Awokado - uprawa z pestki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ekstra trafiłeś pestkę wielozarodkową świetnie możesz uzyskać na takim drzewku owoce bez przeszczepiania po około 7-8 latach. :D
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

Serio???? Nie wiedziałem!!! fajnie :) czyli tak dopiero po 7 latach zacznie kwitnąc czy co? są jakieś szanse zeby zakwitło?
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
Awatar użytkownika
myszorek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 5 cze 2007, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kiełczów

Post »

Piękne to awokado :) (tfu tfu) gratuluję :)
też hoduję, tylko coś mi listki zaczynają klapnąć :( i nie chcą się później prostować.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. Phil Bosmans
Pozdrawiam, Ola
Spis treści; Zielona galeria
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

camillo1718 pisze:Serio???? Nie wiedziałem!!! fajnie :) czyli tak dopiero po 7 latach zacznie kwitnąc czy co? są jakieś szanse zeby zakwitło?
Jeśli nasiono jest wielozarodkowe tak jak napisałem po około 7-8 latach przy prawidłowej pielęgnacji zakwita, musisz wtedy pędzelkiem przenieść pyłek by zapylić kwiaty i będą owoce. :D
Awatar użytkownika
jincs
50p
50p
Posty: 76
Od: 25 sty 2008, o 23:25
Lokalizacja: Chocicza

Zdjęcie

Post »

:D :D :D Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ekstra zastanawiam się tylko czemu go wcześniej nie ciąłeś by się rozkrzewiło w formie drzewka tylko pozwoliłeś mu tak wysoko rosnąć? :D
Awatar użytkownika
jincs
50p
50p
Posty: 76
Od: 25 sty 2008, o 23:25
Lokalizacja: Chocicza

Odp. dla Przemo

Post »

Nie ściąłem go wcześniej, bo takie miałem założenie. Mam jeszcze mniejsze drzewko, której przyciąłem, kiedy urosło na 40 cm :D
Justyna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 8 lut 2008, o 21:42
Lokalizacja: WARSZAWA

Post »

WITAM! oglądam zdjęcia awokado i zdziwiłam się, że są takie wysokie i mają tak mało liści. mam 2 drzewka jedno ma 2 lata drugie rok. jednak maja dużo wiecej liści. Obrazek
Justyna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 8 lut 2008, o 21:42
Lokalizacja: WARSZAWA

Cd

Post »

zdjęcie było zrobione 11 lipca 2007 r. więc już minęło od tego czasu pół roku. i to wieksze drzewko niestety zaczęło tracić liście (jak opisujecie: ciemne brzegi liści a później schnięcie i opad liści) powtórzyło sie to po raz drugi po pierwszej swojej zimie z drzewka pozostał tylko "pień" ale na wiosnę odzyskało formę i jak widać na zdjęciu wyglądało świetnie. młodsze drzewko na razie nie traci liści tylko ma lekko zeschnięte końcówki. hm no cóż może sie uchowa.
przesadziłam to starsze drzewko do większej doniczki (dzisiaj) i zdziwiłam sie ponieważ korzenie były cieniutkie i kruche a także jakby posypane tak jakby białym nalotem (mąką). może to jakiś rodzaj pleśni? nie wiem ale ziemia nie była mokra. no nic sprawdzę jak zakończy sie mój dzisiejszy eksperyment. :wink:
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

BArdzo ładne drzewka, pierwszy raz widzę aby wyhodowane miało aż tyle liśći!!! :D
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Te korzenie sa typowe, to nic zlego. Moje tez tak wyglądają :)
Justyna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 8 lut 2008, o 21:42
Lokalizacja: WARSZAWA

Post »

dziękuję za odpowiedzi. to większe drzewko już przesadzone lecz bardzo zabiedzone chociaż liście poschnięte na brzegach to nadal sie trzymają. zastosowałam się do instrukcji i postawiłam doniczkę na szerokiej podstawce wypełnionej wodą (oczywiście nie bezpośrednio w wodzie). i zobaczymy co dalej.


Pozdrawiam
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dobry Wieczór. Czt mógłby mi ktoś powiedzieć jak zacząć? Waszę rośliny mi się bardzo spodobały i też bym chciała spróbować :-)

Kupuję awokado i...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”