Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Witaj Irenko.przepiękna ta Twoja działka i taka kolorowa. Pokaż więcej zdjęć :P
Katka
200p
200p
Posty: 310
Od: 29 cze 2007, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Ach jak miło popatrzeć na taką ferie barw skąpaną w soczystej zieleni, gdy za oknem szaro i smutno :D .
Pięknie wypielęgnowana działeczka i do tego moje klimaty. Gratuluje i czekam na więcej fotek cieszących oczy.
Pozdrawiam
Katka
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witam i serdecznie dziękuję wszystkim za bardzo miłe słowa, postaram się odpowiedzieć na Wasze różne pytania.
Grażynko, ten świerk jest rzeczywiście niebieski, nazwy nie pamiętam (etykietkę gdzieś zgubiłam), jest to świerk karłowy i na wiosnę skończy 6 lat, ma 120 cm wzrostu. W tym roku będę musiała go przyciąć, ponieważ urosły za duże odrosty.

Mireczko, to jest tawułka, mam różne kolory, w tym jedna wysoka koloru białego (parzydło leśne).

Eraźmie, ta działka należy do R.O.D., posiadamy ją od 26 lat, na początku była to działka warzywno-owocowa, takie były wymogi.

Kalmio pytasz o różaneczniki, to nie jest łatwa sprawa, wymagają dużo pracy i pielęgnacji, specjalnego nawożenia i torfu oraz sporo wilgoci, a hoduję je od 6 lat, początki były bradzo trudne i efekty mizerne.

Serdecznie pozdrowiam wszystkich. Irena

A tutaj jeszcze kilka zdjęć.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

Witaj Ireno masz piękną działkę taką zadbaną i te tawółki są piękne a kolory aż głowa boli. Pozdrawiam Halina.
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Witaj Irenko wśród kwiatomaniaków :D Śliczna działeczka roślin dużo ,bardzo ładne nasadzenia :D ,A Parzydło leśne(Aruncus dioicus) to nie jest tawułka(Astilbe) :wink:
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Post »

Witaj Irenko :)
Dzięki za odpowiedź. Kupiłam sadzonki 4 kolorów tawułki w jesieni i chciałam się przekonać, czy będą właśnie takie ładne :)
Widzę, że oprócz różaneczników, których uprawa jest dość skomplikowana, masz też piękne róże - też niełatwe. Lubisz piękno ale i wyzwania :)
Ślicznie oddzielasz trawnik od rabatki, jak od linijki :shock: Czy trawa nie włazi Ci pomiędzy kwiaty? A pod siatką masz powtykane coś (takie ograniczniki), co to jest?
Kotek śliczniutki :) Twój czy przywędrował od sąsiada?

Pozdrawiam
Mirka
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Dobry wieczór Mireczko, cieszę się, że już kupiłaś tawułki, bo są naprawdę bardzo dekoracyjne a najpiękniejsze są bordowo-czerwone. Rozśmieszyłaś mnie tym trawnikiem pod linijkę, jest on oddzielony specjalną taśmą do trawników. Pod płotem rosną piękne, miniaturowe świerki, ja je nazywam Alberty, między nimi są posadzone niskie różnokolorowe azalie. A kotek to jeden z wielu naszych podopiecznych.
Miłego wieczoru. Irena
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Zgadzam się z moimi poprzedniczkami ,działka super --jesteś chyba pedantką ---tylko się nie obrażaj --to w pozytywnym znaczeniu, ślicznie i bardzo czysto :!: :)
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witam i dziękuję za miłe słowa. Myślę, że wszyscy czekamy na wiosnę, u mnie również pojawiły się jej pierwsze oznaki, kwitną prymule.
Obrazek
a te następne zdjęcia to dla uprzyjemnienia oczekiwania na cieplejsze dni.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Jeżeli chodzi o czystość, porządek i wygląd trawnika to głównie zasługa mojego męża.
Pozdrawiam. Irena
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Post »

Witaj Irenko :)

Ta porcja kolorów działa jak plaster na rany po widokach za oknem :) Czy dobrze widzę, że na pergoli zielony dach tworzy korona tego drzewa :?: :shock:

Dzięki raz jeszcze za wyczerpujące odpowiedzi. Wczoraj Twoje zdjęcia ogladałam bez okularów, więc nie dowidziałam szczegółów :) Nie śmiej się ze mnie :)

Pozdrawiam
Mirka
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witaj Mireczko. Twoje wypowiedzi są bardzo miłe, z przyjemnością się je czyta. Co do pergoli to masz rację, drzewo utworzyło ją samą. Pozostałe konary musieliśmy obciąć, ponieważ jabłoń rodziła za dużo owoców (około 180 kg). Pozdrowienia. Irena
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2285
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Irena37 pisze: Pozostałe konary musieliśmy obciąć, ponieważ jabłoń rodziła za dużo owoców (około 180 kg). Pozdrowienia. Irena
to musiała być niezła jabłoneczka :P tylko 180 kg jabłek :D

a te róźaneczniki pięknie wyglądają w kwiatach :)
pozdrawiam, Karol
moje wątki
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Irenko, piękne piwonie i jaka dorodna kępa krokosmii :) gratuluję
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”