Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Prymulki mam 2 lata tak jak ogród, ładnie rosną ale żadnej samosiekji u mnie nie ma. Ty to masz dobra rękę ogrodnika.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4631
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Gosiu zachwycił mnie w Twoim ogrodzie fiołkowy trawnik, wygląda cudnie a zapach pewnie powalający.
Ogródek masz bardzo kolorowy i wypielęgnowany , to dobrze mieć już trochę starych, dorosłych nasadzeń a nie zaczynać wszystko od zera.
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1680
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

;:63 Śliczny ogród,będę wpadać i oglądać ,bo wiosna u ciebie bardzo kolorowa :D
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
xadx
100p
100p
Posty: 197
Od: 21 lut 2011, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam.
Piękny ogród :)
Pozdrawiam serdecznie, Anna
Pozdrawiam serdecznie- Ania

Powstający ogród Ani
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam wszystkich.

Zima wróciła ze zdwojoną siłą.Śniegu brak, a mróz rano sięga -15 i więcej od kilku dni.Wszystkie moje roślinki leżą klapnięte, wiele z nich przybrało kolor czarny, chyba już po nich.Może gdzieś, z jakiegoś malutkiego serduszka odbiją.Aż mnie serce boli, gdy chodzę po ogrodzie i widzę takie rzeczy :(
Tym bardziej, że kiedy śnieg stopniał, to wszystkie były pięknie zielone, jędrne i myślałam, że zaraz za rogiem stoi wiosna, a one rozkwitną.
Śledzę wszystkie prognozy pogody i generalnie mówią o odwilży w weekend.Niech już będzie, bo ja chyba oszaleję. ;:223

Zakupiłam na allegro trochę nasionek i chcę wysiać, by uzyskać własne sadzonki min. lobelię, gazanię, dalię i różne inne.Na parapetach mam już dobrze ukorzenione sadzonki pelargonii, fuksji, oraz begonii.
Takie szczepki robię już 3 wiosnę, mam nadzieję, ze i w tym roku się udadzą.
W zeszłym roku, z powodzeniem uzyskałam z nasion,sadzonki gazani, nie sądziłam, ze to będzie takie proste.Dzięki temu miałam ponad 50 roślinek, sadziłam je dosłownie wszędzie.Jedna sadzoneczka, u nas na rynku, kosztowała 5 zł.Jeśli jest możliwość, to warto samemu wyhodować takie roślinki.

Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Mój oleander zaczyna tworzyć malutkie pączki kwiatowe.Jesienią został uratowany w ostatniej chwili.Ponieważ rósł w gruncie.Zasadziłam go tak zgonie z zaleceniami producenta, umieszczonymi na ulotce.Producent był z Włoch, więc moze nie przewidział, ze u nas mrozy :D Dzięki podpowiedzi ciociu, przesadziłam go szybko do byle jakiego kubła, teraz muszę mu ładną doniczkę poszukać.

W oczekiwaniu na ciepłe dni, pozdrawiam wszystkich gorąco!!!
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Gosiu u Ciebie istny busz na parapetach. Wiosnę przywitasz kwitnąco, jak już oleander ma pąki . A te maleńkie kwitnące begonijki to z sadzonek :shock: :?:
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Gosiu, ładnie rozmnażasz roślinki. Mnie w tym roku fuksja nie przezimował. Przypuszczam, że za późno ją schowałam i przemarzła jesienią.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
dankaja
50p
50p
Posty: 55
Od: 17 lut 2009, o 14:20
Lokalizacja: Nowy sącz

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Tylko czekać na wiosnę z tymi parapetowcami. :D
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3&start=28" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Marta_S
500p
500p
Posty: 816
Od: 3 wrz 2010, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Widzę, że parapety się u Ciebie uginają :wink: ja też już czekam do weekendu aż ten okropny mróz sobie pójdzie. Szkoda, że musiało tak przymrozić :( oby tylko nasze roślinki nie ucierpiały :?
Zapraszam
Ogród Marty_S
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Szczerze mówiąc, to w tym roku ten busz wyjątkowo skromny, a to dlatego, że z wielu roślin nie brałam jesienią szczepek, ponieważ były zakażone grzybem.
Begonie oczywiście też ze szczepek, te malutkie, już kwitnące, pobrałam z roślin wyhodowanych z jesiennych szczepek.Begonie, ciągle uszczykiwana, bardzo szybko się rozkrzewia i rozrasta, a uszczyknięte serduszka warto włożyć do ziemi i kolejne rośliny gotowe.Doniczki nakrywam woreczkiem foliowym na 2 tygodnie, robię w nim dziurki wykałaczką i mam mała "szklarenkę".Przyjmuje się 10 na 10.Na wiosnę sadzę wprost do gruntu, na skalniaki, małe rabatki, ale i do doniczek.

Mróz to u nas mały, co tam -15, dziś w nocy w Rosji było -37.A tak serio, to mam nadzieję, ze część roślin przeżyje.Wiem, że w wielu rejonach kraju leży śnieg, tam mróz nie narobi takich szkód.Gorzej gdy aura jest podobna do tej, jaką ja mam za oknem:Słońce, wiatr, zero śniegu i duży mróz.
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam

Wczoraj przyszły długo oczekiwane nasionka.Teraz tylko ziemia i już powoli można wysiewać.Kupiłam nasiona pomidora o nazwie Bawole Serce, gruntowy.Nie wiem jak to będzie z hodowlą pomidorów bez osłon, znajomi raczej odradzają, bo zaraza, bo choroby, ale ja spróbuję, a nóż się uda.
W zeszłym roku z powodzeniem rósł u nas pomidorek koktajlowy.


W tym tygodniu pogoda była piękna, zimno, ale słonecznie.Zajęłam się porządkami w ogrodzie.
Chciałam już nawet trochę z ziemi pogrzebać, ale zamarznięte jeszcze na amen.
No cóż, trzeba poczekać na wiosnę i cieplejsze dni.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witaj Gosiu wpadłam z rewizytą :wit . Zastałam piękny ogród, który widać , że tworzysz z pasją. Robisz bardzo ładne zdjęcia ;:108 . Jeżeli chodzi o bawole serca , to bardzo dobrze wybrałaś , też je sadzimy , są bardzo smaczne. Będę zaglądać.
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1680
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Koktailowe rosną jak złotko wszędzie,nic się ich nie ima :)
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”