Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Fajnie wyglądają twoje parapety z maluszkami. Masz dobrą rękę do kwiatów, jeśli przyjmuje ci się 10 sadzonek na 10. Ja do tej pory rozmnażałam pelargonie i zawsze kilka wypadło. Muszę spróbować twojej metody z prymulkami i begoniami.
Czy ktoś może wie, jak się nazywają pomidory 'bawole serca' po łacinie? Googlowałam, ale nic nie znalazłam, a chcę poszukać sadzonek w tutejszych ogrodniczych.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Ja z bawolimi sercami mam marne doświadczenia. Pomidorki duże, ale mało. Lepiej mi rosły takie zwykłe. Ja miałam odmianę chyba Jutrzenka, ale co pomidor to inny smak. Nie wiem czy by Ci odpowiadał.
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Chciałabym malinowe, żółte, koktailowe i sama nie wiem jakie jeszcze :D Zobaczę, jakie odmiany będzie miał ogrodnik i coś tam na pewno nam doradzi. W tamtym roku złapałam sadzonki w biegu w Praktikerze podczas kupowania materiałów budowlanych, podpisane były 'pomidor' :;230
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Gosiu w pierwszym roku zaraza bardzo u mnie nie atakowała ale co rok było gorzej trzeba pryskać.Najlepiej udają się koktajlowe małe smaczne i zaraza ich tak nie łapie .
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Ja też tylko sadzę koktajlowe dla posmakowania. Pomidor wymaga szklarni lub foliaka, żeby z mgłą i rosa nie weszła choroba.
Czym i jak często kropi się pomidorki. Środek musi mieć pewnie krótki okres karencji, one jak zaczną owocować to trwa długo a w tym czasie nowe grzyby atakują. Tak samo ogórek, kilka krzaczków miałam i tak szybko je zaatakowało.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
Marta_S
500p
500p
Posty: 816
Od: 3 wrz 2010, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Gosiu wiosna przyszła :) a co tam u Ciebie?
Zapraszam
Ogród Marty_S
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam wszystkich!!!

Dawno nie zaglądałam, ale na swoje wytłumaczenie mam ogrom pracy wykonanej w ogrodzie.Jeszcze mnie plecy bolą...
Najważniejszą rzeczą na wiosnę jest nawożenie rabat, a więc nawoziłam, od sąsiadów kilkanaście taczek obornika, oraz połowę mojego kompostu, taczek nie liczę, ale było ich kilkadziesiąt.Wszystko przekopane, zasilone, zagrabione i co tam jeszcze trzeba było zrobić, zrobione.
Wszystko zasiliłam też nawozem wieloskładnikowym, a różaneczniki i hortensje nawozem przeznaczonym specjalnie dla nich.
Przekopałam i powiększyłam warzywnik.Musiałam no to poświęcić kawałek trawnika, ale co tam, będzie mniej koszenia:))) Przygotowałam miejsce na pomidory, przekopałam, nawiozłam kompostu, ogrodziłam przed "niszczycielami".Zbudowałam też mały, prowizoryczny inspekt.Za ścianki posłużyły mi drzwi i ściany starej szafy, które wkopałam jakieś 20 cm, reszta wystaje, przykrywam to 2 warstwami foli, szczególnie na noc, bo ciągle zimno.Folę oczywiście czymś obciążam.Posiałam w nim koper, rzodkiewkę, sałatę.Zaniosłam też trochę doniczek ze szczepkami fuksji, begonii, pelargonii, a także sadzonki pomidorów koktajlowych.Wysiałam też do doniczek rącznik.Dziś z samego rana poszłam zajrzeć do mojego inspektu, ponieważ w nocy dosyć mocno wiało i padało i obawiałam się, że już go nie ma, ale trzymał się świetnie, musiałam tylko zlać wodę z okrywającej go folii.
Posadziłam już dymkę, oraz szczepki malin.To tyle w warzywniku.
Zrobię później trochę zdjęć i dodam.


W ogrodzie kwiatowym też sporo się dzieje.Zrobiłam nową, całkiem dużą rabatę, mam nadzieję, ze efekt w czasie kwitnienia będzie choć trochę przypominał moją koncepcję.
Powiększyłam też istniejącą już rabatę na duuużo większą.Wszystko oczywiście przekopałam, wywiozłam co niepotrzebne, nawiozłam obornika i kompostu.Z malutkiego doświadczenia wiem już, że takie przygotowanie rabaty, to najlepsze co możemy dać roślinom, a one odwdzięczą się cudnym kwitnieniem.
W tym roku nie szalałam z zakupami roślin, dokupiłam tylko 3 róze wielkokwiatowe, 2 pnące, oraz 3 różaneczniki, które mają zagospodarować dość ciemny kąt z kwaśną ziemią.
Trochę sadzonek dostałam od "dalszego sąsiada".

Miesiąc temu kupiłam kosiarkę-CHWAŁA ZWROTOM Z PODATKU-wczoraj przyszła, jest ogromna, ale będę śmigała!!!Ciszę się jak wariat, bo do tej pory miałam coś, co tylko z wyglądy i to pobieżnego przypominało kosiarkę:)

W domu busz.Wszystko rośnie jak szalone:

To pokrzywka, robię z niej szczepki i sadzę do gruntu




Obrazek




A to pelargonie i fuksje, mnożą się jak szalone, obcinam im "czubki" by lepiej się krzewiły, no i żal mi tego, co obrywam wyrzucać, więc sadzę...





Obrazek


Obrazek


Obrazek






To miniaturowy słonecznik:


Obrazek











Pomidorki koktajlowe:




Obrazek






A tu wysiane: dalie, lobelia zwisła i lobelia przylądkowa, gazania, przypołudnik



Obrazek




oleander:

Obrazek





Pozdrawiam wszystkich!!!
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Ale masz zielono i wszystko pięknie rośnie. U mnie w tym roku nie mogę ukorzenić żadnej fuksji, nie wiem dlaczego,usycha po kilku dniach,a mam odszczypki ze swoich.
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Małgosiu, a moze spróbuj mojego sposobu.Żaden ze mnie ekspert, ale moze tak coś się uda.Ucinam czubek z 3-4 parami liści, dolne zawsze obcinam, ziemi w doniczce jest tyle by szczepki po wsadzeniu nie wystawały z niej, polewam obficie, zakrywam doniczkę woreczkiem foliowym, ale jeszcze lepiej folią spożywczą, świetnie się trzyma, wykałaczką robię dziurki, dużo pewnie ze 20.Co kilka dni odkrywam, podlewam, popatrzę czy wszystko ok.Po 2 tygodniach ściągam folię, a później to juz tylko rosną.
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

T o znaczy,że te szczepki mają być całe zakryte ziemią?
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

witam zielono u ciebie .To ogrom pracy wykonałaś .A wiosna w ogrodzie już przyszła?
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Rzeczywiście bardzo dużo zrobiłaś w ostatnim czasie.
Pięknie ci wszystko rośnie. ;:138
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Małgosiu ziemi ma być tyle w doniczce by szczepki nie wystawały z doniczki, czyli jakieś np 3/4.Wtedy jak wsadzisz szczepki i zakryjesz wszystko folią to będziesz miała nimi szklarenkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”