracen lub palm z domieszką piasku, węgla drzewnego(okruchów grillowego) i czystego torfu w proporcjach 1: 0,5: 0,25:0,25 (tak po kolei jak napisałem wcześniej) a całą roślinę dokładnie umyj letnią wodą opryskaj preparatem Mospilan 20 SP dwukrotnie w odstępie pięciu dni a następnie po tygodniowej przerwie preparatem Bravo 500 SC. :D
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Post »

Dziękuję za rady- w tygodniu kupie donice i będziemy przesadzać palmy i fikusa, mam nadzieje że wszystko będzie ok.
Tym czasem wstawię kolejne fotki:)
Strelicja królewska
Obrazek
i Skrętniki
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
MaJ@
100p
100p
Posty: 149
Od: 24 sty 2008, o 16:19
Lokalizacja: Tarnów

Post »

O Boże jakie śliczności i widze że masz strelicje to jest moje marzenie mieć ją szukam juz 3 lata i nic a z niasion nic mi nie wyrasta ale już się musze z tym obejść że juz nigdy jej nie zdobęde
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Post »

Ja swoje obydwie kupiłam w marketach; jedną w Tesco a drugą w Praktikerze:) Obie z przeceny- posadziłam je razem i maja się świetnie.
Awatar użytkownika
MaJ@
100p
100p
Posty: 149
Od: 24 sty 2008, o 16:19
Lokalizacja: Tarnów

Post »

U mnie nie ma w sklepach jak by ci wypuściła jakis odrost lub bys je dzieliła kiedys to napisz to byśmy się wymieniły
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Fajna kolekcja. Skrętniki przepiękne, fijołeczki też. Czy próbowałaś rozmnożyć skrętniki? :D
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Post »

Ja osobiście nie rozmnażałam ich jeszcze ale jest to podobno bardzo proste- rozmnażają się z listków. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”