Mech - czym zwalczać?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janina1949
50p
50p
Posty: 82
Od: 30 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: Jarocin

Mech czym zwalczać

Post »

Bardzo proszę o pomoc.Mam bardzo duży problem z mchem rosnącym pomiędzy bylinami i nie wiem jak go zlikwidować,boję sie używać środków na mech aby nie zaszkodzić bylinką dodaję,żeziemia jest wapnowana a mech rosnie jeszcze dorodniej i to obojętnie czy w słońcu czy w cieniu.Pozdrawiam Janina
Witam wszystkich miłośników działek i ogrodów
Awatar użytkownika
pogotowie ogrodnicze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1407
Od: 23 wrz 2005, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: mech

Post »

daj glebe do analizy i wtedy dopiero mozna bedzie cos powiedzieć. Laska Egnera do wglądu na mojej stronie
Pozdrawiam. Janusz Ogrodowy Lekarz
diagnostyka na facebooku
Internetowe Pogotowie Ogrodnicze ...
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: mech

Post »

U mnie niestety mech nie chce rosnąć a bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: mech

Post »

sylwik pisze:U mnie niestety mech nie chce rosnąć a bardzo mi się podoba.
No to ja jestem w najlepszym położeniu: rośnie u mnie mech i to mi się podoba.
Waleria
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: mech

Post »

Mech rośnie na glebach mało przepuszczalnych.U mnie jest tak samo, wapnowałam, dodawałam piasku, kompostu do wierzchniej warstwy i podczas sadzenia, na krótko było lepiej i znów to samo :?
Właściwie to mech widać tylko wiosną, potem spulchniam glebę i jesienią znów się pojawia.Problem jednak dla mnie nadal istnieje, jednak nie w postaci mchu, ale mało przepuszczalnej gleby, a byliny z roku na rok niestety na takiej glebie marnieją :roll:
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: mech

Post »

Witaj !

Próbowaliście zwalczać mech siarczanem żelaza ? Kupuje się go w sklepach chemicznych.
Nie kupujcie tego preparatu w sklepach ogrodniczych. Tam jest z dodatkiem azotu i 10 - 12 razy drożej.


Pozdrawiam.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Mech czym zwalczać

Post »

Gleba się zakwasza od mchu, czy raczej mech pojawia się tam gdzie jest kwaśna ziemia? Zawsze myślałam, że to w tę stronę działa, nie odwrotnie :wink:
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mech na kompost

Post »

Nie wiem są różne opinie czy tam gdzie kwaśno jest mech ja wapnuje trawnik 2 razy do roku i nic mi to nie daje, zauważyłem natomiast że mech pojawia się na mocno ubitej glebie. Pewnej rabaty nie spulchniałem i zaczął rosnąć mi mech... to samo na trawniku mam mocno ubitą darń i tam jest podobnie
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mech na kompost

Post »

Tam gdzie ziemia zaczyna mieć kwaśny odczyn, gdzie jest chłodno - ograniczony dostęp światła, dość duża wilgotność podsiąkowa terenu pojawia się mech. Oczywiście na jego pojawianie mają wpływ inne czynniki np. występowanie określonej grzybni w glebie itp. Najprościej oddać próbki ziemi do analizy laboratoryjnej i poprosić o wytyczne na trawnik . Wtedy będziemy wiedzieć czego brakuje ziemi.

jarek
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 735
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Mech na kompost

Post »

Ja mam na całym podrówku mech :((( duuużo mchu, teraz na wiosnę ładnie to wygląda póki trawa nie ma zielonkawego koloru, mech zdobi tą zielonkawość, ale jak będzie z koszeniem - znowu koszmar i zacinanie kosiarki i duszenie jej :(((. Jak do tej pory sypałam na jesień, lub wczesną wiosną wapnem, zwykłym, czasami specjalnym z dodatkami, i niewiele pomagało, mchu jakby więcej. W tym roku posypałam jak na razie kawałek nawozem do trwaników zwalczającym mech, w zależności od dawki, zwalcza albo zapobiega... posypane dwa tygodnie temu, jak na razie efektów mało widać, a 2,5 kg kosztowało 15,50 :/ a takich opakowań by mi weszło z 10 :/ A mech rośnie wszędzie !!! na dobrze przepuszczalnej ziemi, i na tej ,żwirowej i zbitej i gliniastej nie rozumiem. Tylko tam gdzie przekopię ziemię pod grządki nie ma mchu :) ufff
Rada albo sypać wapnem tak że noga kąpie się w wapnie - dużą ilość, albo przekopać trawę i posiać mocną zdrową trawę i dbać i nawozić i zapobiegać mchu. Ehhh jak nie szkodniki typu kret czy inne stworki to mech :)
Nielubię go jak koszę trawę, ale kocham jako ozdoba i nawet jak znajdę piękną dużą kępkę utworzoną w półkulę itp to wydzieram i od razu przynoszę jako ozdoba :)
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Mech na kompost

Post »

Ja też już pogodziłam się z obecnością mchu. Mam go na trawniku, między kostką brukową i pod płotem, wszędzie tam, gdzie jest mało słońca. Nie walczę z nim, bo zniechęcił mnie brak efektów. Pewnie z czasem trzeba będzie go polubić.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mech na kompost

Post »

Na mech w kostce są opryski i znika.

jarek
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 735
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Mech na kompost

Post »

Stosowałam opryski na mech na kostce brukowej, i Karcherem pod ciśnieniem i już wiosna i znowu go widać, no trudno ... trzeba znowu popryskać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”