Ogród - moje marzenia na jawie (?)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród - moje marzenia na jawie (?)

Post »

Anetko, zapisuję się,żeby mi wątek nie uciekł. :wit
Marzenia sie spełniają i właśnie Twoje marzenia są jawą. :) Twój przykład daje mi nadzieję,że i ja kiedyś w końcu skończę swój ogród i będzie taki jaki powinien być. Oczywiście , ogród nigdy nie jest skończony :;230 ale później już tylko zabawa,relaks przy przesadzaniu. :D

Bardzo fajnie wyszło z tymi obrzeżami i kamykami. Tak lekko, jak w ogrodzie japońskim :) Podoba mi się pomysł z przypomnieniem, jak było w Twoim ogrodzie o każdej porze roku. W skrócie i na temat. ;:224

Przyjdę obejrzeć jakie zakupy poczyniłaś. Wszyscy oczekują na jakieś paczki, przesyłki....a ja muszę poczekać na takie przyjemności do maja....ale to będą głównie hortensje,trawki i może coś jeszcze... ;:224

Pozdrawiam. ;:196
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród - moje marzenia na jawie (?)

Post »

:) już dodaję powiadomienie... :wit
Awatar użytkownika
mmgosik
50p
50p
Posty: 62
Od: 9 lis 2010, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Ogród - moje marzenia na jawie (?)

Post »

:wit Gratuluję nowego wątku ! Stary czytałam i to nie jeden raz ! Twój młody ogród jest dla mnie wzorem i nadzieją, że mó za dwa lata też bedzie sie tak pięknie prezentował :tan Zdjęcia rewelacyjne ! Dziwne, że hiacynty i tulipany juz się u Ciebie pojawiły a krokusy nie ? Ale za to jak nam przekwitną, to u Ciebie będą się pięknie prezentować !
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród - moje marzenia na jawie (?)

Post »

Anetko, a ja dzisaj wybierałam opadłe igiełki iglakowe spośród kamyczków ;:224 iście syzyfowe prace :lol: ale już mniej zostało, taras uprzątnięty, można wnosić mebelki i kawkę na stole postawić :uszy Czemu tylko znów zapowiadają nocne przymrozki ;:14
Oględziny roślinne zakończone i .... nie jest najgorzej.
Najbardziej dziwiłam się jakimś wyłażącym spod ziemi ....., ale co to pojęcia nie mam :;230 chyba coś tam sadziłam, ale co to :roll:
Jutro miedzian na różyczki i praca nad trawnikiem ;:108
Awatar użytkownika
repas200
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2095
Od: 12 mar 2011, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród - moje marzenia na jawie (?)

Post »

Witam piękny ogródek ;) To dobrze że marzenia staja się jawą (zjawą :;230 )
Pozdrawiam Daniel :uszy
My name is Daniel
Awatar użytkownika
dkny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1616
Od: 3 wrz 2009, o 18:55
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Ogród - moje marzenia na jawie (?)

Post »

malgocha1960, dziękuję za czas poświęcony mojemu ogrodowi. Teraz będzie go coraz mniej, bo dni stają się dłuższe i cieplejsze, więc częściej będziemy w ogrodach ;:3

Gorzatko, no coś Ty :shock: ciągle czekają? No patrz, a pisali,że po wpłynięciu kasy wysyłka w ciągu 24 godz. :? Ale nic to, poczekamy, poczekamy, wszak mają jeszcze nadejść zimne noce...

Marto, no nie bądź taka surowa dla tej "dzieciny", zaledwie dwudniowej. Tamte fotki są z maja, więc do tego czasu przekonasz się, co wiosna potrafi :heja A z tą sosną to nie wiem, cóż jej wyrosło, ale wygląda ciekawie przez to :D

Aniu, Ann-ka72, właśnie zostałam uświadomiona, że na przesyłkę trzeba jeszcze poczekać... Ty do maja?? Nooo, ależ wtedy będzie radość!

Magdo, witaj wiosennie i słonecznie!

Gosiu (mmgosik), witaj! Wzór-powiadasz? To chyba za duże słowo, ale bardzo mnie mobolizuje do nieustannej pracy. I melduję, że cztery krokusy już się ukwieciły :D

Jolu, no to miałaś nie lada zadanie z tymi igłami... Choć nie wiadomo, co "gorsze": grabienie trawnika czy wybieranie starych igiełek :wink: Ja w tym roku sie zawzięłam i nie ruszam trawnika. Dziś mój M. poczuł zew wiosny... Wygrabił nawet nie 1/3 i czuje się jak po kamieniołomach... Zasugerowałam mu, że z checią mu ulżę i poszerzę nieznacznie ;:224 rabatkę, ale gdzież tam! Broni chłop swego :D

Moje pierwsze sadzone wrzośce pieknie już kwitną... każde kolejne dosadzane to porażka... Chyba właśnie kolejne cztery pójdą na poniewierkę :evil: Poczekam jeszcze...

Obrazek
Awatar użytkownika
dkny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1616
Od: 3 wrz 2009, o 18:55
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Ogród - moje marzenia na jawie (?)

Post »

Danielu, witaj! To dobrze, że nie zjawą :;230 :;230
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogród - moje marzenia na jawie (?)

Post »

Nie wiem jak odróżnić wrzosy od wrzośćców i praktycznie nie wiem co mam,więc wszystko obcinam wiosną.
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród - moje marzenia na jawie (?)

Post »

dkny pisze:Jolu Ja w tym roku sie zawzięłam i nie ruszam trawnika. Dziś mój M. poczuł zew wiosny... Wygrabił nawet nie 1/3 i czuje się jak po kamieniołomach... Zasugerowałam mu, że z checią mu ulżę i poszerzę nieznacznie ;:224 rabatkę, ale gdzież tam! Broni chłop swego :D
No to teraz jest idealny moment na delikatną perswazję :;230
U mnie wrzośce jeszcze daleko w polu :wink:
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród - moje marzenia na jawie (?)

Post »

dkny pisze: Zasugerowałam mu, że z checią mu ulżę i poszerzę nieznacznie ;:224 rabatkę, ale gdzież tam! Broni chłop swego :D
Widzisz jakiego masz twardziela :uszy
Poczekaj jeszcze trochę może zmięknie :;230
Mojemu M i sobie oczywiście kupiłm wertykulator, choć dzisiaj w drodze zpracy tłumaczył, że "może by ten rekuperator jutro podłaczyć" :;230 Niech mu będzie, jak zwał, tak zwał, choć rekuperatora nie instalowałam ;:108
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród - moje marzenia na jawie (?)

Post »

A może jakiś wypasiony rekuperator ma fukcję naprawy trawnika na wiosnę? :;230
Awatar użytkownika
dkny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1616
Od: 3 wrz 2009, o 18:55
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Ogród - moje marzenia na jawie (?)

Post »

rispetto pisze: No to teraz jest idealny moment na delikatną perswazję :;230
Paweł, coś Ty! Tu nawet dosadność już nie pomaga. Chłop przecierpi, ale honorowo nie ustąpi :wink: :lol:

Jolu, Pawle :?: , oj przydałałoby się takowe urządzenie, jak zwał, tak zwał :;230

Małgosiu, jeżeli masz wrzośce, to ścinając je wiosną, pozbawiasz je kwitnienia. One mają takie igiełki -"listki", a kwiatuszki w kształcie maleńkich, zamkniętych dzwoneczków. Oto zbliżenie, to może Ci ułatwi odróżnienie. Poza tym, że wrzosy kwitną jesienią, a wrzośce- wiosną :D

To wrzosiec

Obrazek

a to wrzos, w zależności od odmiany inaczej kwitną, ale ich "listki" są inne- grubsze, nie takie igiełkowate

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród - moje marzenia na jawie (?)

Post »

Witaj ponownie,
piękna wiosna u Ciebie. Bardzo podoba mi się rabatka z hortensją i berberysami. Czy znasz może ich odmiany?
Myślę właśnie o czymś podobnym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”