Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Gosiu czytam, że pryskałaś migdałka, to one też chorują. Ja dopiero mam w planie zakupić wiosną. Wszytko widać musi się pryskać, ale drzewa w parkach też pryskają np. lipy czy kasztany.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Krysiu, migdałka pryskałam na choroby grzybowe.W zeszłym roku była u mnie plaga grzybów, chorowały, pelargonie, petunie, surfinie, migdałek, floksy, róże, pewnie coś jeszcze, ale już nie pamiętam co.Ja też nie wiedziałam, że tyle trzeba wszystko pryskać, ale teraz już wiem i kupuję różne preparaty, chociaż jakiś czas temu wyczytałam w prasie o tematyce ogrodniczej, o preparacie, który łączy w sobie 3 preparaty tzn. jest grzybobójczy, zwalcza szkodniki i działa jako nawóz dolistny.Nazywa się flora3active.Chcę go kupić w tym roku i wypróbować, a może ktoś już może się podzielić opinią na jego temat?Będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Nie słyszałam o nim, ale wiosną pryskam przede wszystkim na grzyby. Wszystko co się da, zanim wyjdą listki. To chyba działa, bo potem mam mniej latem, albo wcale. W zeszłym roku, przy takiej deszczowej pogodzie w lecie praktycznie nie pryskałam.
A pogoda od przyszłego tygodnia ma się ocieplać.
Awatar użytkownika
ewkapaw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3611
Od: 10 sty 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witaj Gosiu :wit
Już od kilku dni zaglądałam do Twojego ogródka . Jest piękny . Najbardziej podoba mi się fiołkowy trawnik ;:138 - super . Wiosną zrób kilka nowych zdjęć i pochwal się nim ;:108 . Miło ogląda się też kwiaty wiosenne - prymule , tak chciałabym żeby już kwitły . Wiosna już niedługo , więc będziemy mogły się cieszyć naszymi kolorowymi ogrodami :tan .
Pozdrawiam EWA
Spis linków
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witaj,mój migdałek też chorował w ubiegłym roku.A z tego co wiem nie tylko u mnie.Na czas kwitnienia zrobiło się zimno i ciągle padało.I kwiaty jak u Ciebie zbrązowiały i przykleiły się do gałązek.Jeden pęd stracił :(
Moja sunia też na początku przynosiła nam wykopane drzewka.A i jak się rozpędzi to nie patrzy gdzie i po czym ;:14 za ciężka żeby się szybko zatrzymać i mam...straty
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Dziękuję Gosiu za informację. Preparatu flora3active nie znam. My tylko drzewa kropiliśmy na grzyba ale to błąd. Wszystko choruje i efekt jest taki, że róże miałam bez liści. Uczymy się niemalże od podstaw.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
snowflake
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2748
Od: 6 lut 2009, o 17:12
Lokalizacja: Izabelin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witaj Gosiu, Ty to dopiero masz areały :shock:
podziwiam włożoną pracę, bardzo fajnie powychodziły Ci skalniaki i kompozycje z kamieniami... roślin i tworzą piękne kępy, coś wspaniałego! i zawsze zazdroszczę starszych działek w wieloletnimi drzewami... :)
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam wszystkich
Margo, dobry sposób, ja też tak spróbuję w tym roku.
Ewkapaw, widzę, że i Ciebie zauroczyły fiołeczki na trawniku, w zeszłym roku dałam im się bardzo rozrosnąć i potraktowałam je nawozem, jeśli nie wygniją od nadmiaru wody, to pewnie jeszcze piękniej zakwitną.Z pewnością dołączę zdjęcia.
Aszka, widzę że i u Ciebie pogoda była podoba kiedy migdałek kwitł, może więc ta choroba od tego zimna o deszczu?
Krysiu, ja też uczę się wszystkiego od podstaw, metodą prób i błędów, czytam prasę, rózne fora, często kieruję się intuicją, korzystam z rad innych ogrodników, no i jakoś dajemy radę, ja i mój ogród :)
Snowflake, cieszę się, ze Ci się u mnie podoba.Wszystkie skalniaki i rabaty mają 2-2,5 roku, z wyjątkiem jednej, ale i ona została tak przerobiona, nasadzona, ze już prawie nie przypomina tej z przed kilku lat.Rośliny rosną szybko i bujnie, bo regularnie zasilam je obornikiem, a sadzę w kompoście własnej produkcji.

Pozdrawiam wszystkich, oby do wiosny!!!
ulikmi
500p
500p
Posty: 619
Od: 1 lut 2011, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witaj Gosiu :wit
Nie zaglądałam do Ciebie kilka dni a tu takie piękne zdjęcia. ;:65 ;:65
Cudny migdałek - na wiosnę też muszę sobie takiego sprawić , a jaki pomocnik Ci rośnie ho , ho :tan :tan
Pozdrawiam, Ulka
- Mój mały kawałek zieleni
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witaj Gosiu, dopiero trafiłam na Twoje pytanie w swoim storczykowym wątku, już odpisałam, przepraszam, ze tak późno, ale dosyć długo tam nie zaglądałam ;:196
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Ula, migdałek rzeczywiście pięknie kwitnie i zachwyca odwiedzających :)
Agness poczytałam odpowiedź, dzięki.
Awatar użytkownika
Jojola
500p
500p
Posty: 656
Od: 21 lip 2010, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

witaj :wit
łaczka fiołkowa zachwycajaca ;:138
czy prymulki sadzisz w słonecznym miejscu czy pod drzewami?
Pozdrawiam serdecznie, Jola
W rodzinnym ogrodzie
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam
Prymulki sadzę dosłownie wszędzie, gdzie tylko mam miejsce, z wyjątkiem miejsc, gdzie przez cały dzień jest cień.Są one bardzo "żarłoczne", uwielbiają rosnąć na oborniku.Robię spory dołek, obornik, przysypuję odrobiną ziemi, na to sadzę pierwiosnki, rosną " w oczach", do lata kępy rozrastają się i pięknie kwitną, a na wiosnę znów można rozsadzać, dzieląc roślinkę na kilka.Uzyskane sadzonki traktuję podobnie.Zbieram też wszystkie samosiejki z trawnika, sadzę na rabatce by się rozrosły i powtarzam schemat.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”