Ogrodowy "niemowlak" Miiriam 2008r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Witaj Dorotko

Mój ogród nie jest ogrodzony . Tzn będzie ogrodzony krzewami liściastymi i z jednej lub 2 stron iglakami.
Z 2 stron mieszkają moi bracia:) , a jakoś głupio ogradzać tylko 2 strony:) . chociaż , gdy bedzie potrzeba.........
na razie sadzę tylko popularne krzewy. Część takiego nieformowanego żywopłotu już mam, wkleję kiedyś fotkę.
I bardzo się cieszę, że podobają Ci się moje początki.

Jeszcze taka długa droga przed nami, do efektów, jakie mają wasze ogrody... ale jakoś cieszę się na tę pracę.
Pozdrawiam serdecznie i ....... przypomnę się. :)
[/b]
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Taka ciężka praca naprawdę przynosi dużo satysfakcji, zwłaszcza jak siądziesz w ogrodzie będziesz piła kawkę , a wzrokiem oglądała to co uda Ci się stworzyć.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj, Bernadetko ! Ja też pamiętam ! :D 30 arów to szmat ziemi .. praca zapowiada Ci się na parę lat i roślinki
będą potrzebne. Wezmę to pod uwagę przy redukowaniu moich bylin :D .

Początki już masz za sobą i całkiem fajnie to wygląda. Podoba mi się płacząca wierzba, którą można mieć tylko
na tak dużym ogrodzie, oraz berberys ;:333

Zapału Ci nie brakuje, więc życzę tylko duuużo zdrowia i sił ;:108
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witaj Bernatko. Początki są zawsze najmilsze. Z tą starą jabłonią musisz uważać a gałąź podpartą wątłymi kołkami najlepiej uciąć, bo pod ciężarem owoców i tak się złamie, zresztą, całe drzewo może runąć byle kiedy, jak stało się to u mnie, przy bezwietrznej pogodzie. Dobrze, że nikogo wtedy tam nie było.
Wiosną chętnie dam nadwyżki roślin, czyli omany wspaniałe, rudbeckie trwałe, a latem irysy bródkowe.
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Amlos Ledo witajcie :D :D :D :D :D
Bardzo wam dziękuję za odwiedziny. I równie mocno za chęc podzielenia się .. jesteście KOCHANE. Postaram się odwdzięczyć, jeżeli tylko będzie to mozliwe. Przesyłki opłacę, żebyście nie ponosiły żadnych kosztów. Rzeczywiście przyda się każda jedna roslinka, która znajdzie u mnie dużo ciepłej opieki :)

Jabłoń jest bardzo mcna, Mąż usuwa słabsze gałęzie, a te podpory nie trzymają gałęzi.. tylko na nich pną się winogrona i róże, które mają uczynić miejsce pod jabłonią zaciszne i osłonić przed słońcem i wiatrem, i ludźmi też.
Właśnie te roże chciałabym czymś zastąpić, bo nie są zbyt dekoracyjne, kwitną tylko raz i to niedługo.
Może polecicie mi jakieś ciekawe pnącze, fajnie y było gdyby było pachnące.. ale nie jest to warunek.
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Miiriam pisze:
Może polecicie mi jakieś ciekawe pnącze, fajnie y było gdyby było pachnące.. ale nie jest to warunek.
Czy myślisz o pnączach wieloletnich, czy mogą też być jednoroczne , szybko rosnące i szybko zasłaniające? :D
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Wolałabym wieloletnie :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

To mogę służyć bluszczem zwyczjnym Hedera helix, który jednak stworzy parawan za parę lat,
lub chmielem zwyczajnym Humulus lupulus, który rośnie szybciej, ale ... niestety nie pachnie :(
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Mój żywopłot - bardzo nieformowany :)

22.Obrazek

23.Obrazek

24.Obrazek
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Aniu.. byłabym Ci bardzo wdzięczna :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

noo nareszcie ...nasza Miiriam pochwaliła się swoim ogródkiem..oczywiście jak tylko będziecie na Śląsku to ..już wiecie gdzie mnie znaleźć.
Kradzieże na działkach... ja też kiedyś to przerabiałem.Pracowałem wtedy w Niemczech i przywoziłem różne ciekawe i drogie roślinki.I ginęły..na szczęście złodziej kiedyś "przegiął" i został złapany..Dostał wyrok ..i kradzieże się skończyły.
A jeżeli chodzi o storczyki to musisz eksperymentować..ja właśnie jestem na tym etapie..
po pierwszych sukcesach przyszły niepowodzenia.Zmarniało mi kilka stojących w kuchni i sam nie wiem jaki był powód.Chyba przedobrzyłem z nawożeniem dolistnym plus jeszcze warunki w kuchni.Nie straciłem ich całkiem ale muszę je od nowa "reanimować".Na szczęście mogę sobie pozwolić na takie eksperymenty bo zaprzyjaźniona kwiaciarnia proponuje mi coraz to nowe roślinki ale już nie bardzo mam je gdzie stawiać bo parapety pełne.
Serdecznie pozdrawiam ..`
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Witaj Józefie w moim netowym ogródku. Zapraszam w realu :)
No i tutaj , chcę Ci baaardzo podziękować, za roślinki, które otrzymałam. Mam nadzieję, że już w tym roku będę mogła pochwlić się ich pięknym wzrostem.

A Twój ogród jest dla mnie nadal wielkim, niedościgłym wzorem.. który ciągle będę podpatrywać. :). Najchetniej obejrzałabym go o każdej porze roku :) I mam wielką nadzieję, ze uda mi się to chociaż raz. Byle do marca:) bo do tego czasu mam wolny chyba tylko 1 weekend :(

Jożefie, każda twoja rada, wskazówka, czy krytyka mają wagę złota .. bo na wlasne oczy widziałam co potrafisz stworzyć :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

I jeszcze trochę ze skalniaka:

25.Obrazek

26.Obrazek

27.Obrazek

28.Obrazek
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”