Magnolia naga (Magnolia denudata) ' Yellow River '

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Żółta magnolia 'Fei Huang' - YELLOW RIVER

Post »

Wiesz ..moim zdaniem to nie jest dobry pomysł.Widziałam już magnolie w donicach,ale to były ogromne donice.Magnolia ma dość kiepski system korzeniowy ,bo bardzo płytki i potrafi przemarznąć od korzeni lub być uszkodzona mechanicznie.Spróbuj znależć miejsce dla niej dość osłonięte.Tylko pamiętaj ,ze magnolia nie znosi przesadzania.Wnoszenie i wynoszenie z donicą do piwnicy nie jest dobre.
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Żółta magnolia 'Fei Huang' - YELLOW RIVER

Post »

A czy magnolie są jadalne dla gryzoni?
Moja nie wytworzyła żadnych pąków a znalazłem pod nią norę jakiegoś gryzonia. :evil:
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Żółta magnolia 'Fei Huang' - YELLOW RIVER

Post »

anador pisze:A czy magnolie są jadalne dla gryzoni?
Moja nie wytworzyła żadnych pąków a znalazłem pod nią norę jakiegoś gryzonia. :evil:
magnolia wytwarza pąki kwiatowe jesienią , jeśli wtedy miała kiepskie warunki już wtedy nie miała sił i ochoty aby je wytworzyć ...
Pestka ma całkowitą rację odnośnie systemu korzeniowego , przesadzanie grozi tym że obecnie jak i za rok możesz nie mieć znów pąków .. ;:108
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Żółta magnolia 'Fei Huang' - YELLOW RIVER

Post »

jeśli znalazlaś norke pod korzeniami to całkiem możliwe ,że gryzoń zrobił sobie ucztę .Magnolia to słodkie drzewko,a płatki magnolii jadają szynszyle(wiem bo mam i w karamach są suszone płatki).Czy rzeczywiście to gryzoń ;łatwo sprawdzić ...po prostu będą obgryzione końce.
Żeby magnolia zakwitła powinno się ja zasilać od początku kwitnienia,po to żeby zgromadziła odpowiednią ilość energii aby zawiązać pąki kwiatowe jesienią ,a na wiosnę mieć siłę zakwitnąć.
Moją magnolię zasilam namoczonym rozcieńczonym krowieńcem wiosną ,a latem podsypuję nawóz długodziałający.
Awatar użytkownika
manuel
100p
100p
Posty: 164
Od: 4 maja 2010, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Żółta magnolia 'Fei Huang' - YELLOW RIVER

Post »

Trzy lata temu napaliłem się na żółtą magnolię no i kupiłem odm. 'Elizabeth' . Ponieważ nie miała ani jednego kwiatka czy pączka zasugerowałem się kolorem pokazanym na etykiecie. Niestety, u tej odmiany żółty kolor utrzymuje się tylko w pąku, po rozwinięciu płatki są kremowo-białe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolor nie ten ale kwiaty są naprawdę duże i co mnie zaskoczyło pięknie pachną.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Żółta magnolia 'Fei Huang' - YELLOW RIVER

Post »

Witaj manuelu:)

Mimo wszystko Twoja magnolia jest prześliczna gratuluję:)
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Żółta magnolia 'Fei Huang' - YELLOW RIVER

Post »

Manuelcudna jest ;:138 Kwiaty bardzo duże i jaka ilość :roll: Gratuluję wyboru.Może to nie to co chciałeś ,ale zobacz jak pięknie potrafiła się wkupić w Twoje łaski :D
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Żółta magnolia 'Fei Huang' - YELLOW RIVER

Post »

Manuel ,magnolia 'Elizabeth' to najstarsza żółta magnolia,zakwita pod koniec kwietnia przed rozwojem liści.Kwiaty okazałe duże 12-15cm w pąku żółte po rozwinięciu przybierają odcień jasnokremowy.Wydziela przyjemny,delikatny zapach.Rośnie szybko i ma pokrój piramidalny.Dorasta do 8 m wys. i kilku m szerokości.No wyobrażam sobie 8 m drzewo tak kwitnące to będzie widowisko ,zwłaszcza że długo kwitnie ;:138
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Żółta magnolia 'Fei Huang' - YELLOW RIVER

Post »

Manuel nie ma co narzekać , ważne że rośnie i kwitnie , jest podobna do mojej -strona1- w tym roku ma kilkanaście pąków , sądzę że będzie pięknie kwitnąć , miała kwiaty również jesienią , ale były gorszej jakości niż wiosną.. ;:108
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Żółta magnolia 'Fei Huang' - YELLOW RIVER

Post »

Narkonix i Pestka -dziękuję.Będę musiał to przemyśleć . ;:132
Dzisiaj już wiosna więc nie mam dużo czasu.
Manuel - super ta Twoja magnolia.Może doczekam się podobnych wyników.Pozdrawiam.
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Żółta magnolia 'Fei Huang' - YELLOW RIVER

Post »

Moja żółta magnolia tez powtórzyła kwitnienie w tamtym roku.Z tego co się dowiadywałam ,raczej tego nie robią....,a jednak ;:138 .Miała tylko trzy kwiaty ,ale za to duże i bardzo pachnące.Pieknie to wyglądało po miedzy soczysto zielonymi wielkimi liśćmi.
beatab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1525
Od: 13 kwie 2009, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Żółta magnolia 'Fei Huang' - YELLOW RIVER

Post »

W Bricomarche- magnolie żółte i różowe w kartonikach - po 9,80 - namówiłam brata do kupna - taką cenę można dać za niespodzianki - moja ubiegłoroczna co była złamana bardzo łanie się rozkrzewiła ale kosztowała z przesyłką 125 ;:223
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Żółta magnolia 'Fei Huang' - YELLOW RIVER

Post »

beatab, u mnie magnolia za nie całe 10 zł. ma już prawie 3 m. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”