Rośliny do podsadzania (cieniowania) powojników

Powojniki
ODPOWIEDZ
emmka

Re: Co wokół powojników

Post »

A może pod powojnik lekko (nisko) pnącą różę albo różę okrywową? Ja tak chcę zrobić. Czy to dobry pomysł?
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Co wokół powojników

Post »

U mnie powojnik rośnie razem z ostróżką.Jest im bardzo dobrze.Polecam.
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Awatar użytkownika
awaria
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 3 kwie 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław strefa 7a

Re: Co wokół powojników

Post »

Bardzo cenne rady, ale ja chciałbym pod powojnik coś na 1 m wysokości, okrywowe i jeszcze zimozielone. Myślicie, że istnieje taka roślina, czy za dużo chcę za raz??
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Co wokół powojników

Post »

Może trzmielina - niektóre odmiany spokojnie dorastją do 1m, no i jest zimozielona.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
awaria
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 3 kwie 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław strefa 7a

Re: wokół powojnika

Post »

Ale jak wysoko rośnie ten barwinek, bo ja potrzebuję okryć kratkę pod powojnikami tak ok 1m wysokości, czy on da radę bo na foto wygląda na niższy. Wiesz, ja chcę szczelnie okryć kratkę bo mi sąsiedzi zagląadją. aha, rośina musi nieć płytkie nieekspansywne korzenie, bo moje powojniki ( 7szt ) rosną na tarasie w skrzyniach. Swoją drogą ślicznie u Ciebie, posesja, rośliny, kratka. Cudnie. Też chcę taki. :D
Awatar użytkownika
awaria
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 3 kwie 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław strefa 7a

Re: Co wokół powojników

Post »

Byłam zdecydowana na trzmielinę. Wedawała się idealna. Kupiłam nawet sadzonki Emerald Gold ( jeśli pamiętam ) ale właśnie u Was czytam, że trzmielina ma ekspansywne, bardzo silne korzenie, a moje powojniki rosną w długich skrzyniach wzdłuż kratownicy i nie mogą konkurować z ekspansywną rośliną. Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: wokół powojnika

Post »

Cieszę się, że podobają się moje kratki. Sam też jestem z nich bardzo zadowolony :).

Barwinek to niwstety bardzo niska krzewinka... można ją tak wyprowadzić na 20-30cm maksymalnie. Czasami wypuści dłuższy pęd - tak do 70cm ..ale to raczej w poziomie i pojedyncze taki odnogi. Zdecydowanie zbyt mało aby szczelnie zasłonić kratkę.

Generalnie rośliny mają dość proporcjonalną wielkość korzeni do tego co wystaje ponad ziemię. Podejrzewam, że może być trudno znaleść coś o małych korzonkach i wysokiego na 1m i jeszcze szczelnie zarastającego. Może warto się zastanowić nad niskim cięciem powojników oraz uporczywym zawijaniem pędów w dół. W ten sposób powojnik sam zasłoni całą kratkę.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
awaria
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 3 kwie 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław strefa 7a

Re: wokół powojnika

Post »

Tak zrobię!!! Już je nisko przycięłam w marcum bałam się nawet, że za nisko, ale skoro ma to pomóc w roskrzewianiu to super :D , boję się tylko, że połmię pędy przy prowadzeniu w dół i na boki, ale spróbuję. Dzięki wielkie ;:180 m
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Co wokół powojników

Post »

To może w skrzynkach sprawdziłyby się kamyki... ?
Awatar użytkownika
pozia
200p
200p
Posty: 334
Od: 28 lut 2011, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (strefa klimatyczna 7a)

Re: Co wokół powojników

Post »

A czy ktoś słyszał żeby u podnóża powojnika zrobić kącik ziołowo-zielarski? Mam tu na myśli pietruszkę, koper, bazylię, majeranek, lubczyk czy lawendę? Nie wiem czy to się sprawdzi, ale takie połączenie bardzo mnie korci
Awatar użytkownika
sparks25
500p
500p
Posty: 696
Od: 14 lut 2010, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie chełmno

Re: Co wokół powojników

Post »

Jako zacienienie polecam żagwin szybko się rozrasta i ładnie wygląda :)
Awatar użytkownika
pozia
200p
200p
Posty: 334
Od: 28 lut 2011, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (strefa klimatyczna 7a)

Re: Co wokół powojników

Post »

Dzisiaj przyszedł mi do głowy pomysł żeby u stóp powojnika zrobić mały skalniak. Chłód zapewnią i kamienie i rośliny. Nie wiem tylko jak głęboko ich korzenie sięgają
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Co wokół powojników

Post »

Ja zasypałam ziemię u powojników w donicach kilkucentymetrową warstwą keramzytu. Dobrze wygląda i zapobiega wysychaniu ziemi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”