Brzoskwinia z pestki

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Brzoskwinia z pestki???

Post »

Moje dwie , dwuletnie brzoskwinie z pestki mają się dobrze. Dziś zauważyłem pierwsze tej wiosny , małe listki. Zimą temperatura spadła nocami (dwa , trzy razy) do ok. -22 st. , ale widać, ze przeżyły . W zeszłym roku musiałem skrócić niektóre zmarzłe, młode gałązki ( też były ze dwie noce z temp. ca - 22 st. ). Wyrosły z pestek hiszpańskich czy włoskich brzoskwiń zakupionych w Lidlu i nieokrywane przeżyły dwie dolnośląskie zimy. ;:138 :wink:
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Brzoskwinia z pestki???

Post »

Ja kupiłam w tym tygodniu dwie , tę chorą też zostawiłam może odbije, ( mam taka nadzieję ).
Ta z pestki też ma się dobrze, ale co z niej wyrośnie zobaczymy :D :D :wit :wit
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Brzoskwinia z pestki???

Post »

Obrazek
Obrazek

W tunelu dzisiaj już wiosna. Pszczoły o mało nie zjadły kwiatów razem z płatkami. Akurat nie miałam czasu pstryknąć w czasie największego oblotu. Na zdjęciach nektaryna z pestki (krajowej). U mnie za zimno na takie delicje pod gołym niebem, więc rosną pod dachem.

Pozdrawiam, kozula.
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Brzoskwinia z pestki???

Post »

Ale aż miło popatrzeć :D :D jakie widoki ,od dwóch lat to pierwszy .W ubiegłym roku kwiaty pomarzły i prawie nie było .Twoje pięknie się zapowiadają i z pestki :D :D :D :wit
Awatar użytkownika
Burgund
100p
100p
Posty: 169
Od: 24 mar 2011, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Brzoskwinia z pestki???

Post »

:wit Jeśli chodzi o wyhodowanie brzoskwini z pestki to nie ma problemu , ja robię tak mam miejsce przy kompostowniku tam jest bardzo żyzna gleba , po zjedzeniu brzoskwiń zbieram pestki i suszę 2 tygodnie na słońcu następnie robię rowek i wsypuję tam wszystkie pestki przysypuję 5 cm ziemi na wiosnę mam mnóstwo siewek , w zeszłym roku wzeszło mi tak 12 siewek , a że ziemia żyzna koło kompostownika to szybko rosną po 2 latach wykopuję i przesadzam na stałe miejsce po kolejnych 2 latach mam juz pierwsze owoce :uszy

a jeśli chodzi o wielkość owoców to głównie zależy od pielęgnowania drzewka , czasem ludzie moga sie zdziwić jak z niepozornych wbrew pozorom odmian można wychodować duże brzoskwinie sekret tkwi w dwóch rzeczach
brzoskwinie na wiosnę gdy zawiążą owoce należy przerwać , gdyż brzoskwinie należą do tych drzew owocowych które zawiązują za dużo owoców i aby uzyskać dobrej jakości i wielkości owoc należy je przerwać
także raz na 3 lata skrócić o 1/3 stare konary wtedy wychodzą brzoskwinie giganty takie po 300, 400 gram Obrazek
to są ;:63 moje brzoskwinie
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Brzoskwinia z pestki???

Post »

Ale narobiłeś smaku ;:92 ;:92
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Brzoskwinia z pestki???

Post »

Patrząc na zdjęcia kwitnących brzoskwiń Kozuli i zdjęcie z owocami aż ślinka cieknie ;:138
Jesienią dostałam kilka dużych pestek brzoskwiń, posadziłam je razem do doniczki, kilka dni temu zagladałam i nic :( A tu dzisiaj wieczorkiem, chciałam te doniczki wystawić do ogródka ( bo jak nic nie rośnie ) i niespodzianka ;:138 są dwie roślinki :heja . Tak na oko mają po 1,5 cm. :tan Bardzo mnie ucieszył ich widok, będę o nie dbać, może wyrosną z nich drzewka i doczekam się owocków :heja
Pozdrawiam! Róża
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Brzoskwinia z pestki???

Post »

Różo cieszę się razem z Tobą i trzymam kciuki,aby urosły Ci piękne drzewka i owoce :D :D
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Brzoskwinia z pestki???

Post »

Dziękuję Bożenko !!! ;:196 :wit
Twoje też wyrosną :heja
Pozdrawiam! Róża
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Brzoskwinia z pestki???

Post »

Brzoskwinki po przesadzeniu ( oddzielnie, wcześniej były w jednej doniczce) wyglądają tak:

Obrazek

Przy przesadzaniu znalazłam jeszcze jedną pestkę ( była już pęknięta ) z korzonkami, oczywiście została też oddzielnie posadzona.
Pozdrawiam! Róża
Piotrek98
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 kwie 2011, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Brzoskwinia

Post »

Czytałem trochę na forum i mam niedługo zamiar zasiać nasiono brzoskwini. Czy myślicie, że obecny termin będzie do tego odpowiedni? Gdzie zasiać nasionko: do doniczki, czy od razu bezpośrednio do gruntu (np. do warzywa, czy ogródka)? :) I czy dbać jakoś specjalnie o roślinkę, bo z postów zrozumiałem, że w ogóle się nią najlepiej nie zajmować? :lol:
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Brzoskwinia z pestki???

Post »

Piotrek98, termin jest chyba odpowiedni, a pestki możesz wysiać od razu do ziemi. Z tym, że pewniej kiełkują, jeśli są wcześniej przez jakiś czas stratyfikowane, a nie wiem, czy pestki przechowywane w suchym miejscu nie tracą zdolności kiełkowania dość szybko. To czy Ci wykiełkują, zależy pewnie od tego, gdzie i jak długo przechowywałeś pestki. Ale zawsze możesz spróbować.
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Brzoskwinia z pestki???

Post »

Moja brzoskwinia z pestki ma już 1,5 roku ( przezimowała w ogródku przykryta włókniną ) ma około 50-60 cm wysokości i wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Czy trzeba ją już przyciąć, jeżeli tak to jak to przeprowadzić ?
:wit
Pozdrawiam! Róża
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”